[MOC] Stacja benzynowa ORLEN

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Stacja benzynowa ORLEN

#1 Post autor: Szygalew »

Obrazek

Dobry wieczór!

Mam przyjemność przedstawić w końcu Stację benzynową ORLEN jako skończonego MOCa. :) Swoje życie na forum rozpoczęła ona przeszło rok temu jako temat WIP w Kuźni. W związku z tym nie będę męczył Was jakimiś szalenie długimi wstępami, bo w zasadzie wszystko zostało tam powiedziane.. To, co zrealizowałem, a czego nie, będzie widać na zdjęciach :). W każdym razie, doszedłem do wniosku, że można to już puścić w świat.

Wstęp nie może się jednak obyć bez wielkich podziękowań dla Wszystkich, którzy od samego początku wspierali mnie dobrym słowem i trafnymi sugestiami. A więc BARDZO DZIĘKUJĘ! Nie wiem, czy bez tego dobrnąłbym do końca.. :)
Szczególne podziękowania chcę skierować do Erica Traxa@, który najpierw sam zaproponował, a potem wykonał wszystkie naklejki jakie znalazły się na stacji benzynowej. Bez tych pięknych naklejek praca na pewno byłaby znacznie słabsza. WIELKIE DZIĘKI ERIC! :)

Jeszcze króciuteńko o samej pracy. Powierzchnia została 3 x5 BP. Ilość klocków? Szacuję na jakieś dziesięć tysięcy. Ale może jest to przestrzelone. Kafelek stanowiących bruk parkingowy jest na pewno trzy tysiące. Wnętrz, jak to u mnie, nie ma. Scenek robić nie umiem, więc jedynie parę minifigurek szwenda się tu i tam. Tak symbolicznie :).

Zdjęcia na prawdę starałem się zrobić ładne. Ze dwa dni z nimi walczyłem. Ale zdaję sobie sprawę, że pewnie mistrzostwa świata nie ma ;).

Ale do rzeczy.

Zdjęcie reprezentacyjne (choć nie wiem, czy najoptymalniejsze z punktu widzenia rozdzielczości):

Obrazek

Rzuty ogólne:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozostałe:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Reszta zdjęć (chociaż większość tutaj zapodałem :)) znajduje się w Galeria
Mam nadzieję, że się podoba :). Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania!
Ostatnio zmieniony 2021-11-16, 17:12 przez Szygalew, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: syzygy »

Właśnie kiedyś ostatnio się zastanawiałem, że cisza w tym temacie, a tu proszę :)
Fantastycznie to wygląda razem z autkami i w ogóle w końcowej wersji. Na pewno miałeś kupę roboty, ale było warto, efekt jest naprawdę piorunujący! :)

..a jakie ceny ładne na tej stacji, chyba podjadę ;)

Trochę mi brakuje zdjęcia, żeby było widać bardziej tiry z przodu - cysternę i szarego. Bardzo lubię te pojazdy. Ten niebieski jakoś często jest w kadrze ;)

Wielkie gratulacje!
Ostatnio zmieniony 2021-11-15, 08:38 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

Biorąc pod uwagę rozmiar (3x5 BP) sądziłem, że będzie trochę pustawo, a tu prawdę powiedziawszy, dosyć ciasno... :)
Bardzo realistycznie wyszła Ci ta stacja. Widzę, że jednak zdecydowałeś się na naklejki, zamiast kombinowania z napisem z klocków - myślę, że to lepiej, bo wygląda jednoznacznie i spójnie - choć czerwony może mógłby być bardziej dopasowany, bo się trochę odróżnia. Fajnie wyszły "instrybutory", mimo, że przewodów spodziewałem się... z przewodów (Hose rigid 3mm), zamiast innych elementów (a przy okazji - to jakieś narzędzia - te czarne?).

Temat niby zwyczajny i zaledwie kilka figurek, ale jednak MOC "na wypasie", tak "na bogatości". Dużo, moim zdaniem, daje zielenina i "elementy tła" - słup z transformatorem, generator w kontenerze, pomniejsza infrastruktura... To ładnie dopełnia całości. No i podoba się :)

Stacja jest modułowa, czy nierozkładalna?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

powinieneś tak to zbudować, żeby móc szybko wymieniać ceny i drukować codziennie nowe... ;)
Już rozmawialiśmy - wyszła cudnie, gratulacje :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Dziękuję za odzew, Panowie! Bardzo mi miło czytać takie komentarze!
syzygy pisze:Trochę mi brakuje zdjęcia, żeby było widać bardziej tiry z przodu - cysternę i szarego.
Masz rację! Trochę zapomniałem o ich lepszym wyeksponowaniu, a i pewnie lenistwo odwiodło mnie od kolejnej rozbiórki tła i odwrócenia całości dla znalezienia potrzebnych ujęć. Postaram się do wieczora to nadrobić.
syzygy pisze:..a jakie ceny ładne na tej stacji, chyba podjadę ;)
Podjeżdżaj!:) ... To właśnie to, na czym powinien się skupić koncern paliwowy jako istocie swojej działalności...:)


wielkamucha pisze:choć czerwony może mógłby być bardziej dopasowany, bo się trochę odróżnia
A widzisz, napisałem we wstępie, że wszystkie naklejki zrobił Eric Trax, a przecież "orzełki" na dystrybutorach i "O!shop" przy wejściu są moje.. No i właśnie te "orzełki" na dystrybutorach faktycznie z czerwienią trochę nie trafiają.. Bo o nie Ci chodzi? A pochodzą one z małych buteleczek orlenowskiego płynu anty-covid.
wielkamucha pisze:Fajnie wyszły "instrybutory", mimo, że przewodów spodziewałem się... z przewodów (Hose rigid 3mm), zamiast innych elementów (a przy okazji - to jakieś narzędzia - te czarne?).
U dołu jest czarna różdżka wchodząca w clip wychodzący z "chodnika", na nią nabity jest docięty hose 3mm, a na nim reszta. Czyli prawie tak jak piszesz. :)
wielkamucha pisze:Dużo, moim zdaniem, daje zielenina i "elementy tła" - słup z transformatorem, generator w kontenerze, pomniejsza infrastruktura...
Tak, bez tego wszystkiego nie było by ładnie, było by pusto. I mało realnie. Osobiście uważam słup z transformatorem za strzał w dziesiątkę. "Dobrze robi" tej części makiety :).
wielkamucha pisze:Stacja jest modułowa, czy nierozkładalna?
Oprócz budynku stacji (i to największy ból!), resztę da się podzielić, ale stricte moduły to nie są, bo bruk mam "na zakładkę", ponieważ poszczególne elementy parkingu wyginały się "w łódkę",więc trzeba je było "złapać". Ale następne większe cuś, jeśli się zdarzy, będę "modułował", żeby nie było tej paranoi z rozkładaniem i składaniem. I koniecznie "grycany" a' la Bhs!:)


Mestari@,wielkie dzięki! Co do zmienialnych cenówek.. dobry pomysł, przy czym zmiany tylko w dół!:)


Dziękuję jeszcze raz!
Ostatnio zmieniony 2021-11-15, 13:19 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

Pięknie się zapowiadało i pięknie wyszło.
Podoba mi się wszystko, od dystrybutorów, przez kontener na naczepie oraz transformator, aż po klimatyzatory na dachu budynku. A najbardziej podoba mi się to, jak bardzo się postarałeś, żeby wyszło realistycznie, a nie symbolicznie. Takie budowanie najbardziej lubię i cenię.
Wielkie brawa!

P.S. Niebieskie miejsce parkingowe jakie jedyne wyszło bardzo "klockowo", ale tu akurat nie miałeś wyboru, bo albo to, albo wielka naklejka.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Fuku »

Kawał dobrego modelarstwa, takiego jakie właśnie lubię. Jakbym miał do zbudowania taki temat, to właśnie w taki sposób bym się starał to zrobić. Jest dokładnie i realistycznie. Świetna praca

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Iwona »

Ile szczegółów! Super! A traktorek/kosiarka to mistrzostwo świata! (i moje marzenie ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Pięknie
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze:
wielkamucha pisze:choć czerwony może mógłby być bardziej dopasowany, bo się trochę odróżnia
A widzisz, napisałem we wstępie, że wszystkie naklejki zrobił Eric Trax, a przecież "orzełki" na dystrybutorach i "O!shop" przy wejściu są moje.. No i właśnie te "orzełki" na dystrybutorach faktycznie z czerwienią trochę nie trafiają.. Bo o nie Ci chodzi? A pochodzą one z małych buteleczek orlenowskiego płynu anty-covid.
Tak, właśnie te.
Szygalew pisze:
wielkamucha pisze:Fajnie wyszły "instrybutory", mimo, że przewodów spodziewałem się... z przewodów (Hose rigid 3mm), zamiast innych elementów (a przy okazji - to jakieś narzędzia - te czarne?).
U dołu jest czarna różdżka wchodząca w clip wychodzący z "chodnika", na nią nabity jest docięty hose 3mm, a na nim reszta. Czyli prawie tak jak piszesz. :)
Stąd więc ta różnica w długości węży... Clipy wystające z chodnika widziałem, nie byłem pewien tych dodatkowych zwężeń, obstawiałem raczej "cienkie'' śrubokręty. :)

SNIFFERR

#11 Post autor: SNIFFERR »

Wygląda super tylko cena paliwa nie ta ;p Czarne rączki przy dystrybutorze chyba powinny być odwrotnie - zielone benzyna,czarne olej.
Ostatnio zmieniony 2021-11-15, 19:36 przez SNIFFERR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#12 Post autor: SaperPL »

Całość wygląda świetnie, fachowa robota :)
Można by pewnie godzinami dyskutować nad poszczególnymi detalami bo jest ich mnóstwo. Ja zwrócę uwagę na kilka z nich:

- rygle w kontenerze są nie tam gdzie trzeba, czy to jakiś nietypowy kontener?

- te dwa sportowe samochody troszeczkę nie grają z resztą pojazdów na stacji, które bardzo dobrze odwzorowują nasze klimaty, a te sportowe mają dość dziwne proporcje.

- co to za magia w środku licznika (liczydła?) od dystrybutora - wygląda to całkiem ciekawie

- na bilbordzie z kawą powinna być grafika przerobiona na ludziki Lego w strojach wyścigowych :P

- czy jest wnętrze sklepiku?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Niby zwykła stacja benzynowa, a tak sporo się dzieje na niej. Mnóstwo szczegółów, detali itp. Myślałem, ze logo udało Ci się zrobić z klocków, bo widziałem na jakiś zdjęciach z Ustki, ale co tam. Naprawdę świetnie wygląda. Teraz musisz czekać na jakieś zaproszenie od Obajtka :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Szygalew »

dmac, Fuku, Iwona, Ciamek, SNIFFERR, SaperPL - bardzo dziękuję za miłe słowa!

Zanim odpowiem na to i owo, najpierw wstawiam zdjęcia z cysterną oraz "szarym" (:)), na których brak słusznie zwrócił uwagę syzygy . Dałem je też do pierwszego posta. Nie są jakieś wyszukane, ale są dużo lepsze niż ich brak ;):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dmac pisze:Podoba mi się wszystko, od dystrybutorów, przez kontener na naczepie oraz transformator, aż po klimatyzatory na dachu budynku. A najbardziej podoba mi się to, jak bardzo się postarałeś, żeby wyszło realistycznie, a nie symbolicznie. Takie budowanie najbardziej lubię i cenię.
Wielkie brawa!
Trudno byłoby sobie wymarzyć lepszy komentarz od twórcy Projektu Endor.. Bardzo dziękuję!
dmac pisze:P.S. Niebieskie miejsce parkingowe jakie jedyne wyszło bardzo "klockowo", ale tu akurat nie miałeś wyboru, bo albo to, albo wielka naklejka.
Albo podniesienie terenu i zabawa SNOTem.. ,ale trzeba by budować na podniesionym terenie.. ;)
Fuku pisze:Jakbym miał do zbudowania taki temat, to właśnie w taki sposób bym się starał to zrobić.
Bardzo się cieszę, że tak to widzisz, bo uważam Cię za jednego z najlepszych modelarzy. Dziękuję!
Iwona pisze:A traktorek/kosiarka to mistrzostwo świata! (i moje marzenie ;)
Mogę pożyczyć ;). Jak już skończysz budowę, stworzysz w domu "kącik AFOLa", itd., to nie ma wyjścia - traktorek musisz nabyć! Trudno byłoby kosić takie "boisko" zwykłą kosiarką.. ;)
Ciamek pisze:Pięknie
To Ty jesteś od pięknych rzeczy!, więc tym bardziej dziękuję!:)
SNIFFERR pisze:Wygląda super tylko cena paliwa nie ta ;p
Taka ma być, w końcu to idealny świat z klocków Lego!;)
SNIFFERR pisze:Czarne rączki przy dystrybutorze chyba powinny być odwrotnie - zielone benzyna,czarne olej.
Szybkie sprawdzenie i.. okazuje się, że masz rację! Kolory rękojeści mają widać znaczenie. Nie pomyślałem o tym. Zmienię, ale fotek nowych raczej nie będę robił.. Dzięki!
SaperPL pisze:rygle w kontenerze są nie tam gdzie trzeba, czy to jakiś nietypowy kontener?
Tak, to nietypowy kontener - a'la Szygalew ;) A tak jakoś wstawiłem te rygle tam gdzie wstawiłem bez "konsultacji" z jakąś fotką.. :)
SaperPL pisze:te dwa sportowe samochody troszeczkę nie grają z resztą pojazdów na stacji, które bardzo dobrze odwzorowują nasze klimaty, a te sportowe mają dość dziwne proporcje
Bo tutaj nie odwzorowywałem i do głosu doszła moja pokraczna fantazja. Ale ja nawet lubię te auta. Widzę, że to nie Ford Granada Mateusza,ale mimo to je wstawiłem. Przyjdzie kiedyś czas na wierniej oddane osobówki. Chyba.. :).
SaperPL pisze:co to za magia w środku licznika (liczydła?) od dystrybutora - wygląda to całkiem ciekawie
To jest osadzone na "travisie" (klocek 1x1 z czterema bocznymi kropkami). Do niego kolorowe hose rigid mm oraz groszki z dziurką i mamy wyświetlacz dystrybutora..
SaperPL pisze:na bilbordzie z kawą powinna być grafika przerobiona na ludziki Lego w strojach wyścigowych :P
Ktoś mi już zwrócił na to uwagę via PW.. Pomysł świetny, na który jednak nie wpadłem :( Zobaczymy, może się uda, bo pomysł wart zrealizowania.
SaperPL pisze:czy jest wnętrze sklepiku?
Nie ma. Nie czuję tego. Może przyjdzie na to kiedyś czas.

Uff, dałem radę!:)
Dziękuję Wam Wszystkim!
Ostatnio zmieniony 2021-11-15, 21:55 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

#15 Post autor: Grzesiek »

Szygalew pisze: Scenek robić nie umiem
Na wystawie jak już zrobię fajne scenki ;) miałem je zrobić w ustce ale nie dojechałem ;(

ODPOWIEDZ