Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1617
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#61 Post autor: Szygalew »

zagibricks pisze:Fajnie, że temat skłonił nas zgredów do wspominek.
No Ty to jeszcze takim zgredem nie jesteś...

Fajnie się na to patrzy. Ja w sumie miałem sporo klocków jak na tamte czasy. Niemniej o remizach i komisariatach to też raczej jedynie marzyłem. Mimo, iż miałem ładnych kilka setów z tej serii, to najbardziej pamiętam zestaw znaków drogowych, który dostałem wraz z jakimiś pojazdami pod którąś "choinkę". Ależ byłem wtedy szczęśliwy! ... Mam wielką nadzieję, że przy obecnej zmianie systemu dróg TLG przypomni sobie o takim zestawie. Coś tam przy okazji tych nowych skrzyżowań się niby pojawia, ale to jeszcze nie to...

Tak jak chłopaki już napisali wyżej - wplecenie starych zestawów City do makiety to strzał w dziesiątkę.

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#62 Post autor: wielkamucha »

zagibricks pisze:@wielkamucha Też miałem ten zestawik z motorkiem 6654
O, to właśnie to! Dzięki za ten numer - miałem jakąś zaćmę i za cholerę nie byłem w stanie znaleźć numeru tego zestawu...

To był mój drugi zestaw w życiu (dostałem go na urodziny). Pierwszy był wóz strażacki z drabiną 6621 - brat cioteczny miał taki sam i "zachorowałem" na niego. Wówczas właśnie dowiedziałem się o Lego i zostałem naznaczony na całe życie... :)
Moje dwa najważniejsze (choć w sumie chyba najmniejsze) zestawy...

@ romkoo, te ulotki wyglądały zdecydowanie lepiej niż dzisiejsze katalogi. Ba, nawet te sprzed 10-15 lat się do nich nie umywają... Wtedy wszystko wyglądało tak prawdziwie... "klockowo".

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#63 Post autor: romkoo »

Tak zgodzê siê, te ulotki dzia³a³y na wyobra¼niê. Ca³e ustawienie makiety z wykorzystaniem zestawów to by³o co¶ i odpowiednio stymulowa³o do zakupu kolejnych setów. My¶lê ¿e to by³a u mnie swoista inspiracja tymi widokami, która popchnê³a mnie w klimaty makiet wojennych z sklejanymi i malowanymi modelami i figurkami w skali 1:72, i makietami poci±gów PIKO i innych w skali N (nadal mam gdzie¶ ca³y karton z nimi).

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#64 Post autor: zagibricks »

@romkoo mnie ogólnie Lego popchnęło w późniejszym czasie do wielu kreatywnych działań. Rysowałem komiksy, pisałem opowiadania no i przez wiele lat tworzyłem muzykę i wydałem 3 płyty. Myślę, że klocki bardzo pobudzają kreatywność i miały w tym duży udział.

Stworzyłem listę tego co chciałbym jeszcze dołączyć do makiety. Gdyby ktoś z Was chciałby się czegoś pozbyć to poproszę o wiadomość: https://brickset.com/sets/wantedby-zagibricks

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#65 Post autor: zagibricks »

Kolejny cztery zestawy dołączyły do makiety:

Obrazek

Furgonetka pocztowa zawsze mi się podobała, mega prosta, kwadratowa, taka esencja lat 80.
Campera kiedyś już miałem i on akurat jest dość mocno szczegółowy, podchodzi już bardziej pod lata 90 - z holownikiem podobnie.
6699 Cycle Fix-It stop - rzadko spotykany zestawik z unikalnymi nadrukami na klockach no i czerwony motor robi robotę.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#66 Post autor: romkoo »

Super. Sam mam to autko z przyczep± kempingow±. Jeden z moich pierwszych zestawów.

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#67 Post autor: mw »

zagibricks pisze:Były dwie komendy w latach 80 i tę 6384 muszę zdobyć koniecznie!
To był mój 2 zestaw w kolekcji po stacji Shell 337 z 1978 roku - obie stoją u mnie w gablotce - bawiłem się nimi całymi godzinami (wspomnienia aż łezka się w oku kręci)

maverick
Posty: 22
Rejestracja: 2021-01-26, 17:30
Lokalizacja: Katowice

#68 Post autor: maverick »

zagibricks pisze:Kolejny cztery zestawy dołączyły do makiety:

[url=https://i.ibb.co/9y28gtX/IMG20210202124525.jpg]Obrazek[/url]

Furgonetka pocztowa zawsze mi się podobała, mega prosta, kwadratowa, taka esencja lat 80.
Campera kiedyś już miałem i on akurat jest dość mocno szczegółowy, podchodzi już bardziej pod lata 90 - z holownikiem podobnie.
6699 Cycle Fix-It stop - rzadko spotykany zestawik z unikalnymi nadrukami na klockach no i czerwony motor robi robotę.
Masz może zdjęcia jak wygląda makieta teraz ?

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#69 Post autor: zagibricks »

@maverick obecnie jest chwilowo złożona - w oczekiwaniu na kolejne zestawy i zielone płyty. Musiałem opróżnić cały pokój, bo złapałem zajawkę na gogle VR, a to wymaga trochę miejsca.

Doszedł jeszcze jeden mały drobiazg, 6650 - prezent od kumpla:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-02-07, 19:42 przez zagibricks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#70 Post autor: zagibricks »

Szybkie info odnośnie makiety, ostatnio nie doszło nic nowego, ponieważ przygotowuje się do uruchomienia live streamów z Lego. Zrobiłem już takie 2 streamy na Twitchu i wyszło mega fajnie, ale prawdopodobnie przeniosę to na YouTube. Poza tym tworzyłem dla firmy Lego taki mały projekcik na Dzień Dziecka i po prostu nie było czasu.
W temacie makiety - postanowiłem specjalnie pod nią wyremontować strych. Tak wyglądał początek prac:

Obrazek

Niestety chwilę to jeszcze potrwa, ponieważ Pan z którym remontujemy złamał nogę i teraz jeszcze dobre 4 tyg zajmie powrót do zdrowia. Natomiast nie ma pośpiechu, ponieważ i tak czekam na dostawę zielonych płyt z BOP.
Kolejne zestawy z Trains, które dojdą to 7818 oraz 7813 (czekają już u znajomego na wysyłkę, ale dodamy coś jeszcze z Town do niej jak poskłada nową pakę).

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#71 Post autor: zagibricks »

Obrazek

Na moim nowym kanale YT Klocki Dla Dorosłych pojawił się oldschoolowy unboxing z zestawami Trains, zapraszam do rzucenia okiem (i zostawienia suba, bo będzie tego więcej):

https://www.youtube.com/watch?v=I6MYuhCcGWI

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#72 Post autor: zagibricks »

Kolejne nowości dołączyły do makiety, a część z nich otworzyłem live na streamie!

Obrazek

7715 - ten zestaw mam w stanie MISB, ale w końcu trafiłem wersję używaną od mojego sąsiada. Brakuje naklejek.

7818 - wagonik pasażerski fajnie pasujący do 7715 właśnie albo do 7810

7813 - jeden z dwóch wagonów Shell, potrzebuję jeszcze 7816

Link do streamu z unboxingu: https://www.youtube.com/watch?v=T_uqqv9h1Vo&t=15s

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#73 Post autor: zagibricks »

Trochę to trwało, ale wreszcie udało mi się skończyć pomieszczenie na poddaszu i od razu rozłożyłem wszystkie starocie ponownie. Od ostatniej aktualizacji doszło 60 zielonych bp, kilka starych ulic od serdecznego kumpla dawkub oraz 6378 - Stacja Shella - jeden z moich ulubionych zestawów z Town.

Całość prezentuje się aktualnie w ten sposób. Makieta póki co jest na podłodze, bo to jeszcze nie jest finalny rozmiar. Zamierzam ją przedłużać rozbudowując miasto. Luka po lewej stronie to miejsce na lotnisko, a w prawym rogu miasta na komisariat policji. Po prawej miejsce na wodę.
Obecny rozmiar to 15,5 x 4,5 dużego bp (32x32). Prawdopodobnie dodam jeszcze rząd ulic i trawy przy przejazdach, może to być dobre miejsce na suwnicę oraz transformatory, aczkolwiek nie wiem czy te ulice nie powinny iść wyżej żeby było większe pole manewru z miastem, bo przy dwóch rzędach jest nieco ściśnięte. Szkoda, że nie ma połówek ulic.

Obecnie jeszcze muszę pospinać tory i uruchomić wszystko. Mam bardzo dużo light bricków 12v, które umieściłem w budynkach, ale chyba nie starczy mi kabli żeby wszystkie zaświeciły na ten moment.
Rozbudowywać zamierzam raczej powoli i na spokojnie, chyba że uda mi się sfinalizować deal na 65 zestawów z Town - to byłby solidny upgrade. Na bricksecie mam zaznaczonych 106 zestawów, które chciałbym dodać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#74 Post autor: legosamigos »

Fajnie, że udało Ci się zebrać tyle zestawów. Myślę, że przydałyby się zestawy z jakimiś mostami kolejowymi, choć nie wiem czy w tamtych czasach takie były takie zestawy
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#75 Post autor: DawKub1922 »

Noooo jest ładnie, bardzo ładnie ! (:
I ta świadomość, że mam w tym projekcie swoją malutką "cegiełkę", po prostu bezcenne. Czekam na wincy (:

POZdrawiam
#NSNP

ODPOWIEDZ