[MOC] Mała ładowarka gąsienicowa RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

[MOC] Mała ładowarka gąsienicowa RC

#1 Post autor: SaperPL »

Witam ponownie

W ramach konkursu na Eurobricks postanowiłem zbudować bardzo małą zdalnie sterowaną ładowarkę gąsienicową przy użyciu micro silników od CADA.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Początkowo planowałem odwzorować złożoną geometrię ramion w takich ładowarkach które mają liniowe podnoszenie (w przeciwieństwie do radialnego), ale wszelkie konstrukcje z kilku liftarmów w tej skali wyglądały słabo i skończyło się na maksymalnym uproszczeniu ramion.

Wątek na Eurobricks

Film promocyjny:


Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

Re: [MOC] Mała ładowarka gąsienicowa RC

#2 Post autor: M_longer »

SaperPL pisze: 2022-05-21, 11:31 Początkowo planowałem odwzorować złożoną geometrię ramion w takich ładowarkach które mają liniowe podnoszenie (w przeciwieństwie do radialnego), ale wszelkie konstrukcje z kilku liftarmów w tej skali wyglądały słabo i skończyło się na maksymalnym uproszczeniu ramion.
Nie no, jakoś źle to nie wygląda :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Mała ładowarka gąsienicowa RC

#3 Post autor: SaperPL »

M_longer pisze: 2022-05-21, 13:15 Nie no, jakoś źle to nie wygląda :)
Ty masz tutaj konstrukcję z jednym prostym ramieniem z boku i to całkiem sensownie wygląda, ale ja próbowałem zrobić te ramiona ze zgięciem + prowadzeniem sterowania przechyłu łyżki:

Obrazek

Obrazek

Twoja konstrukcja jest fajna pod tym względem że jest asymetryczna i ramie jest bliżej osi pojazdu (mniej wystaje), jest jedno więc i musi być masywniejsze, natomiast przy dwóch ramionach w symetrycznej konstrukcji bardzo mi nie grało to jak musiałem na wierzchu pokazywać cały mechanizm ramienia i jeszcze łączenia się rzucały w oczy.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Mała ładowarka gąsienicowa RC

#4 Post autor: SaperPL »

Model studio trochę przeleżał na dysku, ale z racji że utknąłem na dłużej przy autobusie, to postanowiłem dokończyć temat robieniem instrukcji.
Instrukcja na Rebricku: https://rebrickable.com/mocs/MOC-130581

Mały filmik promujący instrukcje na kanale yt:


Mam w instrukcji jeden nie do końca czysty krok przy zakładaniu paneli na bokach, ale nie chciałem przerabiać kolejności składania, bo to wpływało dość mocno na organizowanie kabli.

I od razu przyznaję bez bicia że instrukcja bardziej poglądowa pokazująca jak to wszystko w środku było upchane i nie sprawdzana na żywo bo model dawno poszedł na części, natomiast model na tyle mały że dosyć dobrze odświeżyłem sobie pamięć jak to się składało organizując kroki w studio.

ODPOWIEDZ