[MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#16 Post autor: SAMOLOT »

Zakończyło się głosowanie na Eurobricksie, mój model zajął drugie miejsce. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i dziękuję wszystkim którzy głosowali w konkursie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#17 Post autor: M_longer »

SAMOLOT pisze: 2022-02-13, 22:30 Zakończyło się głosowanie na Eurobricksie, mój model zajął drugie miejsce. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i dziękuję wszystkim którzy głosowali w konkursie.
I przegrałeś z tym?

Obrazek


Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#19 Post autor: legosamigos »

Żądaj reasumpcji głosowania :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#20 Post autor: eric trax »

M_longer pisze: 2022-02-13, 22:55
SAMOLOT pisze: 2022-02-13, 22:30 Zakończyło się głosowanie na Eurobricksie, mój model zajął drugie miejsce. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i dziękuję wszystkim którzy głosowali w konkursie.
I przegrałeś z tym?
To się nadaje tylko zacytować znanego biznesmena Pana Stonogę...
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#21 Post autor: Fuku »

SAMOLOT pisze: 2022-02-13, 23:05Vox populi
To pokazuje tylko poziom ludu na tym eurobricksie

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#22 Post autor: Skylark90 »

Zastanawiam się, dlaczego... Sentyment do amerykańskiej motoryzacji? A może Twój MOC kojarzy się jednak zbyt militarnie? Mów co chcesz, ale jest to mobilna wyrzutnia rakiet balistycznych - mogą przenosić różne ładunki... Technicznie / mechanicznie na pewno Twój jest bardziej zaawansowany i gdyby to jury wybierało wedłgu tej kategorii to powinieneś wygrać, ale jak napisałeś - vox populi, demokracja, większość zdecydowała... inaczej.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#23 Post autor: SaperPL »

Ponownie jak widać "więcej == lepiej" a nie bardziej dopracowany/przemyślany model, ehh. Znowu wg mnie ten plymouth powinien być zdyskwalifikowany bo się rozleciał (gumka strzeliła, wyskoczył kardan) w trakcie transformacji oraz musiał być dodatkowo przesuwany z miejsca na miejsce żeby zmienić szerokość, chociaż to już może jest moje czepialstwo. W każdym razie znowu ekipa EB nie ogarnęła procesu weryfikacji w dobry sposób, ale najwyraźniej zależało im na tym żeby jak najwięcej zgłoszeń było pod głosowanie.

Gdyby nie plymouth, to potencjalnie też traktorek mógłby zająć pierwsze miejsce, bo to jest rzeczywiście coś zrobionego w duchu tego konkursu bo oprócz samego kształtu trochę zmienia sposób poruszania. Jakby dorobić do tego przednie koła skręcające jak w wózku marketowym i osobne silniki na poszczególne koła z tyłu do sterowania jak czołgiem to mógłby być do tego z kontrolowanym obracaniem się.

Ja się przymierzałem do konkursu na początku jak zadaniem miała by być zmiana sposobu poruszania się/funkcji, ale jak ostatecznie wyszły wymagania to zrezygnowałem bo widziałem że to się skończy na samochodach wyciągających skrzydła...

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#24 Post autor: SAMOLOT »

Ja tam nie narzekam, lepsze to niż rozstrzygnięcia przy zielonym stoliku. Na pewno mojemu modelowi nie sprzyjała obecna sytuacja militarna wokół Ukrainy. Co do konkurencji to zachowam dyplomatyczne milczenie, szkoda że tak mało osób się zgłosiło. W sumie to mogli od razu dać dwa miesiące czasu. Zwłaszcza że ostatnio Bricks&Pices szwankuje, ja się na klocki nie doczekałem i musiałem się ratować rozbiórką innego modelu oraz pomocą Kubricka. Któremu niniejszym dziękuję bardzo.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#25 Post autor: syzygy »

Twój model najlepszy, ale takie głosowania różnie przebiegają ;)
Próbując trochę odgadnąć przyczyny myślę, że część osób zrozumiała założenia konkursu bardzo dosłownie - i dla wielu samochód zamieniający się w samolot to typowy "transformers". Twój bardziej kryje w sobie rakietę, niż transformuje w inny pojazd. Choć to już kwestia nazewnictwa, można w sumie powiedzieć, że transformuje w wyrzutnię rakiet :)
Dla mnie ten pomysł z samochodem zamieniającym się w samolot jest tak oczywisty, że aż tandetny - zdecydowanie wolę Twoje podejście. Tym bardziej, że takie coś (jakby ktoś się postarał) byłoby wykonalne "w realu". A ta szara kiszka daleko by nie zaleciała... ;P

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#26 Post autor: Skylark90 »

SAMOLOT pisze: 2022-02-15, 13:37 Ja tam nie narzekam, lepsze to niż rozstrzygnięcia przy zielonym stoliku. Na pewno mojemu modelowi nie sprzyjała obecna sytuacja militarna wokół Ukrainy. Co do konkurencji to zachowam dyplomatyczne milczenie, szkoda że tak mało osób się zgłosiło. W sumie to mogli od razu dać dwa miesiące czasu. Zwłaszcza że ostatnio Bricks&Pices szwankuje, ja się na klocki nie doczekałem i musiałem się ratować rozbiórką innego modelu oraz pomocą Kubricka. Któremu niniejszym dziękuję bardzo.
Kubrick na prezydenta! A na serio to jest super jak jest taka pomoc między AFOL-ska :) Do mnie też możesz pisać w razie czego, szczególnie, że teraz jestem dość mocno "zatowarowany" po rozbiórce (na razie częściowej) Liebherra 42100 :P

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Szkolny autobus z wyrzutnią rakiet

#27 Post autor: legosamigos »

Tak jak pisałem wcześniej, skoro to jest autobus szkolny, to jest ołówek, a nie rakieta ;) Autobus może służyć jako piórnik :P.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ