[MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rajfurke
Posty: 14
Rejestracja: 2018-07-12, 22:08
Lokalizacja: Łódź

[MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

#1 Post autor: rajfurke »

Witam,
po długiej przerwie chciałem zaprezentować mój drugi MOC: Liebherr LTM 1070 4.2 w wersji 8x6x8.
Waga modelu ok 7kg, ponad 7000 części, kompresor, 9 silników:
- napęd 2x PF XL
- skręt PF L
- rozsuwanie podpór PF M
- kompresor + zawór kompresora PF M
- obrotnica PF M
- podnoszenie bomu PF XL
- rozsuwanie bomu PF L
- lina PF M
Ponadto pełne zawieszenie i układ napędowy zbudowany tak jak w oryginale. Jeździ wolno, ale potrafi pokonać niewielkie przeszkody w granicach skoku zawieszenia.
Zapraszam do komentowania i pozdrawiam :)

galeria: https://flic.kr/s/aHBqjzFgZ8
film: https://youtu.be/MvkKJaveL4s

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

#2 Post autor: eric trax »

Wow! Jaki to jest kapitalny model! Dawno już nie widziałem tutaj tej wielkości technica zrobionego z takim rozmachem jeśli chodzi o ilość funkcji. Super, że dałeś zawieszenie. Podoba mi się też patent na koła i połączenie nowych felg ze starymi oponami. Proporcje i wygląd wyszły na prawde dobrze. Jedyne co bym poprawił to przemalowałbym bom na żółto zwłaszcza, że jest z klocków technic. Z resztą sam trzysekcyjny bom również jest bardzo dużym plusem. No i szacun, za użycie pneumatyki :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

#3 Post autor: SaperPL »

Świetny model, ma sporo fajnych detali. Skrzynia na tyle i te akcenty nad światłami robią robotę. Jedyne co mi w tym modelu nie gra to że widać spód płytek trzymających siłownik/ślimaki. I tak jak trax napisał - trochę dużo czarnego, jakby tam chociaż pasek żółty z dwóch liftarmów przez środek był to by trochę lepiej to wyglądało.

Z ciekawości - co tam się stało że druga oś używa innych zwrotnic niż pozostałe 3?

rajfurke
Posty: 14
Rejestracja: 2018-07-12, 22:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

#4 Post autor: rajfurke »

SaperPL pisze: 2022-03-12, 15:50 Z ciekawości - co tam się stało że druga oś używa innych zwrotnic niż pozostałe 3?
Druga oś nie jest napędowa, tak jak w oryginale. Osie 1,3,4 korzystają z nowych zwrotnic z redukcją planetarną, dla osi nr 2 wystarczyła zwykła zwrotnica, której nie musiałem dokupować. Mój zbiór klocków nie jest zbyt pokaźny, stąd też czarny kolor bomu :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

#5 Post autor: dmac »

Bardzo schludny model, w dodatku na oponach, do których mam sentyment :). Elegancki mechanizm unoszenia ramienia, wszystko zgrabnie podomykane. Nie bardzo mi się widzi żółto-czarna schodkowana linia na boku kabiny operatora, ale to drobiazg.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

tomaq
Posty: 232
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Liebherr LTM 1070 4.2

#6 Post autor: tomaq »

No wygląda świetnie, połączenie systemu z technic, do tego pneumatyka - nie mogło się to nie udać 😁 Zawsze podobały mi się te wasze "gładkie" modele, ja z kolei mam 99% technic, i tylko raptem mustanga creator i kilka speed championsów, więc nie ma mowy o takich modelach.
Czy szanowny kolega mógłby zrobić kilka dokładnych zdjęć samego haka, celem wykonania paskudnego plagiatu? Może być na PW 😎

ODPOWIEDZ