[MOC] Ruchomy zamek Hauru

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Ruchomy zamek Hauru

#1 Post autor: Johan »

Obrazek

Obrazek


Zbudowałem tytułowy zamek z filmu Miyazakiego "Ruchomy zamek Hauru". To chyba mój ulubiony film studia Ghibli, mam do niego duży sentyment. Ta konkretna praca powstała jako prezent ślubny dla kuzynki, która jest jeszcze większą fanką.

Jestem bardzo zadowolony z tego jak wyszły wieżyczki - od początku wiedziałem że to na tyle charakterystyczny element, że może zepsuć cały model.
Za to niespodziewanie dużo kłopotów miałem z wymodelowaniem drewnianej twarzy. Koniec końców większość elementów trzyma się na zawiasach kulowych co może nie jest oszustwem, ale nie jest też najelegantszym rozwiązaniem.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: Greg »

Na prezent ślubny? - fantastyczny pomysł !!!

Przymierzałem się kiedyś do odtworzenia go w skali minifig, na przymiarkach na razie się skończyło :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

W skali minifig to może być mocno tricky. Szczególnie te wieżyczki z armatami, tutaj widzę podstawową trudność.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#4 Post autor: romkoo »

Tematyka MOCa to nie moje klimaty, ale podoba mi siê jak to wszystko jest skomponowane i upakowane w tej skali, super wysz³o i jak sobie googlowa³em ten zamek to stwierdzam, ¿e uda³o Ci siê go ¶wietnie odwzorowaæ. Bardzo fajny pomys³ na prezent :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Jedna z moich ulubionych animacji studia Ghibli, choć palmę pierwszeństwa nieodwołalnie dzierży po wsze czasy Porco Rosso :) W każdym bądź razie, jest Strach na Wróble, Ogień i Sophie, jest git!

W skali minifig to nie było by już to... - tak, to ma to swój urok. Tym bardziej, że te wszystkie wieżyczki, wnęki i wykusze ciężko byłoby oddać wówczas klockami...

Bardzo fajna budowa.

ODPOWIEDZ