[MOC] Legendy Polskie: Bazyliszek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Legendy Polskie: Bazyliszek

#1 Post autor: Jaskier »

Druga praca z serii Legendy Polskie - Bazyliszek.

Obrazek

Według legendy stwór przypominający w połowie węża, a w połowie koguta zamieszkiwał piwnicę pod jedną z kamienic przy ulicy Krzywe Koło w Warszawie. Jego wzrok zamieniał nieszczęśników w kamień i przez wiele lat nikt nie potrafił sobie poradzić z niebezpieczną poczwarą. Dopiero uzbrojenie się w lustro, które odbiło zabójczy wzrok stwora, pozwoliło pokonać bazyliszka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najwięcej czasu zajęło mi zbudowanie bazyliszka. Siedziałem nad nim kilka wieczorów i musiałem zamówić brakujące elementy - skrzydła, ogon.
Sama piwnica śmignęła szybko w dwa wieczory, bo to głównie bricki z teksturą cegiełki. Jedyny mniej standardowy element to wielki łuk po prawej stronie. Trochę się sypał podczas montowania, ale jak już został przyczepiony, to siedzi zaskakująco solidnie. Monotonię i nudę ścian przysłoniłem kręconymi schodami oraz regałem na beczki z winem.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Legendy Polskie: Bazyliszek

#2 Post autor: dmac »

Albo to jest dokładnie ta mikrosekunda, kiedy bazyliszek obrócił się w stronę śmiałka z lustrem, ale jeszcze nie złapał wzrokiem odpowiedniej ostrości, albo mamy tu błąd logiczny w postaci nieskamieniałego bazyliszka gapiącego się w lustro :D .

A tak serio, to moje uznanie wzbudziły najpierw właśnie te mury, co tak ponoć szybko powstały (ach, te łuki!), potem pięknie koślawy regał i inne szczególiki, a dopiero potem sam bazyliszek, nad którym tyle się napracowałeś :) .
Ale to nieważne, bo całość prezentuje się znakomicie.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Bardzo ładnie wygląda to ceglane wnętrze.

Bazyliszek trochę zbyt kogutowaty jednak jak na moje wyobrażenia - mógłby być ciut mniej "w pionie" a trochę bardziej "w poziomie".
Ale i tak ładny : o)
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Ha, czyli nie tylko ja miałem wrażenie "jaki fajny kogut".

Ceglane wnętrze jest super. Zwraca uwagę też wylewające się czerwone wino - choć to chyba bardziej jakiś syrop, bo dosyć gęste sprawia wrażenie. Patent jednak i wrażenie - super :)
Regał, jak rozumiem, rozłazi się celowo? Trochę komiksowo to wygląda, ale dodaje smaczku - i bardzo tutaj pasuje.

Co teraz? Pan TwardowskY 2.5 i "Patrz Lucynka, zmartwychwstałem!"? :D
Ostatnio zmieniony 2021-11-18, 08:31 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#5 Post autor: Jaskier »

@Dmac
Tak, to jest dokładnie ta mikrosekunda. :P
Dzięki za komentarz. ;)

@Ciamek
Dzięki!
Komentarz o zbyt kogucią aparycję bazyliszka już się kilka razy pojawił, więc chyba coś w tym jest. Może bardziej wężowa szyja by pomogła.

@Wielkamucha
Dzięki za komentarz! :D
Jest jeszcze kilka prac z tej serii zaplanowanych. Chyba mogę zdradzić, że Pan Twardowski również się pojawi. :D

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

Fenomenalna praca. Wszystko mi się w niej podoba, począwszy od bardzo realistycznie wyglądających piwnicznych murów, poprzez detale w postaci zakratowanego okienka, kręconych schodów i rozklekotanego regału z beczkami, aż po samego bazyliszka, który według legendy miał przypominać właśnie wielkiego koguta, więc zarzut, że ma zbyt kogucią postać, jest co najmniej bezpodstawny. Jedyne, do czego mógłbym się w ostateczności przyczepić, to duże rozmiary piwnicy - wydaje mi się, że z uwagi na oszczędność przestrzeni w kamienicach budowane je raczej ciasne, o niskich stropach, a to są przepastne komnaty godne Morii albo Ereboru. ;-)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Bardzo spójna praca pod względem estetycznym. Przemyślana i świetnie wykonana. Dużo się dzieje. Dynamiczne zarówno dzięki samej scence jak i tym łukom.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#8 Post autor: Jaskier »

Dzięki za komentarze! ;)

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Rysiek »

Jakie to jest świetne! Kolory, schody, scena, łuk, wszystko! Do tego jeszcze ten szczur, no mega praca!

ODPOWIEDZ