[MOC] PKP SM42 + 2x Bdhpumn czyli Piko w wersji LEGO

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#16 Post autor: Maciej Drwięga »

eric trax pisze:Całkiem jednak możliwe, że się mylę, bo jednak to zupełnie nie moja działka
Mylisz się.
6 klocków 2x4 można połączyć na nieco ponad 900 baniek sposobów.
Tu na forum już były dyskusje, dawno, bo dawno, ale były, czy Scanię 143 w skali 1:13 "da się zbudować inaczej". Da się, tak samo jak Dennis Bosman kompletnie inaczej zbudował Kenwortha K100, niż ja to robiłem kilka razy.
Czy w mniejszej skali się da? No cóż. Da się. Najlepszym przykładem jest model M62 w wykonaniu kolegi z Węgier (https://www.flickr.com/photos/96500381@ ... ateposted/) i choćby modelu ST44 Mateusza. Albo kilku wersji Motoraka, które się pojawiły, wliczając w to moją.
Sęk jest chyba w tym, żeby nie zapomnieć o "creditsach" do inspiracji, skoro takowa się pojawia. Tak po prostu, po ludzku. Co się niestety często jakoś zdarza, nie tylko w ramach małego "polskiego" grajdołka klockowego. Dwóch łapek by brakło, żeby na palcach przykłady wymieniać.

Generalnie model ładny. To, jak się go przedstawia każdy ocenia indywidualnie. Tak jak model.
Ostatnio zmieniony 2021-05-26, 11:59 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Mateusz92 »

lechkulina, Maciej Drwięga
Dzięki, cieszę, że się podoba.
Szygalew pisze: I jeszcze coś, nie chciałeś okienek, tych na żółtym pasku, dać tak, aby pod nimi nie było żółtego paseczka? W oryginale one "leżą" bezpośrednio na kolorze niebieskim.. Nie wyglądało dobrze?
Prawdę mówiąc żółty pasek jest tam przez nieuwagę tzn. jak robiłem dolne "niebieskie" okna to na początku cały ten kawałek był wysoki na 4 study (3s okno, 1s ściana wagonu pod oknami), potem na okna przyszły żółte bricki i gryzło mnie to, że okna nie mają całej ramki. Jak doszedłem do "żółtych" okien to z automatu zrobiłem je od razu całe z żółtą ramką. :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#18 Post autor: eric trax »

Maciej Drwięga pisze:Sęk jest chyba w tym, żeby nie zapomnieć o "creditsach" do inspiracji, skoro takowa się pojawia. Tak po prostu, po ludzku. Co się niestety często jakoś zdarza, nie tylko w ramach małego "polskiego" grajdołka klockowego. Dwóch łapek by brakło, żeby na palcach przykłady wymieniać.

Generalnie model ładny. To, jak się go przedstawia każdy ocenia indywidualnie. Tak jak model.
Widzę, że Mateusz pisał o inspiracji wagonami kolegi Melera. Post nie był edytowany, więc kwestię kreditsów można uznać za dokonaną. Jednak jak przyjrzeć się bliżej i porównać to faktycznie zmiany dotyczą szczegółów i bliżej im do modyfikacji na potrzeby listy dostępnych elementów.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-06-06, 16:34 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ