[Moc] Awantura z trolem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

[Moc] Awantura z trolem

#1 Post autor: Deckard Cain »

No właśnie trol. Najpierw miał być nie wielki trol gdzieś na bagnach, ale po licznych przebudowach i ulepszeniach wyszedł bardziej gigant z głowa goblina,
a bagna ostatecznie przyjęły postać krasnoludzkich ruin. Ale niech będzie że to taki duży wkurzony trol
W sumie to pierwsza próba zbudowania jakiegoś stwora-rzeźby - jeśli mogę tak to ując.

Obrazek

Pewien mieszkaniec wioski, którą może kiedyś zbuduje wybrał się na szaber jabłek.
Biedak nie zdawał sobie sprawy że zarekwirowane przez niego jabłka rosły na terenie
które samozwańczo (dużo tych przejmowań własności) wziął w posiadanie wiecznie zły i sfrustrowany trol.

Obrazek

Oczywiście uf brzydal nie był zadowolony z kradzieży owoców i postanowił
sprawę wyjaśnić. Wieśniak rzucił się do ucieczki w stronę krasnoludzkich ruin
gdzie brzydal go ostatecznie dopadł. Na szczęście ruiny były zwiedzane przez miłośnika
sztuki i dwóch konserwatorów zabytków.


Obrazek

A jak to się skończyło? To już zupełnie inna historia...


Ostatecznie wyszedł mi taki Moc, choć na początku miał wyglądać całkiem inaczej.
Zapraszam zerknijcie na niego w wolnej chwili.

Linki do galerii:
https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584012

https://www.flickr.com/photos/144785610 ... 0296239390

Oczywiście wszelkie porady i podpowiedzi mile widziane.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#2 Post autor: Ciamek »

Fajny nochal : o)

Ruinom brakuje trochę (round) plateów na szczycie - trochę zbyt grubo ciosane.
Chociaż jakby się nad tym zastanowić... to może być : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#3 Post autor: Deckard Cain »

Ciamek pisze: 2022-01-27, 21:05 Fajny nochal : o)

Ruinom brakuje trochę (round) plateów na szczycie - trochę zbyt grubo ciosane.
Chociaż jakby się nad tym zastanowić... to może być : o)
Dzięki.
Chodziło mi trochę o nadaniu ruinom takiej surowości, ale będę pamiętał przy następnych tego typu budowlach.
Ostatni z Horadrimów

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#4 Post autor: romkoo »

Przyjemne i sympatyczne, w moim klimacie :) Ten troll to rzeczywiście z buźki jakby był mieszanką z goblinem ;) Kibicuję powstaniu wioski.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#5 Post autor: DonBolano »

Jak zobaczyłem tytuł wątku, to myślałem, że to jakiś wycięty wątek z forum :D

Scenka fajna, trol słuszny, brakuje mi tylko troszkę krzaczorów na ziemi - choćby uschniętych i może jakieś korzenie albo uschnięty bluszcz na ścianach zamczyska?
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#6 Post autor: michallus »

Praca jest sztos! Mój ulubiony detal to czaszka na łańcuchu trolla. Góra ruin faktycznie potrzebuje nieregularnego wykończenia. Podziwiam wykonanie i wyobraźnię, bomba!
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [Moc] Awantura z trolem

#7 Post autor: --pg-- »

Fajnie ten troll wyszedł. Przyznaję, gapiłem się również na jego bebech. Dobrze wykonany! Z twarzy natomiast troll wygląda jak pradziadek Kulfona.

charakternik
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-06, 12:18
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#8 Post autor: charakternik »

Bardzo podoba mi się ta praca! Oprócz tego co zostało już napisane, świetna jest ta krasnoludzka głowa nad drzwiami!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#9 Post autor: Deckard Cain »

romkoo pisze: 2022-01-27, 23:54 Przyjemne i sympatyczne, w moim klimacie :) Ten troll to rzeczywiście z buźki jakby był mieszanką z goblinem ;) Kibicuję powstaniu wioski.
Dziękuje, no podczas budowania pokapowałem się właśnie że powstała taka goblinio-trolowa hybryda.
DonBolano pisze: 2022-01-28, 10:27 Jak zobaczyłem tytuł wątku, to myślałem, że to jakiś wycięty wątek z forum :D
Scenka fajna, trol słuszny, brakuje mi tylko troszkę krzaczorów na ziemi - choćby uschniętych i może jakieś korzenie albo uschnięty bluszcz na ścianach zamczyska?
Faktycznie tytuł mógłby wskazywać na jakąś forumową chryje. Początkowo były krzaki i korzenie ale później z nich zrezygnowałem, wydawało mi się że zagłuszyłyby całość akcji ale dzięki za rade.
michallus pisze: 2022-01-28, 12:04 Praca jest sztos! Mój ulubiony detal to czaszka na łańcuchu trolla. Góra ruin faktycznie potrzebuje nieregularnego wykończenia. Podziwiam wykonanie i wyobraźnię, bomba!
Dziękuje, no gangsterski łańcuch musi być.
--pg-- pisze: 2022-01-29, 17:07 Fajnie ten troll wyszedł. Przyznaję, gapiłem się również na jego bebech. Dobrze wykonany! Z twarzy natomiast troll wygląda jak pradziadek Kulfona.
Jak to u trola brzusio to podstawa no i w sumie nochal. A to z kulfonem to ci się udało, faktycznie podobieństwo jakieś jest, ale zauważyłem to dopiero teraz.
charakternik pisze: 2022-01-29, 18:31 Bardzo podoba mi się ta praca! Oprócz tego co zostało już napisane, świetna jest ta krasnoludzka głowa nad drzwiami!
Dziękuje. No jak na krasnoludzką twierdze przystało wizerunki przodków wykute w kamieniu - obowiązkowy.
Ostatni z Horadrimów

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#10 Post autor: wielkamucha »

Troll jest fajny - rzeczywiście, taki trochę "kulfonowaty" z twarzy :D. Czacha na łańcuchu jest w pytę, szkoda tylko, że to nie ta wcześniejsza wersja, "klasycznogłówkowa" - wtedy wyglądałoby to jeszcze "bardziej legowo".

Najlepsze są jednak ruiny - i ta brama z portalem (portykiem? tak to się nazywa?) w formie twarzy krasnoluda.
Podoba mi się to!

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#11 Post autor: Rysiek »

Kurczaczek, byłem pewien, że napisałem coś w tym temacie :)

A teraz muszę się powtórzyć - tak jak wspomnieli inni. Ta głowa nad wejściem jest świetna. Ten troll też genialny jego wielkość jest w sam raz. Jest wielki, ale nie przytłacza na pracy. No i ten wyraz twarzy - sztos! :) Tak się zastanawiam jakby wyglądał w kolorze oliwkowym, ale pewnie byłby problem z dostępnością elementów.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [Moc] Awantura z trolem

#12 Post autor: Deckard Cain »

wielkamucha pisze: 2022-01-30, 12:21 Troll jest fajny - rzeczywiście, taki trochę "kulfonowaty" z twarzy :D. Czacha na łańcuchu jest w pytę, szkoda tylko, że to nie ta wcześniejsza wersja, "klasycznogłówkowa" - wtedy wyglądałoby to jeszcze "bardziej legowo".

Najlepsze są jednak ruiny - i ta brama z portalem (portykiem? tak to się nazywa?) w formie twarzy krasnoluda.
Podoba mi się to!
Dziękuje! Widocznie kulfon musi być jakoś spokrewniony z trolowatymi. Właśnie klasyczna czacha była zbyt mała w stosunku do łańcucha i jakoś to burzyło mi proporcje. Po za tym chciałem żeby to była czacha jakiegoś nieludzia.
Tak to jest portal. Praktycznie w większości uniwersów krasnoludy jeśli idzie o budownictwo rzeźbią brodate twarze czy też inne maszkarony wiec nie mogło tutaj tego braknąć.
Rysiek pisze: 2022-02-13, 11:01 Ten troll też genialny jego wielkość jest w sam raz. Jest wielki, ale nie przytłacza na pracy. No i ten wyraz twarzy - sztos! :) Tak się zastanawiam jakby wyglądał w kolorze oliwkowym, ale pewnie byłby problem z dostępnością elementów.
Fajnie! Właśnie z proporcja miałem największe problemy bo początkowo głowa była zbyt duża do reszty ciała. Tak samo z resztą, na początku miały być bagna z jakimiś ruinami ale też były za małe dlatego brama krasnali wydawał mi się najlepsza.
Wydaje mi się że troll w oliwkowym kolorze wyglądałby jeszcze lepiej ale tak jak zauważyłeś - brak budulca, może kiedyś powstanie jego kuzyn.
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ