Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Obóz Black Falconów | Janek i Zapalski
Autor Wiadomość
Janek 

Wpisy: 49
Wysłany: 2021-09-13, 14:36   [MOC] Obóz Black Falconów | Janek i Zapalski

Hej! Wspólnie z Michałem (Zapalskim) zbudowaliśmy szybki collab z rycerzami Black Falcons. Obaj jesteśmy fanami średniowiecza, a po niedostaniu się do polskiej edycji LEGO Masters mieliśmy mały niedosyt wspólnych projektów. :D Przez cały poprzedni tydzień byliśmy zajęci budową i pomimo małych kłopotów zdrowotnych u nas obu, udało nam się skończyć nasze prace. Spotkaliśmy się u Michała i połączyliśmy nasze kawałki. Wyszło chyba całkiem schludnie. ;)
Obaj mamy jeszcze większa ochotę na coś w klimatach średniowiecza, lecz na razie spróbujemy poszerzyć obecny collab. Chcemy urozmaicić teren, dodać np. jakąś rzekę i namioty.

Tutaj część Michała osobno + garść detali:

A tu mój kawałek:

Dajcie znać co sądzicie!

~Janek

Karol JR Bricks 

Wpisy: 54
Wysłany: 2021-09-13, 15:50   

Tak jak pisałem na IG, tak napiszę tutaj.
Świetna robota. Fajne detale.
No i klimat przede wszystkim.
Budujcie budujcie, chętnie zobaczę więcej.

wielkamucha 

Wpisy: 535
Wysłany: 2021-09-13, 17:30   

Bardzo fajnie to wygląda!
Schludnie i jednocześnie tak "pełnie" - sporo roślinności (takiej normalnej, naturalnej), a mimo to jest dużo wolnej przestrzeni - dzięki czemu figurasy nie wyglądają jak przeciskające się przez krzaki. Jest tak "akurat" :).
Podoba mi się też to, że złożone razem dioramki, stanowią naturalną całość i nie widać, gdzie się kończy jedna a zaczyna druga - a jednocześnie, każda z nich może funkcjonować w pełni samodzielnie, jako osobna MOC, nie sprawiając wrażenia fragmentu większej całości. To dużo świadczy o Waszej pracy, moim zdaniem.

Jako osoba "bawiąca się w średniowiecze" przez kilka lat dodam, że chodzenie w hełmie garnczkowym jest niezbyt praktyczne (z własnego doświadczenia) i takie sytuacje, jak tutaj, spotykane były tylko na filmach. Garnek zakładało się tylko do walki - a tak, to łebka lub czepiec kolczy. Ale to tylko tak, dla "przypomnienia" :)

michallus 

Wpisy: 122
Wysłany: 2021-09-14, 14:02   

Ależ to piękne! Fantastyczne szczegóły, które dodają obu scenkom życia. Najbardziej podoba mi się góra wieży - dachówka i poręcz/obicie z desek robią robotę!
Ostatnio zmieniony przez michallus 2021-09-20, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  

wielkamucha 

Wpisy: 535
Wysłany: 2021-09-14, 19:47   

No właśnie, dachówka. Zapomniałem o tym.
Ogólnie prezentuje się rewelacyjnie - ale czy zaokrąglenia nie powinny być w dół, zamiast do góry? Woda powinna spływać "z łuską", a nie "pod łuskę"...

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2219
Wysłany: 2021-09-15, 14:40   

Dobra robota. Dachówka na wieży bardzo ciekawa, detale też, a kafle z nadrukiem drewna pasują jak ulał. Może zieleń mogłaby być bardziej zróżnicowana, ale to nie jest najważniejsze.
Brawo, panowie!

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1937
Wysłany: 2021-09-19, 21:48   

Fenomenalne. Jak pierwszy raz zobaczyłem te prace to pomyślałem, że idealnie pasowały by do Kuźni Ideas. Detale budynków są fantastyczne. Mam nadzieję, że zrobicie kiedyś foto z tą kuźnią :D

Szygalew 

Wpisy: 888
Wysłany: 2021-09-20, 09:03   

Ja z tą pracą mam tak, że odkąd się pojawiła, to gdy patrzę na jej zdjęcie na stronie głównej, nie mogę pozbyć się myśli, że jest to kadr z jakiejś bajki.. :) Kompozycja "obrazka" jest bardzo udana, kolory świetnie ze sobą współgrają, całość tworzy bardzo ładny zwarty obrazek. Bajeczka jak nic!

Deckard Cain 
VIP

Wpisy: 290
Wysłany: 2021-09-20, 19:21   

Przez tego choler... MOCA sam zacząłem gromadzić Falconów. Zajefajnie to wyszło, jakoś bardzo do gustu przepadło mi zdjęcie z prowadzeniem jeńców. No i jest tu wiele fajnych szczegółów.
Super szczere gratulacje!!!

Janek 

Wpisy: 49
Wysłany: 2021-09-24, 14:29   

Wow, dziękuję wszystkim za tyle komentarzy!!!
Inspirowaliśmy się zestawem z Kuźnią, to prawda. Cieszę się, że podoba się wam nasza praca.

wielkamucha napisał/a:
Jako osoba "bawiąca się w średniowiecze" przez kilka lat dodam, że chodzenie w hełmie garnczkowym jest niezbyt praktyczne (z własnego doświadczenia) i takie sytuacje, jak tutaj, spotykane były tylko na filmach. Garnek zakładało się tylko do walki - a tak, to łebka lub czepiec kolczy. Ale to tylko tak, dla "przypomnienia" :)

Haha, masz rację. W tych hełmach musi być ciężko tym wojakom. Wiesz, ja lubie taką kombinację przez wzgląd na pierwsze gry z serii "Twierdza", gdzie zbrojni cały czas nosili te garneczkowe.

A co do dachówki, poprawiłem to już! Było z tym trochę dodatkowego dłubania, uwielbiam to. :D Nie mam akurat fotki pod ręką, ale woda będzie spływać "z łuską". ;)

dmac napisał/a:
Dobra robota. Dachówka na wieży bardzo ciekawa, detale też, a kafle z nadrukiem drewna pasują jak ulał. Może zieleń mogłaby być bardziej zróżnicowana, ale to nie jest najważniejsze.
Brawo, panowie!

Dzięki wielkie dmac! Zieleń w finalnym projekcie będzie dużo bardziej zróżnicowana. Mamy już z Zapalskim fajny plan jak to rozbudować. :)

A do dachu miał być tutorial i nadal nie ma... Co jest ze mną? :D
Ostatnio zmieniony przez Janek 2021-09-24, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu