42131 Cat D11 Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#46 Post autor: Sariel »

Ja mam podejrzenie że te koła są wymuszone Legowymi gąsienicami. Górne koło napędowe w D11 ma dość małą powierzchnię styku z gąsienicą i przy Legowych gąsienicach to może nie wystarczać żeby ruszyć ponad 3-kilogramowy model. W prawdziwym buldku daje radę bo tam zęby na gąskach wchodzą dużo głębiej w koło napędowe.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#47 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:Ja mam podejrzenie że te koła są wymuszone Legowymi gąsienicami. Górne koło napędowe w D11 ma dość małą powierzchnię styku z gąsienicą i przy Legowych gąsienicach to może nie wystarczać żeby ruszyć ponad 3-kilogramowy model. W prawdziwym buldku daje radę bo tam zęby na gąskach wchodzą dużo głębiej w koło napędowe.
Nie o głębokość a ilość zębów na sprockecie - ale to już wiąże się z podziałką łańcucha gąsienicowego (płyty są przykręcane do łańcucha). Wersja klockowa tak dziwnie jednak zrobiona jest, znów wgrały uproszczenia i przy mniejszych modelach nie mają wpływu na nic. Poza tym jakby zrobili pozostałe koła jako gładkie to i ten sprocket powinien dać radę, a tak wyszło jak wyszło ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#48 Post autor: dmac »

Sariel pisze:Górne koło napędowe w D11 ma dość małą powierzchnię styku z gąsienicą i przy Legowych gąsienicach to może nie wystarczać żeby ruszyć ponad 3-kilogramowy model.
Wiem z dobrego źródła, że wystarcza :) . Chyba, że nowe ogniwa gąsienic gorzej trzymają się kół, niż normalne, szerokie na 5.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#49 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Chyba, że nowe ogniwa gąsienic gorzej trzymają się kół, niż normalne, szerokie na 5.
Są bardziej miękkie i podatne na rozpinanie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#50 Post autor: M_longer »

Drugi października, ludzie już mają zbudowane 42131. I są to naprawdę okazałe przyciski do papieru, bo jeśli nie ma się ajfona, to nic się z nim nie zrobi. Na iOs już jest aktualizacja do profilu 42131, na Androidzie nie.
Fajne to C+.

Tak poza tym, zatrudniają chyba ukraińskie boty do tłumaczenia:

Obrazek

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#51 Post autor: SaperPL »

M_longer pisze:Tak poza tym, zatrudniają chyba ukraińskie boty do tłumaczenia:
Na to wygląda. Ja w ogóle mam dosyć niską opinię na temat zespołu który robi te apki (c+ i Powered UP). Mam wrażenie że nie ma tam nawet jednej doświadczonej osoby w user experience gier mobilnych/na ekranie dotykowym bo odkąd pamiętam to suwaki do sterowania są niepoprawnie zaimplementowane.

Chciałbym żeby pojawił się fizyczny kontroler a apka mogłaby służyć ewentualnie do wgrywania takich bardziej zaawansowanych układów sterowania do huba albo kontrolera. No ale wtedy zrobiłoby się drożej...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#52 Post autor: Kubrick »

SaperPL pisze:Chciałbym żeby pojawił się fizyczny kontroler a apka mogłaby służyć ewentualnie do wgrywania takich bardziej zaawansowanych układów sterowania do huba albo kontrolera. No ale wtedy zrobiłoby się drożej...
Zawsze jest pad od xboxa i brickcontroler :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#53 Post autor: eric trax »

Mamy 3 październik i dalej nie ma aktualizacji dla użytkowników android. Zestaw kosztuje 2000zł.

Ta firma to jakaś kpina ostatnio.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#54 Post autor: SaperPL »

Kubrick pisze:Zawsze jest pad od xboxa i brickcontroler :)
Mam to połączenie i też nie jest idealne. Na moim telefonie zrywa jak mam dwa urządzenia podłączone po BT mimo że kontroler teoretycznie powinien sobie radzić z czterema urządzeniami bluetooth. Poza tym 88009 ma problemy ze sterowaniem serwo na brick controller 2.

Sam pomysł że muszę szukać dobrego telefonu który nie będzie rwał mi połączenia z padem i kontrolerem mi się nie podoba i wolałbym dedykowane urządzenie które bezpośrednio łączy się z technic hubem.
eric trax pisze:Mamy 3 październik i dalej nie ma aktualizacji dla użytkowników android. Zestaw kosztuje 2000zł.
Fun fact: tzw "halo product", czyli ten z najwyższej półki, zwykle dostaje najgorszy support bo ma najmniej użytkowników. Jak kupisz płytę główną pod Threadrippera za ponad 2000zł to można się zdziwić jaki tam jest syf w biosie i że nikt tego nie łata jeśli któryś z youtuberów jakiejś dramy nie zrobi. Jak widać Lego idzie na rekord bo nawet releasu nie obsłużyli w takim razie :D

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#55 Post autor: Bricksley »

Kubrick pisze: SaperPL napisał/a:
Chciałbym żeby pojawił się fizyczny kontroler a apka mogłaby służyć ewentualnie do wgrywania takich bardziej zaawansowanych układów sterowania do huba albo kontrolera. No ale wtedy zrobiłoby się drożej...
Zawsze jest pad od xboxa i brickcontroler :)
Tylko, że jest to rozwiązanie firm trzecich. Klient kupuje produkt (który notabene jest już niesamowicie drogi) więc naturalnym jest jego niezadowolenie z takiego czy innego sterowania, czy nawet możliwości jego braku (aktualizacje). To powinno być plug&play, a C+ od początku jest czymś innym, słowo KIT bardziej by pasował (w którymkolwiek znaczeniu) :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ