Silnik BuWizz

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Silnik BuWizz

#1 Post autor: Sariel »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fdLfQFh ... cks%26Pets[/youtube]

Na szybko:
- aktualna cena to 23 EU + VAT, potem ma wzrosnąć do 29 EU + VAT
- deklarowana prędkość i moment 10% wyższe niż w oryginalnym silniku LEGO, i według moich testów to się potwierdza
- producent twierdzi że silnik przystosowany do współpracy z BuWizzem 3.0 przy którym trudno go przeciążyć
- dość fajnie pomyślana obudowa; prawie to samo, ale widać że ktoś to prawie dobrze przemyślał bo np. "uszy" z otworami na piny nie mają tak jak w LEGO otoczki która zasłania sąsiednie otwory na piny i ogólnie utrudnia budowanie, a silnik ma większą kratkę do wentylacji
- ogólne wrażenie z silnikiem takie jak z oryginałem, też jest głośny, mocny i szybki, przy tym bardzo dobrze wykonano obudowę no i jej kolor dokładnie zgadza się z LBG

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Dzięki za filmik, przy okazji obejrzałem sobie od razu recenzję BuWizza 3.0 :)

Podoba mi się, jak podchodzisz do tematu, testując te wszystkie funkcje i jak to prezentujesz - pokazujesz w sumie większość rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zdecydowałbym się na zakup silnika, czujnika czy elektroniki.

A może by tak test (i ewentualnie porównanie) silników PF z odpowiednikami konkurencji (ale tej o odpowiednim poziomie), np. CaDa?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

To że silniki CaDa sprawują się lepiej, wiemy chyba już wszyscy :) Nie wchodzę w to bo nieuchronnie musiałbym w końcu porównywać chińszczyznę z aliexpress a nie chcę robić temu szrotowi reklamy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: Silnik BuWizz

#4 Post autor: eric trax »

Sariel pisze:- dość fajnie pomyślana obudowa; prawie to samo, ale widać że ktoś to prawie dobrze przemyślał bo np. "uszy" z otworami na piny nie mają tak jak w LEGO otoczki która zasłania sąsiednie otwory na piny i ogólnie utrudnia budowanie, a silnik ma większą kratkę do wentylacji
Gdybym dostawał dolara za każdym razem kiedy czytałem o tym że ktoś zrobił coś lepiej niż Lego... :D

Fajne porównanie i widać, że silnik to w zasadzie to samo z inną obudową. Podoba mi się muzyczka. Cyberpunk wjechał mocno.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Sariel pisze:To że silniki CaDa sprawują się lepiej, wiemy chyba już wszyscy :) Nie wchodzę w to bo nieuchronnie musiałbym w końcu porównywać chińszczyznę z aliexpress a nie chcę robić temu szrotowi reklamy.
To w końcu to szrot czy one są naprawdę lepsze niż Lego?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#6 Post autor: martinb »

Sariel, czy testowałeś może ten silniczek z BuWizzem 2.0?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Nie, czemu?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#8 Post autor: martinb »

Czytałem, że jest ponoć jakiś problem, gdy te silniczki podłączymy do BuWizza 3.0. Byłem ciekawy, czy taki sam problem występuje na poprzedniej generacji BuWizz 2.0. Akurat mam BZ2 i myślałem o zakupie 2 sztuk tego silniczka.

A masz może możliwość sprawdzenia, czy ten motor zadziała z BZ2?
Ostatnio zmieniony 2021-07-13, 15:22 przez martinb, łącznie zmieniany 2 razy.

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Silnik BuWizz

#9 Post autor: tomaq »

Mam 4szt tych silników - z buwizz 2.0 działa bdb. Nie podpinałem więcej niż 2 szt do jednej kostki. Co do wydajności, to nie mam jak porównać ich z buggy motorami. musiałbym rozbabrać np tigera 6x6 i próbować podmieniać te silniki...

ODPOWIEDZ