[MOC] Europejski ciągnik z naczepą [v2]

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

[MOC] Europejski ciągnik z naczepą [v2]

#1 Post autor: SaperPL »

Witam ponownie. Przedstawiam mój mini ciągnik siodłowy RC z naczepą w wersji drugiej, trochę większej, na odpowiednio dużych kołach i z całą elektryką w ciągniku.

Obrazek

Obrazek

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że celem modelu nie jest stworzenie realistycznej repliki rzeczywistego ciągnika czy modelu o realistycznie odwzorowanych proporcjach, a zrobienie modelu który jest kompaktowy, nie wymaga dużej ilości części do zbudowania oraz dużej ilości miejsca do zabawy, a jednocześnie ma schludną i spójną kompozycję oraz odpowiedni zestaw funkcji. Zarówno ciągnik jak i naczepa w realistycznych proporcjach względem tych kół byłyby wyższe i dłuższe, ja natomiast postawiłem na trochę przerysowane proporcje.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ciągnik ma chyba wszystko to co dało się upchnąć w tym rozmiarze - drzwi, lusterka, ramki szyb w drzwiach, wnętrze i elektrykę upchniętą razem z hubem/bateriami. Dostęp do baterii jest bezproblemowy z tyłu ciągnika, dostęp do przycisku huba jest poprzez szyberdach. Kable są schludnie schowane po bokach silników. Szczelina między hubem a dachem pozwala na potencjalne podłączenie elektryki w naczepie. Siodło jest detalem wizualnym, właściwie tutaj już zabrakło już miejsca na zabawy w jakiekolwiek mechaniczne blokowanie naczepy.

Obrazek

Naczepa "w zestawie" ma proste pudło i, mam nadzieję, ciekawą konstrukcję. Jest wyposażona w bardzo prymitywne i niestety o pół studa za krótkie podpory, ale to jest wynik uproszczonej konstrukcji i braku miejsca.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Siodło w przypadku takiej naczepy o bardzo niskiej pace niestety trzeba zdemontować.

Obrazek Obrazek

Naczepa posiada drzwi z prostymi blokadami imitującymi te z rzeczywistych naczep czy kontenerów, aczkolwiek nie udało mi się w tej skali zmieścić blokad ryglujących drzwi jednocześnie u góry i na dole.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Naczepę można także zbudować w wersji bez pudła.

Obrazek

Instrukcje: Ciągnik , Naczepa

W ramach projektu powstały też instrukcje do alternatywnych konfiguracji elektryki w ciągniku: Powered UP , Power Functions , 2x Buwizz Buggy Motor

Wstrzymywałem się dosyć długo z publikacją, ale o tym postaram się napisać wkrótce.

Mam nadzieję że się spodoba i że ktoś zbuduje albo taki model, albo coś na podstawie takiego podwozia, albo przynajmniej zainspiruje się niektórymi rozwiązaniami.
I mam nadzieję że jakiś człowiek-zasadzka nie wyskoczy w ostatni dzień października z 5 razy większym modelem na MOC miesiąca :D



EDIT: razem z Danifillem zrobiliśmy Technic'ową wersję z PF/Buwizz:

Obrazek



Instrukcja na Rebrickable
Ostatnio zmieniony 2021-10-28, 18:05 przez SaperPL, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

SaperPL pisze: 2x Buwizz Buggy Motor
To lata?

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3 Post autor: SaperPL »

M_longer pisze:
SaperPL pisze: 2x Buwizz Buggy Motor
To lata?
Latać nie lata, ale driftuje dosyć ładnie. Mam filmik od gościa który zbudował i sprawdził.

Muszę poprawić tą instrukcję do tego wariantu bo pytałem go czy jedno połączenie silnika buggy od Lego z ramką da się złożyć i potwierdził że się da, a po fakcie jak wypuściłem instrukcję dopiero mi napisał ze nie sprawdził na oryginalnym od Lego, także tego...

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Jak nie jestem jakimś szczególnym fanem Technica, tak muszę przyznać, że podoba mi się ten zestaw :)
Ciągnik ma bardzo przyjemne proporcje (a o to ciężko od wielu lat w oficjalnych firmowych zestawach), odpowiedniej wielkości koła i co tu dużo pisać - jest po prostu zgrabny. Jak patrzę na ten obracający się obrazek, to wygląda on naprawdę bardzo fajnie - wszystkiego jest "akurat".
Naczepa też jest fajna, przyjemna dla oka. Nie wnikam w kwestie "motorowe", bo nie widzę mechaniki - i prawdę powiedziawszy, nie bardzo mnie interesuje. Ale ze swojej strony powiem, że masz plus za dodatkowe bajery, podnoszące bawialność: otwierane drzwi w ciągniku i naczepie, zamek na drzwi naczepy (mały detal, ale dla kierowcy l.7 bardzo ważny) i możliwość zdjęcia budy i zrobienia z naczepy "patelni". Do tego przyzwoite wnętrze kabiny - nice, very nice...

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Skylark90 »

Bardzo mi się podoba – to moje pierwsze wrażenie 😊 Patrząc na kolorystykę – mała, ładna pszczółka, może trzmiel patrząc na to, że jednak ciężarówka, nie osobówka 😉

A merytorycznie, całkowicie subiektywnie:

Na plus: bardzo ładnie odwzorowany kształt, piękny grill i wnętrze kabiny oraz siodło (dzięki typowo SNOT-wym częściom z systemu), idealnie pasują mi te konkretne koła, choć z tyłu może pokusiłbym się węższe, żeby zrobić bliźniaki? Wielkim plusem jest tez motoryzacja i to w kilku wariantach, bardzo na propsie. Naczepa też bardzo ładna, ogólnie – „ładny”, „piękny” to słowa które mi najbardziej pasują do tego zestawu 😊 I „bawialny”, jako że RC i wszystko pięknie ukryte. Kończąc słodzenie to piękna naczepa, fajny pomysł z ryglowaniem drzwi naczepy i możliwość przeróbki naczepy na patelnię. Podobają mi się też czerwone bushe w kołach, fajnie współgrają z ogólną kolorystyką zestawu. I te światła – zarówno z przodu – bardzo na propsie przednie reflektory i kierunkowskazy ze slope / serków, choć moje serce skradły tylne światła ciągnika i naczepy. Świetnie wyszedł też detal w postaci tablic rejestracyjnych z dźwigu 42108 – miodzio.

Konstruktywna krytyka: ani to technic, ani system, ciężko mi do końca zakwalifikować… Niby technic, bo RC i ogólnie w środku głównie technicowe „mięsko”, a z drugiej strony dużo części systemowych (SNOT na grillu i w kabinie – wygląda super, ale kojarzy mi się wybitnie systemowo, mało solidnie – łatwo może odpaść), niedopracowane funkcje (atrapa siodła, podpory o pół studa za krótkie) - a seria technic to dla mnie przede wszystkim funkcje kosztem wyglądu, tu jest trochę na odwrót, mam wrażenie. Plus za RC i ogólnie obudowanie kabiny i naczepy technicowymi klockami, chociaż chcąc być spójnym i osiągnąć lepszy efekt wizualny lepiej byłoby użyć też SNOT-u do górnej części kabiny, nie byłoby typowo technicowych dziur. Tak to mam trochę wspomnianą już na wstępie schizofrenię, czy to bardziej system, czy technic… No i to ryglowanie tyłu zrobiłbym z mniejszych części, bo obecne jakoś totalnie nie pasują mi do skali – może jakieś bary i ich pochodne w technicu? Np. Lego Bar 5L with Handle (Friction Ram) Item No: 87618 albo Lego Bar 6L with Stop Ring Item No: 63965 Alternate Item No: 18274, 93790, 28921.

Na koniec napiszę, że pracuję nad podobnym projektem (ciągnik 6x4 i naczepa typu patelnia w skali 1:35, szerokości 9 stud, faza zaawansowanego WIP), ale na pewno nie będę publikował w tym miesiącu, więc jeśli o mnie chodzi to możesz spać spokojnie 😉 nie wyskoczę z niczym :P choć bardzo bym chciał, ale ciągle mi dzieci chorują i nie ma jak usiąść i na spokojnie skończyć tematu. Listopad brzmi realnie.
Ostatnio zmieniony 2021-10-21, 09:58 przez Skylark90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6 Post autor: SaperPL »

wielkamucha pisze:Jak nie jestem jakimś szczególnym fanem Technica, tak muszę przyznać, że podoba mi się ten zestaw :)
Skylark90 pisze:Bardzo mi się podoba – to moje pierwsze wrażenie 😊 Patrząc na kolorystykę – mała, ładna pszczółka, może trzmiel patrząc na to, że jednak ciężarówka, nie osobówka 😉
Dzięki!
wielkamucha pisze:Nie wnikam w kwestie "motorowe", bo nie widzę mechaniki - i prawdę powiedziawszy, nie bardzo mnie interesuje.
Wyjątkowo mechaniki w tym modelu jest bardzo mało chociaż takie zgrabne upakowanie wymagało jednego tricku który można podejrzeć w instrukcji. Mam też pod ręką gifa z prototypu:

Obrazek
Skylark90 pisze:ani to technic, ani system, ciężko mi do końca zakwalifikować… Niby technic, bo RC i ogólnie w środku głównie technicowe „mięsko”, a z drugiej strony dużo części systemowych
Tutaj oponuję: mieliśmy Technicowe zestawy które miały sporo detali systemowych i zrobienie frontu/grilla oraz wnętrza przy użyciu systemowych elementów nie jest ani czymś nowym ani jakoś super niekoszernym w świecie Lego. Przykładowo Mack Anthem miał dosyć dużo systemowych elementów na froncie i we wnętrzu kabiny.

W moim modelu może można by się zastanawiać czy to nie trochę za bardzo pójście w stronę Model Team z tym frontem, ale wynika ze skali - jakby model był większy to mniejszą część całości trzeba by zrobić z systemowych elementów bo byłoby łatwiej coś poskładać.

Natomiast ideowo - tak, jak chodzi o ilość funkcji mechanicznych/typowo Technicowych w tym zestawie to jest ich mało bo to właściwie tylko jazda RC. Ale chyba w małych zestawach RC nie mamy zwykle dużo dodatkowych funkcji poza jazdą i zawieszeniem? Przykładowo w Top Gear Rally Car 42109 jedyną dodatkową funkcją była podnoszona maska pod którą była atrapa silnika zbudowana wokół silnika pracującego jako serwo do sterowania.
Skylark90 pisze:wygląda super, ale kojarzy mi się wybitnie systemowo, mało solidnie – łatwo może odpaść
Tak naprawdę to od zewnątrz kabiny wszystko dość solidnie się trzyma, bo ten front ma całkiem sporo warstw. Jedynym słabym punktem w środku jest to że kolumna kierownicy trzyma się tylko z lewej strony i można całość utrącić przez to wsadzając tam paluchy, ale nie znalazłem sposobu na zaczepienie z prawej strony tak żeby nie wpływało to znacznie na wygląd deski rozdzielczej.

Co do siodła, to razem z tym detalem da się zamocować naczepę, która ma wyżej zaczep i to jest tak samo zrobione tylko dla wyglądu jak np. w przypadku amerykańskiego ciągnika który Sariel wrzucił na Ideas, ale z racji na proporcje ciągnika i naczepy która jest dosyć niska, jest to jedynie ukłon w stronę tych którzy chcieliby zbudować sam ciągnik na półkę a niekoniecznie inwestować w taką ilość paneli wymaganych do złożenia naczepy.

Konstrukcja podpór jest rzeczywiście taka sobie, bo przy użyciu ramki 64178 po prostu zabrakło miejsca żeby zrobić coś prostego i jednocześnie w pełni funkcjonalnego bez przesuwania punktów zaczepienia w dziwne miejsce. Zrobiłbym to trochę inaczej bez tej ramki na dwóch liftarmach, żeby móc inaczej rozlokować zaczepienia barierek(?) na bokach naczepy/przed kołami, ale nie było to dla mnie aż takim problemem żeby szukać idealnego rozwiązania, bo ciągnik i tak nie jest w stanie sam podłączyć naczepy na zdalnym sterowaniu.

Co do zamków w drzwiach naczepy - starałem się zrobić naczepę w całości z Techniców bo nie było aż takiej potrzeby używania systemowych elementów jak w przypadku frontu kabiny ciągnika. Chcąc zrobić te zamki dobrze z małych barów pewnie skończyłoby się na drzwiach zrobionych z systemowych elementów. Może byłoby lepiej, ale z mojego punktu widzenia nie było takiej potrzeby, szczególnie z powodu założenia że model ma przerysowane proporcje czyli wyolbrzymione niektóre detale.

Dzięki za feedback i ciekaw jestem ile funkcji uda Ci się upchnąć w twojej ciężarówce :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Skylark90 »

@SaperPL Dzięki za odniesienie się do mojego posta, ja tylko krótko nadmienię najważniejszą część, przez pryzmat której trzeba patrzeć na całość mojej wypowiedzi - jest bardzo subiektywna. Mnie drażni ilość systemu w 42093 Corvette czy jak patrzę na zdjęcia Raptora - też... Wiem, przeginam, ale cóż mogę poradzić, tak mam :P Więc kluczem tu jest moja poryta subiektywność. A co do mojej ciężarówki to mam skończoną naczepę - patelnię z mechanicznie rozkładanymi podporami, a w ciągniku jest mechanicznie zamykane siodło (choć mechanizm nie jest dokładnie taki jak w prawdziwym siodle, wymusiła to na mnie skala i perfekcjonistyczna chęć trzymania się jej). Będę publikował to wszystko opiszę :)

Żeby nie było - całość modelu dla mnie jest super, chętnie zbuduję dla porównania z moim zestawem i z Twoim mini dźwigiem ;)
Ostatnio zmieniony 2021-10-21, 12:15 przez Skylark90, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#8 Post autor: SaperPL »

Skylark90 pisze:Mnie drażni ilość systemu w 42093 Corvette czy jak patrzę na zdjęcia Raptora - też...
Z racji że nie składałem Corvetty to miałem chwile problem z zajarzeniem czy to jest jakiś kompleksowy sarkastyczny żarcik zanim spojrzałem na zdjęcia z tyłu - rzeczywiście to już jest schizofreniczne czepianie :D

W każdym razie specjalnie dla takich jak Ty - dowód że da się złożyć kabinę prawie całkiem z Techniców - Danifill złożył właśnie ciągnik z tego co miał i się pochwalił zdjęciami na EB

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Skylark90 »

SaperPL pisze:Z racji że nie składałem Corvetty to miałem chwile problem z zajarzeniem czy to jest jakiś kompleksowy sarkastyczny żarcik zanim spojrzałem na zdjęcia z tyłu - rzeczywiście to już jest schizofreniczne czepianie :D
Owszem, pod tym względem nie jestem normalny :P Ale muszę z tym żyć, na szczęście mieszkam niedaleko psychiatryka w razie pogorszenia stanu zdrowia ;) I ten stan schizofrenii pogarsza to, że sam też czasami gdzieś ten system wcisnę ;) więc po prostu muszę zaakceptować pewne zmiany, które i we mnie zachodzą, albo rzucić się w otchłań szaleństwa i wrócić do czasów 8880 czy dziurawych paneli jak w 8466 :P
SaperPL pisze:W każdym razie specjalnie dla takich jak Ty - dowód że da się złożyć kabinę prawie całkiem z Techniców - Danifill złożył właśnie ciągnik z tego co miał i się pochwalił zdjęciami na EB
Cudo <3

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: syzygy »

SaperPL pisze:I mam nadzieję że jakiś człowiek-zasadzka nie wyskoczy w ostatni dzień października z 5 razy większym modelem na MOC miesiąca :D
Większy nie zawsze znaczy lepszy. Ten jest tak jak napisano - taki akurat :) Bardzo zgrabny i funkcjonalny.

I ja stoję po przeciwległej stronie mocy niż Skylark90, więc wszystkie elementy systemowe mi się bardzo podobają - szczególnie wnętrze kabiny. Świetne te fotele.

Zresztą trochę tego nie rozumiem - jeśli coś (tak jak jest u Ciebie) jest na pierwszy rzut oka technikiem uzupełnionym raptem o systemowe szczegóły, to jak dla mnie w ogóle to nie umniejsza jego technikowości.. Tym bardziej że technic przecież wyrósł z systemu, na początku na porządku dziennym było stosowanie zwykłych plejtów pomiędzy technic brickami itp. 8880 bardzo dobrym przykładem - aż roi się tam od "zwykłych" klocków. Nie ma chyba czegoś takiego, jak 100% technic.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

Zgrabny. Buźka faktycznie jak pszczółka jakaś. Sympatyczna. Tylko oczęta osobiście jakby za duże wydają mi się (jak by to Joda rzekł :)). Ale też nie o oczęta chodzi w tym modelu ;). Naczepa fajna, proporcjonalna ( mimo, iż piszesz, że nie :)). A tylne drzwi z zasuwami to do próby skopiowania w skali minifig się nadają :).
SaperPL pisze:I mam nadzieję że jakiś człowiek-zasadzka nie wyskoczy w ostatni dzień października z 5 razy większym modelem na MOC miesiąca :D
W momencie, gdy do końca października jest termin zgłaszania się do BOP 15 to zbyt wielkiej nadziei bym jednak nie miał.. :p

I bym był zapomniał: Przednimi kołami da się skręcać trochę wolniej, czy tylko tak jak na filmiku? Bo wydaje mi się, że jakby za szybko..

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#12 Post autor: SaperPL »

Szygalew pisze:Tylko oczęta osobiście jakby za duże wydają mi się (jak by to Joda rzekł :))
Tak wiem, ale jakoś mi nie grały niższe światła a chciałem mieć to jako tako zgrane z grillem.
Szygalew pisze:Naczepa fajna, proporcjonalna ( mimo, iż piszesz, że nie :))
Może weźmy najpierw dokładniej na tapetę ten temat proporcji. Ciągnik gdyby miał mieć proporcje względem rozstawu osi, czyli coś co w przypadku tej konstrukcji miałoby najwięcej sensu, bo to jest to miejsce gdzie najwięcej udało mi się upchnąć na małej przestrzeni, to musiałby mieć trochę mniejsze koła i mniejszą kabinę:

Obrazek

Ale tutaj z kołami jest słabo, bo idealnie pasowały by 37mm takie jak ZR jak chodzi o rozmiar ale to by nie wyglądało dobrze.

Drugie podejście to dopasować skalę do rozmiaru koła i rozmiaru kabiny/drzwi:

Obrazek

I tutaj okazuje się kabina musiałaby być 1 stud wyższa i przesunięta może o pół studa do przodu, ale też tylna oś powinna być znacznie dalej do tyłu:

Obrazek

Mając takie przedłużenie całego ciągnika, to główny trick upakowania tych silników właściwie traci sens, chyba że jest jakiś pomysł jak wykorzystać to miejsce - pewnie dałoby się kombinować z mechanicznym siodłem tak jak w ciągnikach Lasse Deleurana albo po prostu zrobić dwie osie z tyłu.

W każdym razie jak chodzi o naczepę to po pierwsze naczepa powinna być wyższa, skoro i kabina ciągnika byłaby wyższa, ponadto tutaj kabina ciągnika nie ma nawet dodatkowego spoilera więc jeszcze o ten spoiler kabina byłaby wyższa, i odpowiednio naczepa do tego.

Obrazek

Po drugie między trzecią osią a końcem naczepy tego typu jest zwykle jeszcze spory dystans, np. mieszczą się po drodze koła zapasowe, więc moja naczepa też jest znacznie krótsza.

Ale naczepa względem ciągnika - tak, można powiedzieć że ma dobre proporcje w tej koncepcji.

W każdym razie, gdybym chciał odwzorować rzeczywiste proporcje, to żeby złożyć naczepę musiałbym użyć znacznie więcej liftarmów i paneli, natomiast jak chodzi o całość to z racji że i ciągnik i naczepa byłyby dłuższe, to trzeba by mieć trochę więcej miejsca i do zabawy i do postawienia na półce.
Szygalew pisze:I bym był zapomniał: Przednimi kołami da się skręcać trochę wolniej, czy tylko tak jak na filmiku? Bo wydaje mi się, że jakby za szybko..
skręcanie jest za pośrednictwem serwa które jest prawie bezpośrednio podpięte - można sterować precyzyjnie kątem skrętu, ale ja tego nie lubię, bo sterowanie czy to na ekranie dotykowym, czy poprzez bluetooth z pada ma zawsze jakieś mankamenty. Jak chodzi o szybkość przekręcania kół - to pewnie da się to zrobić/zasymulować w aplikacji powered UP.
Ostatnio zmieniony 2021-10-22, 21:16 przez SaperPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#13 Post autor: eric trax »

Teraz ja, teraz ja!

Na początku bardzo mi przeszkadzały te nierzeczywiste proporcje. Jednak z czasem uważam, że takie kreskówkowe kształty dodają tej ciężarówce sporo uroku. Jest jedyna w swoim rodzaju.

Sposób w jaki wszystko rozmieściłeś jest godny podziwu. Ludzie narzekają na technic hub a tu okazuje się, że można całkiem nieźle go użyć nawet w mniejszych modelach :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#14 Post autor: SaperPL »

eric trax pisze:Na początku bardzo mi przeszkadzały te nierzeczywiste proporcje.
Gdyby nie to nękanie o proporcje, to drzwi wyglądałyby znacznie gorzej. Dzięki temu, że kombinowałem żeby to zrobić lepiej, to dolna część ramki szyby jest z tile'a 1x4 i powierzchnia drzwi w kolorze żółtym jest większa. Także dobrze mieć taki krytyczny feedback, bo to motywuje do działania - dzięki! :)

Przy okazji - żeby pokazać dodatkowe możliwości ciągnika zrobiłem też naczepę (RIP 42111 - dobry dawca paneli)



Jednak to tylko prototyp bez instrukcji, bo jeszcze nie wymyśliłem dobrej konfiguracji siłownika w tak niskiej podstawie naczepy.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Szygalew »

Kurczaki, odrobiłeś lekcje z proporcji. Ja w proporcjach jestem na tyle "wnikliwy", że wystarczyło by mi to, co napisałeś na koniec:
SaperPL pisze:Ale naczepa względem ciągnika - tak, można powiedzieć że ma dobre proporcje w tej koncepcji.
I aby troszkę bronić swojej "fachowości" w tym zakresie powiem, że i owszem, to miałem na myśli ;).
SaperPL pisze:Jak chodzi o szybkość przekręcania kół - to pewnie da się to zrobić/zasymulować w aplikacji powered UP.
To dobrze, że jest taka możliwość. Bo, jak wyżej, pierwotna wersja szybkości skrętu wydaje mi się duża. Chociaż, oczywiście, wiadomo - to nie moja działka :).

ODPOWIEDZ