Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Ruchomy zamek Hauru
Autor Wiadomość
Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 791
Wysłany: 2021-09-08, 11:50   [MOC] Ruchomy zamek Hauru

Zbudowałem tytułowy zamek z filmu Miyazakiego "Ruchomy zamek Hauru". To chyba mój ulubiony film studia Ghibli, mam do niego duży sentyment. Ta konkretna praca powstała jako prezent ślubny dla kuzynki, która jest jeszcze większą fanką.

Jestem bardzo zadowolony z tego jak wyszły wieżyczki - od początku wiedziałem że to na tyle charakterystyczny element, że może zepsuć cały model.
Za to niespodziewanie dużo kłopotów miałem z wymodelowaniem drewnianej twarzy. Koniec końców większość elementów trzyma się na zawiasach kulowych co może nie jest oszustwem, ale nie jest też najelegantszym rozwiązaniem.

Greg 
VIP

Wpisy: 199
Wysłany: 2021-09-08, 20:54   

Na prezent ślubny? - fantastyczny pomysł !!!

Przymierzałem się kiedyś do odtworzenia go w skali minifig, na przymiarkach na razie się skończyło :)

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 791
Wysłany: 2021-09-09, 08:38   

W skali minifig to może być mocno tricky. Szczególnie te wieżyczki z armatami, tutaj widzę podstawową trudność.

romkoo 
VIP

Wpisy: 587
Wysłany: 2021-09-09, 09:47   

Tematyka MOCa to nie moje klimaty, ale podoba mi się jak to wszystko jest skomponowane i upakowane w tej skali, super wyszło i jak sobie googlowałem ten zamek to stwierdzam, że udało Ci się go świetnie odwzorować. Bardzo fajny pomysł na prezent :)

wielkamucha 

Wpisy: 537
Wysłany: 2021-09-11, 19:46   

Jedna z moich ulubionych animacji studia Ghibli, choć palmę pierwszeństwa nieodwołalnie dzierży po wsze czasy Porco Rosso :) W każdym bądź razie, jest Strach na Wróble, Ogień i Sophie, jest git!

W skali minifig to nie było by już to... - tak, to ma to swój urok. Tym bardziej, że te wszystkie wieżyczki, wnęki i wykusze ciężko byłoby oddać wówczas klockami...

Bardzo fajna budowa.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu