[MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#1 Post autor: Mateusz92 »

Model trochę powstawał w męczarniach bo po pierwsze nie lubię tej lokomotywy, a po drugie Taurusów powstało z Lego już tyle, że ło ch... i jeszcze więcej.

Z takich istotnych rzeczy to magnesy do spinania składu są te nowe, ale przerobione tzn. oryginalnie występują jako bufory z magnesem, a potrzebowałem sam magnes, więc wybiłem tą szpilkę łącząca bufory z magnesem. Mając już obydwa elementy osobno pozostało tylko odpowiednio dostosować dziurkę przy magnesie tak, aby mieściła pina.

Jeśli chodzi o lokomotywę to tak jak już wspomniałem Taurusów powstało mnóstwo, więc mój też jest podobny do czegoś. Najbliżej mu do modelu zbudowanej przez Dennis aka TECHNO.

Wagony są dość prosto zbudowane, ale zależało mi na jak największej trwałości. Dach mógłby mieć lepszą krzywiznę jakbym zbudował go tak jak w swoich wagonach zrobił to DawKub lub Gomiunddoris. Ale żeby nie było tyle marudzenia z mojej strony to bardzo zadowolony jestem z wózków zarówno w lokomotywie jak i wagonach.

To tyle do czytania, zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz + Passengers Wagons PKP Intercity (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz + Passengers Wagons PKP Intercity (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz (04) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Siemens Taurus ES64U4-D EU44 Husarz (05) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Passengers Wagons PKP Intercity by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
First Class Wagon PKP Intercity (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
First Class Wagon PKP Intercity (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Second Class Wagon PKP Intercity (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Second Class Wagon PKP Intercity (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#2 Post autor: dmac »

Nie wiem do czyjego modelu jest podobny, nie wiem czy inne są lepsze, czy gorsze, ale ten elektrowóz bardzo mi się podoba i basta. Zwłaszcza z takimi wagonami.
Tylko czy końce wagonów nie wiszą za nisko nad torami? Cięzkawe się wydają przez to.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#3 Post autor: wielkamucha »

Wagony spoko, choć rzeczywiście te końcówki (stopnie) trochę nisko siedzą nad szynami - a sprzęgi jeszcze niżej. Nie zaczepiają one o nic przy przechodzeniu przez zwrotnice, przejazdy itp.?
Dachy są OK - lepsze takie, niż dwuczęściowe.
Siemens jak Siemens... Urodę ma taką... niemiecką. Niemniej, wygląda jak prawdziwy, a przód nie razi milionem serków :)
Mnie się podoba - i całość, i każde z osobna. Trochę współczesności w naszym grajdołku :)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#4 Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Panowie. Wbrew pozorom nic nie wisi za nisko, nic nie haczy, całość bezproblemowo jeździ po torach nie tylko tych prostych, ale nawet po legowych zakrętach i rozjazdach. ;)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#5 Post autor: ImpreSariO »

Taurus to rzeczywiście mało porywająca urodą lokomotywa choć twój model temu przeczy. Wygląda świetnie a kolorystyka wagonów daje genialny i naturalny efekt.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#6 Post autor: eric trax »

Widać, że gustu nie macie skoro dla was Taurus jest brzydki :D

Byłem ciekaw czy go zbudujesz i uwielbiam <3 Kolorystyka wagonów osobowych jest obłedna! Choć muszę przyznać, że ten dach trochę bułowaty rozumiem jednak uproszczenia.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#7 Post autor: Skylark90 »

eric trax pisze: 2022-05-12, 20:31 Widać, że gustu nie macie skoro dla was Taurus jest brzydki :D
O to to! Jak dla mnie piękny, ale to rzecz gustu ;) A jako model z Lego również piękny, wagony sztos! Chyba najbardziej podoba mi się zabudowa wózków i te elementy technic imitujące gumowe łączniki między wagonami

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#8 Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki za komentarze i dobre słowo.

Moje podejście do tej lokomotywy może wynikać ze względów o których już wspomniałem (powstało od groma Taurusów). Jednocześnie mam wrażenie, że akurat tej lokomotywie w nie każdym malowaniu do twarzy - mi najbardziej podoba się w malowaniu kolei czeskich, a już jako skład Railjet CD totalnie. Poza tym moim zdaniem następca Taurusa czyli Vectron jest ładniejszy przez bardziej zadziorny wygląd, jest po prostu bardziej charakterny, Taurus jest aż za bardzo wygładzony, zbyt bezpieczny przez co trochę nijaki.

Jeśli chodzi o sand blue to nie jest to idealny kolor dla PKP Intercity, ale zdecydowałem się na niego bo wydawał mi się odpowiednio spójny z kolorystyką lokomotywy.

Eric
Tak dach nie jest idealny, można by go zrobić lepiej lecz przeważyły inne względy. Jednocześnie byłem trochę zaskoczony bo na żywo dachy przestały mnie razić sposobem zbudowania.

Skylark90
Nie będę ukrywał, że wózki wyszły naprawdę dobrze - duża ilość detali, a jednocześnie nie wyglądają zbyt ociężale. ;)

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#9 Post autor: Robert Reimus »

@Mateusz92, jaką metodą wykonane naklejki? Nie prześwitują?

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]Siemens Taurus / EU44 Husarz + wagony pasażerskie PKP Intercity

#10 Post autor: Mateusz92 »

@Robert Reimus
Wydruk na papierze samoprzylepnym i dla lepszego połysku przyklejona jeszcze przezroczysta taśma klejąca.

ODPOWIEDZ