[MOC] PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

#1 Post autor: Mateusz92 »

Mam nadzieję, że jeszcze nie znudziły wam się te pokraczne mechy. ;)

PZM-05 "Strażnik"
Na początek kilka słów wstępu odnośnie nazwy. Zasadniczo mech ten na grafikach Jakuba Różalskiego się rozrasta i ostatecznie z PZM-05 staję się PZM-09 "Mocny" którego zbudował Romkoo, w grze natomiast mech ten (również pod względem wielkości) występuje jako PZM-09 "Strażnik". Jest tu małe zawirowanie i ostatecznie zdecydowałem się zmiksować nazwy żeby nie powielać nr mecha Romkoo.

Jeśli chodzi zaś o samego moca to oczywiście można go rozbić na 2 składniki: mech i podstawka. W przypadku mecha na samym początku planowałem o wiele większego Tura, ale po analizie jak duże nakłady czasu, pracy i klocków musiałbym poświęcić postanowiłem zrobić coś mniejszego. Ostatecznie wybrałem "Strażnika" między innymi dlatego, że po zbudowaniu cysterny miałem od razu koncept ma budowę puszki. Drugi składnik to oczywiście nieregularna podstawka. Była to dla mnie nowość i muszę przyznać, że całkiem przyjemnie i przede wszystkim sprawnie się ją budowało. Całości dopełniają figurki i na początku mieli być tylko 2 żołnierze lecz po przytoczonej grafice chłopacy (szczególnie Jaskier) namówili mnie na dodanie Anny Kos i niedźwiedzia Wojtka czyli dwójki bohaterów z gry Iron Harvest.

Z opisu to chyba tyle. Zapraszam do oglądanie zdjęć i komentowania. Mam nadzieję, że będzie się podobać i nie zaniżam poziomu reszty collabu. ;)

Obrazek
PZM-05 Straznik (1) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (2) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (3) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (4) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
PZM-05 Straznik (5) by Mateusz Waldowski, on Flickr

I na koniec jeszcze grafika z której czerpałem inspiracje:
Obrazek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardzo ładna kompozycja pracy i świetny mech. Idealnie oddałeś klimat pracy, a w sumie wygląda to nawet lepiej niż na obrazie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... conly%22:0}

Taki tylko 4 x 4 i cienoszary by tu pasował idealnie, ale to tylko pobożne życzenia. Świetna praca, ustawienie tego mecha w taki "cięzki" sposób robi robotę

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mateusz92 »

Jellyeater, Fuku Dzięki, cieszę się, że praca się podoba.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: lechkulina »

Mateusz, chyba ze wszystkich projektów tych maszyn pana Różalskiego ten najbardziej mi się podoba, a dzięki temu, że bardzo dobrze go oddałeś całość bardzo mi się podoba. Ot okrągła puszka z nogami, ale właśnie dzięki takiej względnej prostocie bryły bardzo naturalnie wpasowuje się w technologię lat 20.

Jeżeli chodzi o pracę to moim zdaniem jak najbardziej jest spójna z całym callabem i tak samo jak w poprzednich pracach teren i roślinność wyszły bardzo naturalnie.

Dobra robota :)

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 01:35 przez lechkulina, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Lech!

ODPOWIEDZ