[MOC] Xenomorph Warrior

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Xenomorph Warrior

#1 Post autor: JAREMA. »

Witam wszystkich, od dziecka jestem fanem universum Aliena, wielokrotnie po głowie plątała mi się myśl o zbudowaniu Xenomorpha pasującego do królowej którą dawno temu popełniłem.

Już raz próbowałem zmierzyć się z figurką w podobnej skali budując "sapiens" jednak byłem z niego bardzo niezadowolony. W kwietniu zeszłego roku udało mi się stworzyć figurkę dość stabilną i jednocześnie pozowalną w takim stopniu jak Alien Queen.

Wersja podstawowa którą chcę zaprezentować otrzymała podstawkę nawiązującą do jaja ozdobionego organiczno-mechanicznymi cosiami nawiązującymi do twórczości H.R.Gigera.

ObrazekObrazek

Do opublikowania Aliena zmotywował mnie Bas Tajpan którego serdecznie pozdrawiam, umieścił on Aliena w jednym z materiałów nagrywanych podczas mojej wizyty w "Tajpani"
Bajkopisarstwo Damiana oderwało moje ego od dna a przy okazji jest możliwość zobaczyć jak działa "jajko". Xenomorph od około 4:15.



Figurkę można łatwo upozować, zrobiłem ich mała armię w nieznacznie różniących się wersjach (np odzwierzęce nogi) jak kiedyś ukończę makietkę LV426 to zaprezentuję wszystkie rodzaje. Poniżej jeszcze kilka zdjęć, również młodszego rodzeństwa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Świat Alienów i Predatorów jest pełny nieoczywistych wersji potworów więc z pewnością będę do niego wracać, jak znajdę czas żeby usiąść do klocków to postaram się skończyć Xenomorpha w skali około 1:6 nad którym pracowałem jakiś czas temu.

Dziękuję Auriemu za chromowane groszki ;*
Tak więc będę odgrzewać tego kotleta do zarzygania :)
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 21:00 przez JAREMA., łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Nie wiem czy o tych szkaradziejstwach można tak pisać, ale wyszło Ci to po prostu pięknie. Jak nie z klocków. A ta dwa pierwsze zdjęcia, wyjątkowo artystyczne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

A FUJ...

Paskudne. Nigdy mnie nie kręciły filmy z serii "Obcego" i pokrewnych, a "Predatora" doceniłem dopiero po latach - choć i tak głównie w pierwszej, "ludzkiej" części... Niemniej, niesamowite, jakie rzeczy można zbudować i jaki efekt uzyskać. Te łańcuchy na pierwszy rzut oka wyglądają jak kłębowisko węży - dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać, że się nie ruszają :D

Wyrazy uznania :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Nie jestem obeznany z uniwersum, coś tam kiedyś widziałem, ale model obcego jak i sama podstawka są najwyższej klasy. Szczególnie podoba mi się wersja z rozwidlonym językiem z klucza francuskiego

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

Jellyeater pisze: A ta dwa pierwsze zdjęcia, wyjątkowo artystyczne.
Bardzo mi miło że tak uważasz
wielkamucha pisze:Nigdy mnie nie kręciły filmy z serii "Obcego" i pokrewnych, a "Predatora" doceniłem dopiero po latach
Ja wychowałem się na horrorach, sąsiad miał kolekcje ponad 100 horrorów na VHS'ach więc potwory były ze mną od dzieciaka. Pamiętam jak pożyczałem pierwszy film;

- Panie Rysiu a co to za film ? (wskazując na niezrozumiały dla mnie wtedy tytuł "the thing")
- a taki film o chorym psie na Antarktydzie, obejrzyj sobie ;)
Fuku pisze:model obcego jak i sama podstawka są najwyższej klasy. Szczególnie podoba mi się wersja z rozwidlonym językiem z klucza francuskiego
Dzięki, cieszę się że Ci się podoba
Ostatnio zmieniony 2021-06-27, 21:44 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wielkamucha »

JAREMA. pisze: - Panie Rysiu a co to za film ? (wskazując na niezrozumiały dla mnie wtedy tytuł "the thing")
- a taki film o chorym psie na Antarktydzie, obejrzyj sobie ;)
Carpenter to w ogóle osobny temat. Gościu, co potrafi zrobić "coś z niczego". Ludzie śmiali się, że ma chore pomysły, prymitywne efekty specjalne (w porównaniu z ówczesnymi blockbusterami), a jego filmy to w ogóle kino klasy B...
A po cichu wszyscy się bali, bo "Coś" czy "Oni żyją" w prosty sposób grały na najniższych instynktach, bez żadnych fajerwerków czy innych "filmowych bajerów" - i przez to były takie cholernie realne :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

- a taki film o chorym psie na Antarktydzie, obejrzyj sobie ;)
Obejrzeliśmy w zeszłym roku w kwietniu. Normalnie jakby oglądać film o COVID-19. Tak siedzisz, patrzysz na kogoś i zastanawiasz się, czy ten ktoś jest nosicielem. Wyśmienity film. W sumie nie straszny. To bardziej groteska jest.

Thing jest realny właśnie z powodu braku fajerwerków. Łatwiej utożsamić się z czymś przaśnym.
Ostatnio zmieniony 2021-06-28, 05:06 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: mw »

Faktycznie dzieło sztuki i to zbudowane z klocków które u mnie by leżały w piwnicy całe lata, potykał bym się o nie i w życiu by mi do głowy nie przyszło że coś można z nich zbudować :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: syzygy »

Świetna praca! O głównym modelu już napisano wiele słusznych pochwał, więc powiem tylko, że ten mechanizm obrotowy fajnie uzupełnia pracę ;)

A ten youtuber, to nie jest ten gość z lego masters od Pana Twardowskiego na księżycu? Podobny styl bycia ;p

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Rysiek »

Świetny model w takiej skali. W 100% oddaje to co powinien, brawo! :)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#11 Post autor: JAREMA. »

mw pisze:Faktycznie dzieło sztuki i to zbudowane z klocków które u mnie by leżały w piwnicy całe lata, potykał bym się o nie i w życiu by mi do głowy nie przyszło że coś można z nich zbudować :)
Dzięki Michał, jak Ci przypadkiem zalegają w piwnicy te ogony Obrazek to przytulę ile masz:D
syzygy pisze: A ten youtuber, to nie jest ten gość z lego masters od Pana Twardowskiego na księżycu? Podobny styl bycia ;p
To ten sam gość, poznaliśmy się podczas programu i nadal dobrze dogadujemy.
Rysiek pisze:Świetny model w takiej skali. W 100% oddaje to co powinien, brawo! :)
Dzięki :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Mestari »

Genialne, jak to u Ciebie :)
Nie buduj, proszę, kamienic, zostaw coś dla nas ;)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#13 Post autor: JAREMA. »

Mestari pisze:Genialne, jak to u Ciebie :)
Nie buduj, proszę, kamienic, zostaw coś dla nas ;)
Ja nie umiem w kamienice tak że nie ma żadnego zagrożenia:)
Ostatnio zmieniony 2021-07-01, 16:27 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#14 Post autor: eric trax »

Fantastyczna jest ta praca ale to już wszyscy pisali.

Ja docenię zdjęcia, bo widać mega progres. Ta fota z łańcuchami ma taki klimat, że od razu mam flashbacki z filmów i ciarki przy okazji. Sztos.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Szygalew »

Ja też się podpisuję pod zachwytami! I pod prośbą Mestariego@.. :) A no i autek nie buduj też.. :p

Gratulacje!

ODPOWIEDZ