[MOC] Stacja benzynowa ORLEN

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
brckbldr
Posty: 30
Rejestracja: 2019-03-18, 14:24
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: brckbldr »

legosamigos pisze:
Szygalew pisze:... Stacja benzynowa chyba by nie zaznała krzywdy, gdyby stanęła obok tak pięknego Dworca Gdańskiego! :P

Dzięki!
A widziałeś gdzieś koło dworca głównego PKP w Gdańsku jakąś stację benzynową? Bo ja nie ;)
Ale najbliższą stacją benzynową od Dworca Głównego jest Orlen na Dąbrowskiego ;).

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#32 Post autor: legosamigos »

brckbldr pisze:
legosamigos pisze:
Szygalew pisze:... Stacja benzynowa chyba by nie zaznała krzywdy, gdyby stanęła obok tak pięknego Dworca Gdańskiego! :P

Dzięki!
A widziałeś gdzieś koło dworca głównego PKP w Gdańsku jakąś stację benzynową? Bo ja nie ;)
Ale najbliższą stacją benzynową od Dworca Głównego jest Orlen na Dąbrowskiego ;).
No fakt, ale ta stacja jest trochę oddalona od dworca głównego. Nie jest przy samym dworcu :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

brckbldr
Posty: 30
Rejestracja: 2019-03-18, 14:24
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: brckbldr »

legosamigos pisze:No fakt, ale ta stacja jest trochę oddalona od dworca głównego. Nie jest przy samym dworcu :)
Jasne, w linii prostej ok. 500 m., dlatego to musiałaby być bardzo duża diorama, żeby w miarę odzwierciadlającym rzeczywistość układzie zmieściły się oba obiekty. Swój komentarz zamieściłem głównie jako ciekawostkę ;).

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Szygalew »

brckbldr pisze:
legosamigos pisze:
Szygalew pisze:... Stacja benzynowa chyba by nie zaznała krzywdy, gdyby stanęła obok tak pięknego Dworca Gdańskiego! :P

Dzięki!
A widziałeś gdzieś koło dworca głównego PKP w Gdańsku jakąś stację benzynową? Bo ja nie ;)
Ale najbliższą stacją benzynową od Dworca Głównego jest Orlen na Dąbrowskiego ;).
No jest, sprawdziłem. Kawałek od dworca, fakt, ale znowu nie aż tak daleko - można będzie w razie czego zakłamać trochę rzeczywistość.. :p

brckbldr
Posty: 30
Rejestracja: 2019-03-18, 14:24
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: brckbldr »

Szygalew pisze:No jest, sprawdziłem. Kawałek od dworca, fakt, ale znowu nie aż tak daleko - można będzie w razie czego zakłamać trochę rzeczywistość.. :p
Skoro temat chwycił, załączam pochodzące z portalu Trójmiasto.pl zdjęcie Dworca Głównego - jeszcze przed ostatnim remontem, wykonanego najprawdopodobniej dronem - z widoczną w tle stacją benzynową Orlenu (zaznaczoną przeze mnie czerwonym kółkiem), aby nasze pomorskie rozważania zobrazować innym czytającym :).

Lepsza byłaby panorama z wieżowca Zieleniak, zarówno dla zobrazowania skali, jak i ewentualnego budowania, ale takiej niestety w internecie nie znalazłem.
Załączniki
2571491-Tak-obecnie-wyglada-gmach-dworca-Gdansk-Glowny.jpg
2571491-Tak-obecnie-wyglada-gmach-dworca-Gdansk-Glowny.jpg (175.61 KiB) Przejrzano 1600 razy
Ostatnio zmieniony 2021-11-24, 23:53 przez brckbldr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#36 Post autor: eric trax »

brckbldr pisze:zdjęcie Dworca Głównego - jeszcze przed ostatnim remontem,
Pierwszy raz widzę ten dworzec ale pięknie siadłby zbudowany z klocków. Super to wygląda.
Ostatnio zmieniony 2021-11-25, 11:07 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: wielkamucha »

eric trax pisze:
brckbldr pisze:zdjęcie Dworca Głównego - jeszcze przed ostatnim remontem,
Pierwszy raz widzę ten dworzec ale pięknie siadłby zbudowany z klocków. Super to wygląda.
Ja ten dworzec pierwszy raz widziałem właśnie w formie klockowej - zbudowany przez Melera. I rzeczywiście - pięknie "siadł" :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Szygalew »

brckbldr pisze:Skoro temat chwycił
Co masz na myśli? Tzn. domyślam się, ale chciałbym się upewnić.. :) Bo widzisz, ja zapodałem w poprzednim poście skrótowo, że "można będzie w razie czego zakłamać trochę rzeczywistość", ale myślałem raczej o tym, że Dworzec melera i moją stację można postawić koło siebie i to będzie tym zakłamaniem rzeczywistości. Nie myślałem o budowie dioramy okolic Dworca Głównego z jakimiś "zakłamaniami".. Czy Ty tak to odebrałeś? Jeśli wprowadziłem Cię w błąd, to przepraszam :)

Ale przeglądałem mapę tych okolic, bo pomyślałem później o tym. I nie wiem, co można by z tego tam zbudować. Budynki nie wydają się jakieś specjalne (pomijając to, że dzięki Lego każdy budynek pięknieje :). No i te budynki są duże. Duużo klocków trzeba by np. na ten biurowiec po lewej na zdjęciu.. Na kościół po prawej od stacji też duużo klocków.. I czy to w ogóle warte budowania?
wielkamucha pisze:dworzec [...] zbudowany przez Melera. I rzeczywiście - pięknie "siadł" :)
Tak, przepięknie siadł. Widać takie dworce znają się na siadaniu :p

brckbldr
Posty: 30
Rejestracja: 2019-03-18, 14:24
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#39 Post autor: brckbldr »

Szygalew pisze:
brckbldr pisze:Skoro temat chwycił
Co masz na myśli? Tzn. domyślam się, ale chciałbym się upewnić.. :) Bo widzisz, ja zapodałem w poprzednim poście skrótowo, że "można będzie w razie czego zakłamać trochę rzeczywistość", ale myślałem raczej o tym, że Dworzec melera i moją stację można postawić koło siebie i to będzie tym zakłamaniem rzeczywistości. Nie myślałem o budowie dioramy okolic Dworca Głównego z jakimiś "zakłamaniami".. Czy Ty tak to odebrałeś? Jeśli wprowadziłem Cię w błąd, to przepraszam :)

Ale przeglądałem mapę tych okolic, bo pomyślałem później o tym. I nie wiem, co można by z tego tam zbudować. Budynki nie wydają się jakieś specjalne (pomijając to, że dzięki Lego każdy budynek pięknieje :). No i te budynki są duże. Duużo klocków trzeba by np. na ten biurowiec po lewej na zdjęciu.. Na kościół po prawej od stacji też duużo klocków.. I czy to w ogóle warte budowania?
O żadnych niedomówieniach bądź niezrozumieniach nie może być mowy ;). Od razu domyśliłem się, że Twój komentarz do postu melera jest kurtuazyjnym nawiązaniem do jego projektu dworca z wystawy, który jest oczywistym odwzorowaniem Dworca Głównego w Gdańsku. Natomiast kiedy legosamigos wspomniał, że koło Dworca nie ma żadnej stacji, skojarzyłem, że choć oczywiście ma on rację, to najbliższy jest właśnie wspomniany Orlen, a jego lokalizacja przy bardzo dużym projekcie pozwoliłaby na umieszczenie zarówno dworca melera, jak i Twojej stacji na jakiejś rozległej dioramie tej części Starego Miasta i Grodziska. I to tyle ;).

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: Rysiek »

Tyle szczegółów, tyle się dzieje :) Piękna praca, mógłbym się na nią gapić godzinami :)

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 107
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

Re: [MOC] Stacja benzynowa ORLEN

#41 Post autor: Naturalbornuser »

Świetna stacja, chyba mój ulubiony moc w ostatnim czasie na forum, w jakiś sposób przypomina mi czasy mojego budowania z klocków w latach 90 :)

ODPOWIEDZ