[MOC] Piknik wojskowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

[MOC] Piknik wojskowy

#1 Post autor: bart_ilo »

Witam,

Przedstawiam mój największy projekt jakim jest "piknik wojskowy".

Zaczynając ten projekt kilka lat temu, nie śniłem, że osiągnę taki rozmiar. Obecnie jest 18x5 płyt bazowych. Makieta jest poddawana ciągłym modyfikacjom, więc nie jest w pełni zakończona budowla.

Zdjęcia przedstawiają makietę, którą można było zobaczyć na wystawie w Ustce. Już wtedy było wykorzystanych około 400 minifigurek oraz około 70 różnych pojazdów.

W planie mam kilka zmian, które będą do zobaczenia przy następnej okazji prezentacji.
Na pewno pojazdy kołowe w kolorach LGB/DBG zostaną podmienione na kolor DK Green z domieszką koloru czarnego i brązowego.
Do poprawy jest zagospodarowanie zielonych płyt w roślinność itp.

Na makiecie zostały przedstawione pojazdy Wojska Polskiego m.in. KTO Rosomak, Humvee, czołgi Leopard, pojazdy artylerii, wojsk obrony przeciwlotniczej, Żandarmerii Wojskowej, jednostek specjalnych oraz takie atrakcje jak punkt medyczny, patrol saperski, jazda konną, żołnierska grochówka, strzelnica i pokaz wyszkolenia żołnierzy z wykorzystaniem śmigłowca Black Hawk.

Makieta jest wzorowana na piknikach organizowanych w mojej okolicy (Żagań, Świętoszów) z okazji Święta Wojska Polskiego oraz Święta jednostek wojskowych wchodzących w skład 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Zdjęcia z Targi Hibby 2021:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Galeria zdjęć

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2021-12-31, 12:38 przez bart_ilo, łącznie zmieniany 4 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Ta makieta jest MEGA! Rozmach naprawdę jest godny podziwu - po prostu klockowy pracoholizm z tą ilością pojazdów!! :) Na wystawie wyglądało to przepięknie. Miło się patrzyło. I podpatrywało :).

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#3 Post autor: romkoo »

Bardzo fajna praca. Na ¿ywo to siê ogl±da wspaniale. Mnóstwo ciekawych pojazdów. Na ka¿dej wystawie na pewno bêdê siê przygl±da³ wy³apuj±c kolejne ciekawostki.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: mw »

Imponująca praca - widziałem na żywo w Ustce i robi wrażenie, rozmach i detale to jedno a do tego udało się tobie ukazać scenkę pełną życia, na poszczególnych zbliżeniach czuć atmosferę tego pikniku - SUPER

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

Niesamowita jest ta makieta, mnóstwo pracy wsadziłeś w te modele.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Matieta ogromna i rozbi znacznie lepsze wrażenie niż większość jakie widziałem w Skarbku. Obracające się radary i kręcący śmigłami helikopter przykuwają uwagę z daleka.

Nie raz stojąc obok słyszałem komentarze ludzi którzy jeździli tymi sprzętami i chwalili to jak są odwzorowane. Dobra robota!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Dziękuję za miłe komentarze :)

Będą wprowadzone małe zmiany, o których poinformuję już nie długo.
Ostatnio zmieniony 2021-11-15, 18:34 przez bart_ilo, łącznie zmieniany 1 raz.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#8 Post autor: meler »

Widziałem na żywo i aż się ciśnie słowo "bomba!" co nie jest bezpiecznie w takim inwentarzu ;) A drzewa w ostatniej wersji naprawdę udane, dzięki raz jeszcze za pokaz i objaśnienia.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

Re:

#9 Post autor: bart_ilo »

W poście jest mała aktualizacja.

Dodałem zdjęcia makiety z Targów Hobby w Poznaniu, na której debiutowało kilka zmian m.in. podmieniłem małe wzgórze na scenę, na stoisku grochówki i food truck zwiększyłem ilość figurek, dodałem symulator dachowania, podmieniłem kilka pojazdów kołowych kolorów LBG/DBG na wersję zieloną oraz drzewa wzbogaciłem o małe listki.
meler pisze: 2021-12-06, 18:42 Widziałem na żywo i aż się ciśnie słowo "bomba!" co nie jest bezpiecznie w takim inwentarzu ;) A drzewa w ostatniej wersji naprawdę udane, dzięki raz jeszcze za pokaz i objaśnienia.
Dzięki bardzo! :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Piknik wojskowy

#10 Post autor: SERVATOR »

Piękna makieta. Najbardziej podoba mi się duża różnorodność pojazdów, które zbudowałeś. Nie znam wielu pojazdów wojskowych ale widzę, że każdy ma pewne charakterystyczne dla niego kształty i elementy.
Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę ją na żywo.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Piknik wojskowy

#11 Post autor: eric trax »

SERVATOR pisze: 2022-01-01, 12:18 Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę ją na żywo.
Warto! Ja miałem styczność z makietą praktycznie od samego początku jej powstawania a i tak na ostatniej wystawie rozbudowana i uzupełniona o jeszcze większą ilość detali zrobiła na mnie po raz kolejny piorunujące wrażenie :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ