10283 NASA Space Shuttle Discovery

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

10283 NASA Space Shuttle Discovery

#1 Post autor: Sariel »



Seria: 18+
Premiera: maj 2021
Liczba klocków: 2354
Cena: S@H 799,99 PLN

No i jest, największy wahadłowiec LEGO jak dotąd. Ogólne wrażenie po budowie - bardzo dobre, jakby Model Team poleciał w kosmos i nabrał sporo Technica po drodze. Świetny wygląd, dobra funkcjonalność, duża liczba wysokiej jakości drukowanych klocków które na pewno znajdą zastosowanie w MOCach, no i teleskop Hubble'a który spokojnie mógłby być osobnym zestawem. Musiałem się postarać żeby znaleźć jakieś minusy.

Za:
- największy i najbardziej szczegółowy wahadłowiec LEGO w historii
- patrząc na dotychczasowe zestawy Creator z wahadłowcami które ciężko dostać poniżej tysiąca, za kilka lat może to być kolekcjonerski rarytas
- bardzo dopracowany wygląd
- funkcjonalność lepsza niż w niektórych Technicach
- sporo ciekawych klocków, w tym klocki z nadrukami i masa części w olive green
- Hubble jest bardzo fajnym, dopracowanym dodatkiem
- kreatywne, nowoczesne techniki budowania + ciekawe fakty o Discovery w instrukcji

Przeciw:
- Hubble wyglądałby świetnie gdyby był cały w metallic silver, zamiast tego wygląda jakby wykastrowali go księgowi LEGO wtykając zwykły jasnoszary w dość przypadkowych miejscach; efekt jest jakby to był MOC na który brakło części
- w porównaniu z Discovery niektóre detale są średnio podobne, szczególnie na nosie
- trochę części jest naprawdę delikatnych, szczególnie gibający się ogon i odpadająca dysza
- Hubbla nie da się zawiesić na Canadarmie a wciśnięcie go do ładowni tak żeby się zamknęła wymaga jego częściowego rozebrania
- mogli zamiast tego dać Technicowego wahadłowca 2.0, w końcu w tym roku mija 25 lat od wydania oryginału
- wygląd pudełka sprawia że mam ochotę wykłuć sobie oczy, cały ten design pudełek 18+ to jakiś żart, w sumie dałoby się napisać program który robi te pudełka zamiast grafika
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 09:05 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: 10283 NASA Space Shuttle Discovery

#2 Post autor: dmac »

Wielkie dzięki za recenzję.
Mnie się ten model bardzo podoba, ale że mam pospolity gust, to pewnie oznacza, że wszyscy go kupią i schowają, żeby sprzedać za parę lat ;) .
Z nostalgią wspominam stary Technicowy wahadłowiec i pewnie gdybym kupił sobie ten nowy, próbowałbym zmotoryzować na wzór tamtego. Myślisz, że są szanse?
I jeszcze jedno pytanie: a spis nowych elementów to ja przegapiłem, czy nie ma takowych w tym zestawie? Te zaokrąglone elementy na dachu kabiny wydawały mi się nowe.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Nie zrobiłem spisu nowych elementów bo czasu mało a oglądają się te recenzje biednie.
Myślę że żeby to cudo zmotoryzować musiałbyś zająć całą ładownię, czyli w sumie tak samo jak w Technicowym wahadłowcu.
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 21:43 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Miguel »

Dziękuje za wideorecenzję. Zestaw jak dla mnie jest must have. Będzie się fajnie prezentował na półce wraz z innymi pojazdami związanymi z kosmosem.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

ODPOWIEDZ