[ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#1 Post autor: romkoo »

W tym wątku zgłaszamy prace do 31.01.2022, godz. 23:59:59.
Szczegóły konkursu -> Link
Minifigurka: Speedy Gonzales
Obrazek
Praca powinna zawierać:
Tytuł zgłoszenia.
Reprezentatywne zdjęcie.
Link do wątku na forum.

Edit: Link już działa, posty niezwiązane ze zgłoszeniami usunąłem.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#2 Post autor: romkoo »

Szkoda braku zgłoszeń. Przygotowuję kolejną rundę, tylko powiedzcie proszę czy jest ktoś kto rozważa dołączenie do kolejnych edycji?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#3 Post autor: legosamigos »

Oj, chyba takiej sytuacji wcześniej nie było, że do konkursu nikt się nie zgłosił :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1231
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#4 Post autor: liwnik »

Ja tym razem spróbuję zabrać się za budowę wcześniej niż godzinę przed upływem terminu na zgłaszanie.
Pozdrawiam, Liwnik

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#5 Post autor: Szygalew »

Ja też deklaruję (modne słowo ostatnio :p), że postaram się nie zaspać. :)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#6 Post autor: Kalais »

romkoo pisze: 2022-02-01, 15:54 Szkoda braku zgłoszeń. Przygotowuję kolejną rundę, tylko powiedzcie proszę czy jest ktoś kto rozważa dołączenie do kolejnych edycji?
Ja bym wziął już w paru edycjach udział, ale to jest gigantyczne ograniczenie, że trzeba mieć konkretną figurkę. Ja nie kupuje kartonów, z każdej serii mam tylko figi, które naprawdę chciałem mieć i uważam za przydatne do MOCów. Wszystkie figurki to raczej mają kolekcjonerzy, którzy często raczej nie są budowniczymi MOCów...

Na następną edycję konkursu bym rozważył coś na zasadzie:
Zbuduj scenę z dowolnym rycerzem
Zbuduj scenę z figurką w dowolnym kostiumie (z tych człowiek banan, człowiek klocek, człowiek kukurydza itd.)
Zbuduj scenę z dowolnym figiem ze space
z city
itd itp

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#7 Post autor: romkoo »

Kalais pisze: 2022-02-02, 13:27
romkoo pisze: 2022-02-01, 15:54 Szkoda braku zgłoszeń. Przygotowuję kolejną rundę, tylko powiedzcie proszę czy jest ktoś kto rozważa dołączenie do kolejnych edycji?
Ja bym wziął już w paru edycjach udział, ale to jest gigantyczne ograniczenie, że trzeba mieć konkretną figurkę. Ja nie kupuje kartonów, z każdej serii mam tylko figi, które naprawdę chciałem mieć i uważam za przydatne do MOCów. Wszystkie figurki to raczej mają kolekcjonerzy, którzy często raczej nie są budowniczymi MOCów...

Na następną edycję konkursu bym rozważył coś na zasadzie:
Zbuduj scenę z dowolnym rycerzem
Zbuduj scenę z figurką w dowolnym kostiumie (z tych człowiek banan, człowiek klocek, człowiek kukurydza itd.)
Zbuduj scenę z dowolnym figiem ze space
z city
itd itp
Muszę przyznać że to jest bardzo fajny pomysł :) dzięki za inspirację :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#8 Post autor: SERVATOR »

Jednego nie rozumiem. Były uwagi że konieczność posiadania konkretnej figurki jest dość mocnym ograniczeniem do wzięcia udziału w komkursie.
Dlaczego teraz jest jeszcze trudniej i trzeba użyć 2 konkretne figurki?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#9 Post autor: legosamigos »

Pewnie dlatego, że te 2 postacie przeważnie występują razem ze sobą w kreskówkach ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#10 Post autor: romkoo »

SERVATOR pisze: 2022-02-20, 16:08 Jednego nie rozumiem. Były uwagi że konieczność posiadania konkretnej figurki jest dość mocnym ograniczeniem do wzięcia udziału w komkursie.
Dlaczego teraz jest jeszcze trudniej i trzeba użyć 2 konkretne figurki?
Już odpowiadam na to pytanie, zapraszam do zapoznania się z opisem konkursu gdzie wskazane są: figurka lub figurki na scence. ->
Zakres: Co miesiąc będę publikował wyzwanie polegające na zbudowaniu scenki z wykorzystaniem wybranej przeze mnie figurki lub figurek z kolekcji LEGO Minifigures Looney Tunes.
Opis konkursu:viewtopic.php?t=33529

Jeśli odnosisz się do jakichś konkretnych uwag to napisz proszę dokładnie, o które chodzi, wydaje mi się, że odniosłem się do nich, ale mogłem coś pominąć.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#11 Post autor: SERVATOR »

Chodzi mi o to:
"Ja bym wziął już w paru edycjach udział, ale to jest gigantyczne ograniczenie, że trzeba mieć konkretną figurkę".
Skoro to ma być koniecznie seria Looney Tunes, to może wystarczy zrobić zadanie np. dowolną figurkę z serii LT umieść w klimacie średniowiecza. Albo... pokaż jak postaci z LT świętują Walentynki...

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#12 Post autor: Skylark90 »

SERVATOR pisze: 2022-02-21, 08:31 Chodzi mi o to:
"Ja bym wziął już w paru edycjach udział, ale to jest gigantyczne ograniczenie, że trzeba mieć konkretną figurkę".
Skoro to ma być koniecznie seria Looney Tunes, to może wystarczy zrobić zadanie np. dowolną figurkę z serii LT umieść w klimacie średniowiecza. Albo... pokaż jak postaci z LT świętują Walentynki...
1. Można pożyczyć figurki na potrzeby zrobienia pracy konkursowej.
2. Na przyszłość można kupić pod kątem kolejnych konkursów w ramach grupowych zakupów CMF.
3. To co proponujesz to zupełnie inny konkurs, może też warto go przeprowadzić? Ale to całkiem co innego.
4. Może problem z figurkami to kwestia mniejszej popularności serii CMF LT niż klasycznych serii CMF i takie konkursy mają większy sens z ogólnymi seriami CMF / po konsultacji (sonda?), jaką serię nieklasyczną wybrać?
5. Subiektywnie bardzo podoba mi się to, że trzeba użyć konkretnej figurki przez wszystkich uczestników w danym etapie, daje to wymierne porównanie pomysłów i ich wykonania.
6. Doprecyzowałbym wysokość MOC-y, bo zaraz ktoś może odlecieć niemal dosłownie. 16x16x16 stud?

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#13 Post autor: romkoo »

SERVATOR pisze: 2022-02-21, 08:31 Chodzi mi o to:
"Ja bym wziął już w paru edycjach udział, ale to jest gigantyczne ograniczenie, że trzeba mieć konkretną figurkę".
Skoro to ma być koniecznie seria Looney Tunes, to może wystarczy zrobić zadanie np. dowolną figurkę z serii LT umieść w klimacie średniowiecza. Albo... pokaż jak postaci z LT świętują Walentynki...
To jest zbliżone do tego co proponował Kalais i mogę powiedzieć, że zachowując pewne ramy z obecnego konkursu będę chciał w kolejne edycji bardziej otworzyć wymagania dotyczące figurki, ale to już plan na kolejną edycję. Póki co kontynuujemy z LT.
Skylark90 pisze: 2022-02-21, 09:12 6. Doprecyzowałbym wysokość MOC-y, bo zaraz ktoś może odlecieć niemal dosłownie. 16x16x16 stud?
I cała zabawa na tym polega, są jakieś ograniczenia ale też ich brak :)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#14 Post autor: Szygalew »

SERVATOR pisze: 2022-02-21, 08:31 Chodzi mi o to:
"Ja bym wziął już w paru edycjach udział, ale to jest gigantyczne ograniczenie, że trzeba mieć konkretną figurkę".
Skoro to ma być koniecznie seria Looney Tunes, to może wystarczy zrobić zadanie np. dowolną figurkę z serii LT umieść w klimacie średniowiecza. Albo... pokaż jak postaci z LT świętują Walentynki...
Jest dużo racji w tym co piszesz. I oczywiście tym samym wiele racji jest w tym , co napisał Kalais. I zgoda - taki pogląd jest spoko.

Ale jest też bardzo istotna druga strona medalu..

Konkurs jest dobrze wymyślony. Jak sądzę, bazuje on trochę na tej prostej danej, że w GZCM bierze udział kupa ludzi. Tym samym kupa ludzi nie ma tego mega ograniczenia odnośnie posiadania danej serii minifigurek. Ich jest tutaj z siedemdziesiąt osób! Naprawdę byłaby super duża frekwencja, gdyby chociaż z 10 procent tych osób wzięło udział w konkursie!!!... I wydawałoby się, że nic prostszego - podstawowy materiał jest pod ręką.. Ale, oczywiście, nie biorą udziału w konkursie. Dlaczego?
Słabo to wygląda :(. Jakoś tak bez sensu trochę. I nie piszę tego, by oceniać ( chociaż mimowolnie jakaś ocena jest wystawiana ;)), bardziej jednakowoż chodzi mi o konstatację tego dziwnego czegoś. ... A taki konkurs ma w swojej istocie wielki potencjał, aby aktywizować wszystkich tych "śpiących afoli", śpiących wielbicieli minifigurek.. A oni dalej śpią!
I, moim zdaniem, tutaj jest piesek pogrzebany. A nie w tym, że coś nie tak z konkursem. Z założenia jest on bowiem dla tych, którzy tę serię minifigurek mają.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [ZGŁOSZENIA] Styczeń. Zbuduj scenkę z wykorzystaniem figurki LT.

#15 Post autor: Skylark90 »

No to ja się wypowiem, jako osoba, która pierwszy raz uczestniczy w GZCM (seria 22) - szczerze mówiąc, nie zamawiałem ich pod kątem budowania na konkurs, ot - kilka z nich mi się bardzo podoba. Nie budowałem z systemu od 20 lat, a i wtedy były to konstrukcje dość proste, głównie pojazdy, które nijak nie mogą się równać z tym co teraz tu prezentujecie. I z mojej perspektywy wygląda to tak, że nie mam szans z poziomem budowania na forum :P

Ale przeproszę się z systemem najprawdopodobniej, jakoś tak... mam ochotę. Rozpocząłem już sortowanie, co prawda pod kątem pozyskania przede wszystkim plate i tile do budowania z technic bricks - łączenia ich z lift arm albo do wykończenia pojazdów technic, niemniej korci mnie coraz bardziej, żeby może z którąś lub którymiś figurkami, które mam (zbieram tylko te, które mi się podobają), coś zMOCować ;) Tylko będę prosił o niski wymiar kary :P

ODPOWIEDZ