[MOC] Laurka na 11.11

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Skylark90 »

JK pisze:Ja to sobie tłumaczę w ten sposób, że flaga powinna być w teorii prezentowana albo poziomo albo pionowo. Fakt jej umieszczenia na drzewcu nie powinien mieć tu znaczenia, gdyż ważny jest sposób prezentacji, a nie konstrukcja.
Jak dla mnie również fakt umieszczenia na drzewcu lub jakimkolwiek innym nośniku nie ma znaczenia, tylko kierunek. Ale znając realia polskiej heraldyki tu może być jakiś wyjątek... niestety nie jestem aż tak kompetentny, żeby się wypowiedzieć na ten temat :P

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#17 Post autor: REX »

JK pisze:Ja to sobie tłumaczę w ten sposób, że flaga powinna być w teorii prezentowana albo poziomo albo pionowo. Fakt jej umieszczenia na drzewcu nie powinien mieć tu znaczenia, gdyż ważny jest sposób prezentacji, a nie konstrukcja. Idąc dalej Twoim tropem można powiedzieć, że flagę na drzewcu mógłbym trzymać "do góry nogami", bo akurat wygodniej jest mi uchwycić ją tak, że sama flaga znajduje się poniżej mojego uchwytu i nadal miałbym przecież prawidłową flagę. Myślę, że gdyby w ten sposób publicznie nieść flagę, nie tylko byłaby ona nieprawidłowa, ale wzbudziłoby to już wręcz oburzenie.
Widzę, że mocno popuściłeś wodze fantazji choć nie dałem Tobie powodu do tego.

Skoro rozróżniasz tylko prezentowanie flagi poziomo albo pionowo, to pierwszy powinieneś zakwestionować wszelkie mocowania flag przed budynkami - w tym państwowymi.
W większości nie spełniają normy poziomu czy pionu - są tak zrobione, że ustawione są pod kątem (przyznaję, że nie orientuje się czy są do tego heraldyczne wytyczne ale kąt jest "na oko" około 45 stopni).
I teraz pytanie - to poziome czy pionowe prezentowanie flagi? i jak powinna być kolejność kolorów skoro nijak ma się to mieć do drzewca?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#18 Post autor: Ciamek »

Co do problemu samego moca, to flagi umieściłem po prostu tak jak wg mnie wyglądało "naturalnie" i ładnie.
Natomiast myślę, że prawa flaga poprawnie powinna być jednak na odwrót.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#19 Post autor: Ex3qtor »

Ja rozumiem, że MOC jest niewielki, ale dyskusja na temat kierunku flagi (który notabene jest poprawny, jak się przyjrzeć i chwilę zastanowić) nie jest w mojej ocenie godnym sposobem jego docenienia.
Naprawdę Panowie, spodziewałem się po Was trochę więcej... a już zgłaszanie postów w tego typu dyskusji jest dla mnie cokolwiek niezrozumiałe.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: JK »

Ex3qtor pisze:Ja rozumiem, że MOC jest niewielki, ale dyskusja na temat kierunku flagi (który notabene jest poprawny, jak się przyjrzeć i chwilę zastanowić) nie jest w mojej ocenie godnym sposobem jego docenienia.
Naprawdę Panowie, spodziewałem się po Was trochę więcej... a już zgłaszanie postów w tego typu dyskusji jest dla mnie cokolwiek niezrozumiałe.
Tematem pracy jest Święto Niepodległości, flagi optycznie stanowią jakieś 20% winiety, a Ty w zasadzie ochrzaniasz ludzi, bo dyskutują o zasadach prezentacji flagi? Czy z tego wynika niedocenienie MOCa? Chyba jest akurat odwrotnie. Niedoceniane MOCe są totalnie ignorowane. To o czym mają dyskutować dorośli ludzie tworzący z LEGO? Gdyby był to projekt mający trafić do sprzedaży ten aspekt byłby zapewne dyskutowany i dogłębnie przestudiowany. Dla mnie jako dorosłego, tworzenie z LEGO ma także wymiar edukacyjny. Interesujący mnie temat staram się najpierw przestudiować i naprawdę przy okazji pogłębiam wiedzę, także za sprawą prac innych. A tu proszę, jakbyśmy byli w przedszkolu. To o czym pisać na tym forum? Jest wątek, który interesuje więcej niż jedną osobę, w tym Autora pracy, jest dyskusja. I co z tego, że w paru postach nie ma bezpośredniego nawiązania do klocków? Za chwilę ludzie będą marudzić, że nikt niczego nie komentuje...

Zgłaszanie postów???

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#21 Post autor: Ex3qtor »

JK pisze:
Ex3qtor pisze:Ja rozumiem, że MOC jest niewielki, ale dyskusja na temat kierunku flagi (który notabene jest poprawny, jak się przyjrzeć i chwilę zastanowić) nie jest w mojej ocenie godnym sposobem jego docenienia.
Naprawdę Panowie, spodziewałem się po Was trochę więcej... a już zgłaszanie postów w tego typu dyskusji jest dla mnie cokolwiek niezrozumiałe.
Tematem pracy jest Święto Niepodległości, flagi optycznie stanowią jakieś 20% winiety, a Ty w zasadzie ochrzaniasz ludzi, bo dyskutują o zasadach prezentacji flagi? Czy z tego wynika niedocenienie MOCa? Chyba jest akurat odwrotnie. Niedoceniane MOCe są totalnie ignorowane. To o czym mają dyskutować dorośli ludzie tworzący z LEGO? Gdyby był to projekt mający trafić do sprzedaży ten aspekt byłby zapewne dyskutowany i dogłębnie przestudiowany. Dla mnie jako dorosłego, tworzenie z LEGO ma także wymiar edukacyjny. Interesujący mnie temat staram się najpierw przestudiować i naprawdę przy okazji pogłębiam wiedzę, także za sprawą prac innych. A tu proszę, jakbyśmy byli w przedszkolu. To o czym pisać na tym forum? Jest wątek, który interesuje więcej niż jedną osobę, w tym Autora pracy, jest dyskusja. I co z tego, że w paru postach nie ma bezpośredniego nawiązania do klocków? Za chwilę ludzie będą marudzić, że nikt niczego nie komentuje...

Zgłaszanie postów???
No więc jeden post w dyskusji został zgłoszony, a ja po przeczytaniu dyskusji uznałem, że komuś się chyba coś pomyliło - stąd moja reakcja w takiej a nie innej formie.
Z wyjaśnień które już dostałem wynika, że nie byłem świadomy innej ostatniej dyskusji, która rzekomo miała mieć wpływ na tą - tym niemniej dalej uważam, że ta dyskusja poszła w kierunku robienia z igły wideł.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

ODPOWIEDZ