[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#136 Post autor: legosamigos »

Jak tam dalsze prace ze stacją Obajtka? Kiedy możemy się spodziewać pełnomocnego MOCa, bo coś ucichł temat? ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#137 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Jak tam dalsze prace ze stacją Obajtka? Kiedy możemy się spodziewać pełnomocnego MOCa, bo coś ucichł temat? ;)
Prace trwają. Zachęcony Twoją opinią odnośnie cysterny, kolejne autka budowane na potrzeby Stacji benzynowej postanowiłem wstawiać jako osobne MOCe - trochę na wzór Hotelu w Klockach Zdroju. Czy to dobrze, czy niedobrze - sam nie wiem. Jak by co - to Twoja wina ;p ( Oczywiście żartuję :)).

Samochody są dla tej pracy bardzo ważne, więc na nich się obecnie skupiłem..

Mam wielką nadzieję, że do USTKI 2021 uda mi się wstawić Stację jako MOCa, ale to nie jest jakoś super pewne.. :)
Ostatnio zmieniony 2021-05-03, 23:12 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#138 Post autor: Szygalew »

Witam.

Długo myślałem co zrobić, aby w przedniej części stacji nie było tak pusto jak obecnie. Wyżej w wątku (a także już na wystawie) padł m.in. pomysł, aby ustawić gdzieś w okolicach wjazdu bolid Kubicy.. , ale ja jakoś tego nie czuję. Wpadłem za to na coś innego - na stacji benzynowej powinna być stacja trafo! :) Ta, którą zbudowałem jest stacją "słupową", chociaż wiem, że na Orlenach występują raczej wersje "kontenerowe". Taka wydała mi się fajniejsza. Jej ostateczną wysokość, usytuowanie poszczególnych elementów, itp. skoryguję zapewne jak stacja wróci z wakacji w Ustce, bo tak "na sucho" na pewno są jakieś "byki" :). Na chwilę obecną wyglądałoby to tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Napiszcie, proszę, "jak to patrzy", bo szczerze mówiąc, nie wiem, czy sam jestem "na tak", czy "na nie" ;)
Ostatnio zmieniony 2021-09-17, 09:47 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#139 Post autor: eric trax »

Szygalew pisze: Napiszcie, proszę, "jak to patrzy", bo szczerze mówiąc, nie wiem, czy sam jestem "na tak", czy "na nie" ;)
To jest najbardziej kozacki transformator jaki widziałem w świecie lego.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#140 Post autor: dmac »

Bardzo ładny transformator.
To, że jest na słupie, budzi nadzieję: teraz w trosce o realizm będziesz musiał dorobić linię energetyczną i tak oto przejdziesz płynnie od budowania stacji benzynowej do budowania miasta :D .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#141 Post autor: wielkamucha »

Trafo glanc-pomada!

Ale tak, teraz to już droga prosta do miasteczka :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#142 Post autor: legosamigos »

Na miniaturce wygląda jak prawdziwy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#143 Post autor: syzygy »

Szygalew pisze:padł m.in. pomysł, aby ustawić gdzieś w okolicach wjazdu bolid Kubicy.. , ale ja jakoś tego nie czuję.
Twój pomysł 100 razy lepszy ;) no i świetne wykonanie!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#144 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:To jest najbardziej kozacki transformator jaki widziałem w świecie lego.
dmac pisze:Bardzo ładny transformator.
wielkamucha pisze:Trafo glanc-pomada!
Bardzo Wam dziękuję za te słowa! Cieszę się, że się podoba. Tym bardziej, że faktycznie miałem stracha, że będzie na odwrót.. ;).
legosamigos pisze:Na miniaturce wygląda jak prawdziwy :)

Jest mi bardzo miło, że tak uważasz!:) Na marginesie, z tymi miniaturkami chyba coś mi nie wyszło, bo ucięte są (Wy też tak je widzicie?). Może to przez niezmniejszenie "wagi" zdjęć. Poprawię niebawem, to będzie może lepiej.
syzygy pisze:Twój pomysł 100 razy lepszy ;) no i świetne wykonanie!
Dziękuję! Nad tym wykonaniem jeszcze trochę popracuję zapewne, bo np. na pewno trzeba "zunifikować" obejmy. Teraz są "z różnej beczki", a tak nie powinno być. I śmiało mogę powiedzieć, że pójdę w stronę wężyków pneumatycznych. Są bardziej plastyczne, łatwiej się to montuje, a i różdżka pięknie wchodzi, a z kolei na nią łatwo przyczepić cokolwiek opatrzonego w "clip"..
dmac pisze:teraz w trosce o realizm będziesz musiał dorobić linię energetyczną i tak oto przejdziesz płynnie od budowania stacji benzynowej do budowania miasta :D .
wielkamucha pisze:Ale tak, teraz to już droga prosta do miasteczka :)
Oczywiście przyszło mi do głowy, żeby "dokończyć" ten pomysł i puścić kable między słupami, pewnie jakoś wzdłuż prawej strony stacji... To, że o tym napisaliście z pewnością będzie sprzyjać chęci zrealizowania tego :). A miasteczko.. Pożyjemy, zobaczymy! :)

Dziękuję, Panowie!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#145 Post autor: legosamigos »

Szygalew pisze:...Jest mi bardzo miło, że tak uważasz!:) Na marginesie, z tymi miniaturkami chyba coś mi nie wyszło, bo ucięte są (Wy też tak je widzicie?). Może to przez niezmniejszenie "wagi" zdjęć. Poprawię niebawem, to będzie może lepiej...
Tak, na miniaturce też widzę ucięte, ale może dlatego, ze zdjęcie robione w pionie. Jednak jak kliknie się w miniaturkę widać normalnie całą stację trafo. Patrząc na miniaturkę, myślałem, że gdzieś na ścianie masz takie urządzenie :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

#146 Post autor: Karol JR Bricks »

Transformator jako żywy. Brawo :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#147 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Tak, na miniaturce też widzę ucięte, ale może dlatego, ze zdjęcie robione w pionie. Jednak jak kliknie się w miniaturkę widać normalnie całą stację trafo.
Zmniejszyłem rozmiar i zostało tak samo. Więc chodzi bardziej o to, co Ty napisałeś. Bricksafe widać ucina miniaturki do preferowanego rozmiaru na stronie i tyle.
legosamigos pisze:Patrząc na miniaturkę, myślałem, że gdzieś na ścianie masz takie urządzenie :D
Jeszcze bardziej się więc cieszę :).
Transformator jako żywy. Brawo :)
Dziękuję!

Dzięki dzięki!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#148 Post autor: Szygalew »

Witam.

Chciałem tylko zameldować, że stacja benzynowa wylądowała na forum jako MOC. Dziękuję wszystkim i zapraszam do oglądania!:)

ODPOWIEDZ