[MOC] Chatka Wiedźmy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Chatka Wiedźmy

#1 Post autor: Tisen »

Cześć,
Chciałbym zaprezentować Wam MOC domku. Nie takiego zwykłego, a chaty Wiedźmy na kurzej nodze.
Pomysł na budowę zrodził się dość dawno temu, a inspiracją do budowy był rysunek, który narysowałem parę lat temu. Popełniłem kilka ilustracji przestawiających np. Fabrykę Świętego Mikołaja czy Zamek dla nie jednej, a kilku księżniczek. Wiedźma była pierwszym rysunkiem z serii. Rysunki są w formie przekrojów architektonicznych (nikłe ślady dawnego wykształcenia architektonicznego.

Pozostałe rysunki możecie obejrzeć choćby tutaj :
Plakaty_Pomyslownia

Ciągle odkładałem zabranie się z budowanie, aż będę miał spokojne miejsce i kiedy nie będzie mnie żona gonić z jadalni, że zająłem klockami cały stół. Oczywiście gdzieś tam majaczył pomysł, by po ukończeniu wrzucić to do programy Ideas. Bo w sumie czemu nie. Kto nie wzdycha do Nawiedzonego Domu i takich klimatów. Dość dobrym i skutecznym motywatorem było pojawienie się chatki Wiedzmy w mniejszej skali w konkursie. Tak więc stwierdziłem, że jak nie teraz nie spróbuję to nigdy. No to koniec gadania i kilka obrazków.

Obrazek[/url]Strona_1

Obrazek[/url]Strona_2


Obrazek[/url]Strona_3


Obrazek[/url]Strona_7

FLICKR

Poniżej link do zgłoszenia w LEGO IDEAS
LEGO IDEAS


Będę bardzo wdzięczny za każdy głos, komentarz i podzielenie się pracą dalej. Niech Wam Wiedźma w klockach wynagrodzi!

Pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 23:12 przez Tisen, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Dobre to. Ten chaos i magiczny kociołek.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Cudowna praca. Ten chaos jest genialny. Najbardziej podoba mi się mikstura tryskająca z kociołka.

Fioletowa podstawka budzi mieszane odczucia. Skąd pomysł na ten kolor? Z jednej strony na pierwszy rzut oka bardzo odstaje z drugiej przy dłuższym obcowaniu z pracą ten kontrast zyskuje.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mateusz92 »

Jaka ta praca jest cudowna. Po prostu wybuch kreatywności nieskrępowany jakimiś zasadami. I jeszcze prezentacja na najwyższym poziomie. WOW!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajny zestaw. Piszę zestaw, bo mam nadzieję, że Ci się uda i to będzie zestaw. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Tisen »

Bardzo, bardzo dziękuje za miłe słowa od tak znamienitych tworców legowych. Jeśli się Wam podoba to serio - jest mi mega miło.
eric trax pisze:Skąd pomysł na ten kolor?
Na moim plakacie noga też jest tego koloru. To daje tez fajny kontrast miedzy Chatką a nogą właśnie. O dziwo jest mega stabilna i całość właśnie za nogę przenoszę.
Mateusz92 pisze:Po prostu wybuch kreatywności nieskrępowany jakimiś zasadami
Trochę tak jest. Najgorsze, ze gdybym chciał wsadzić tam wszystko co miałem przygotowane- to powinno to być tak o 50% większe:)
Mateusz92 pisze:I jeszcze prezentacja na najwyższym poziomie.
Dzięki, starałem się by było w klimacie plakatu. Zdjęcia mogły by wyjśc ciut lepiej - ale od lat nie bawiłem się lustrzanką a miałem jedno popołudnie na spokojne foty.
SERVATOR pisze: i to będzie zestaw
Chciałbym - choć nie ukrywam, że tu pewnie LEGO by mocno poobcinało temat.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Szygalew »

Oj masz fantazję! :)

Insomni@ wyrosła solidna konkurencja w tworzeniu kontrolowanego bałaganu..

Świetny ten bałagan. Nie wiem czemu, ale mi się najbardziej strych podoba (może rzecz w tym, że i o nim nie zapomniałeś :)).. Na tym strychu, po lewej wyższej stronie może by dać dodatkowo coś korespondującego z kolorami kurzej łapy?

Gratulacje i powodzenia!

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Tisen »

O dziwo chyba poza miotłami w skrzyni i jajku w gnieździe wszystko się całkiem dobre trzyma:)

Co do koloru - to ta noga trochę specjalnie się tak odcina. Kuchnia jest w ciepłych barwach a reszta zimno- zgniło zielona :P

Obrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Szygalew »

To Twoje dzieło? Piękne!

Czy ja coś pisałem o kompozycji kolorystycznej Twojej budowli? Hmm, jakieś zwidy miałem chyba.. Ja to ładnie kolorowankę umiem pyknąć, więc... no... To wyżej proszę uznać za niebyłe :P.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#10 Post autor: liwnik »

Świetne.
Fajnie byłoby zobaczyć chatkę na żywo na jakiejś wystawie.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Tisen »

Szygalew pisze:To Twoje dzieło? Piękne!
Tak:) Dzięki!
liwnik pisze:zobaczyć chatkę na żywo na jakiejś wystawie
Na warszawskie myślę, ze nie będzie problemu.

Swoją drogą niesamowite jest jak rosyjska wersja Baby Jagi zdobyła 10k w jeden dzień... Coś czuję, ze konkurent nie do przebicia :)
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 19:19 przez Tisen, łącznie zmieniany 1 raz.

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

#12 Post autor: Karol JR Bricks »

Ależ burdel. Taki w stylu wiedźmy. Uporządkowany :)

Cudeńko

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#13 Post autor: romkoo »

Wspania³a grafika, patrzê i patrzê na MOCa i zastanawiam siê zawsze jak mo¿na tak udanie zaplanowaæ ba³agan a Tobie siê to uda³o :). Chêtnie obejrzê na ¿ywo.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Tisen »

Dzięki Panowie! Powiem tak, że wszelkie takie chaotyczne rzeczy jak sznurki, wiszące flagi, elementy ustawione pod kątem - dają bardzo dużo w "nielegowym" odbiorze .

Teraz na platformie Ideas w większości są rendery a takie tematy ciężko tam ogarnąć.

W każdym razie jeśli się podoba, to zachęcam do oddania głosu :) ..już wiem, ze sukcesu rosyjskiej wersji nie uda się powtórzyć:(

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#15 Post autor: Kirysowaty »

Dawno, dawno temu masowo skrobałem podobne do twoich "przekrojowe" rysunki w szkolnych brudnopisach. Moje przedstawiały głównie rozbudowane zamki, zamieszkane przez przypominające dementorów zakapturzone postacie i pełne najrozmaitszych, czasem zupełnie niepraktycznych pułapek na intruzów. Nic dziwnego, że na widok twoich grafik i powyższego MOC-a - bardzo udanego, nawiasem mówiąc - ogarnęła mnie straszna nostalgia. :-(
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ