Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Mały żuraw samochodowy
Autor Wiadomość
Skylark90 

Wpisy: 39
Wysłany: 2021-04-06, 09:34   

Propozycja haka pośredniego między plastikowym a metalowym dużym - 70278 . Jak dla mnie duży metalowy jest za duży, nie trzyma skali projektu.

Cały projekt bardzo mi się podoba :D może rzeczywiście za dużo tych świateł po bokach, ale tylko ze względu na skalę, bo normalnie też bym dał obrysówki ;) I HOG na tył, nie na górę, jednak tak jest wygodniej.

SaperPL 

Wpisy: 252
Wysłany: 2021-04-06, 10:50   

Skylark90 napisał/a:
Cały projekt bardzo mi się podoba :D

Dzięki :)

Skylark90 napisał/a:
Propozycja haka pośredniego między plastikowym a metalowym dużym - 70278 . Jak dla mnie duży metalowy jest za duży, nie trzyma skali projektu.

Nie jestem pewien czy użycie jeszcze rzadszego/trudno dostępnego elementu ma sens. poza tym w dużych modelach dźwigów już niejednokrotnie widziałem olbrzymie bloki z hakiem, więc nie tu leży problem. Hak jest minimalnie za duży bo po złożeniu ramienia na dachu kabiny zaczepia o końcówkę ramienia a powinno być chociaż trochę luzu.

Skylark90 napisał/a:
może rzeczywiście za dużo tych świateł po bokach, ale tylko ze względu na skalę

Nie wiem na ile skala ma tutaj znaczenie, ale światła po bokach są w identycznych miejscach co w 42108. Raczej z tyłu mogłem przesadzić z ilością świateł.

Skylark90 napisał/a:
I HOG na tył, nie na górę, jednak tak jest wygodniej

Jest też na tyle, ale jak pisałem wcześniej, pewnie w kolejnej wersji, jak się za nią kiedyś zabiorę, nie będzie już sterowania za kabiną tylko silnik zostanie tam przeniesiony.

Ale sprawa tego gdzie jest wygodniej jest zależna od rozmiarów modelu i konstrukcji sterowania. W mniejszych samochodach wolę pokrętło na dachu na środku/za środkiem modelu. Tutaj na środku się nie dało/nie miałoby to wiele sensu a rzeczywiście pokrętło do sterowania przed środkiem skrętu jest bez sensu.

Skylark90 

Wpisy: 39
Wysłany: 2021-04-06, 12:41   

Co do haka - brałem pod uwagę to, że jest tańszy, choć rzeczywiście trudno dostępny, sam na niego poluję ;) Ale to wszystko co napisałem to dla mnie detale, ogólnie model jest świetny i z chęcią go zbuduję, znając mnie - pewnie z jakimiś modyfikacjami :P Oczywiście podzielę się efektami, choć nie będzie to prędko, bo mam kilka projektów rozpoczętych i chcę część przynajmniej zakończyć.
Ostatnio zmieniony przez Skylark90 2021-04-06, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  

syzygy 

Wpisy: 58
Wysłany: 2021-04-07, 12:07   

Bardzo mi się podoba :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu