[MOC] Projekt Betlejem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Grooby1990
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-29, 21:31
Lokalizacja: Końskie/Kielce
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Projekt Betlejem

#1 Post autor: Grooby1990 »

Na wstępie chciałbym się wytłumaczyć :D
To moje drugie podejście do tematu Szopki Bożonarodzeniowej, ale pierwsza moja praca jaką decyduję się komukolwiek pokazać. Sam nie jestem zadowolony ze zdjęć; z oświetlenia, tła, ostrości. Ale tak jak zaznaczyłem jest to moja pierwsza praca, którą fotografuję i warunki są jakie są. Składa się ona z dwóch osobnych, kontrastujących nieco ze sobą makiet na baseplatach 48x48, ale można je połączyć pinami, tworząc makietę 48x96, która ledwo mieści się na komodzie.

"W owym czasie odbył się spis ludności". To każdy wie. Więc w tym maluteńkim miasteczku obowiązkowo pojawił się spisowiec i spisuje.

Obrazek

Zjechali się więc ludzie przy tej okazji, a że ograniczenia w lokalach były, to miejsca nie dla każdego wystarczyło. Co bogatsi mogli sobie pozwolić na apart'ment nad gospodą, kogo było stać to biesiadował w gospodzie.

Obrazek

A kto się spóźnił, albo go nie było stać, to musiał sobie jakoś radzić. I w ten oto sposób pewna rodzinka nie pogardziła schronieniem w stajence.

Obrazek

Jakieś cuda tam się dziać zaczęły, więc się chłopy ze wsi zbiegły razem ze swoją trzodą.

Obrazek

Przyszło też takich trzech z prezentami.

Obrazek

I w tym miejscu czas się dla tych ludzików zatrzymał.

Obrazek
[...]Witam
Miłość do Lego mam jak skała lita,
Choć miejsca brak, nadal nabywam,
Kocham to, mej pasji nie ukrywam

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Projekt Betlejem

#2 Post autor: Szygalew »

Szkoda, że nie dokończyłeś tła. Niewiele wysiłku wymagałoby dołożenie drugiego paska włókniny z prawej strony, a efekt byłby zupełnie inny. Szczególnie ostatnie zdjęcie dużo przez to traci, bo samo ujęcie ma coś w sobie, bardzo mi się podoba.
Stworzona przez Ciebie diorama jest bardzo ładna. Budynki mają klimat bliskowschodni. "Życie" w miejscowości całkiem fajnie oddane. Ludziki w większości dobrze dobrane ( Po za Lukiem i Rey - bo chyba to Oni?;)). Szopka spoko. Dosyć ciekawie "wciśnięta" w skałę. Ogólnie, gdy się spojrzy na pracę, to dominuje myśl: Ale ładne! :)

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Projekt Betlejem

#3 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze: 2021-12-27, 23:00 dominuje myśl: Ale ładne! :)
I bawialne. Przez to, że część budynków nie jest całkowicie zamknięta ścianami, jest w tym duży potencjał, nie tylko na "obrazek", ale i na zwykłą, całkiem fajną zabawkę.
I like that!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Projekt Betlejem

#4 Post autor: eric trax »

Bardzo klimatyczna i udana praca. Taki debiut to na prawdę spore osiągnięcie. Faktycznie przydało by się lepiej ogarnąć tło ale i tak jest dobrze. Troche mi ten Luke Skywalker tam nie pasuje :p
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Projekt Betlejem

#5 Post autor: Jellyeater »

Ma klimat takich starych gier. Widać o co chodzi, ale wiele jeszcze trzeba sobie wyobrazić. Koniecznie musisz zadbać o tło do następnych prac.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ