[MOC] Gavoi

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Gavoi

#1 Post autor: Toltomeja »

Gavoi to urocze górskie miasteczko położone w prowincji Nuoro w środkowej Sardynii. Jeśli ktoś będzie mieć okazję, gorąco polecam wybranie się tam. To piękny region, a prawie zupełnie nieodkryty przez turystów.

Temat chodził za mną od bardzo dawna. To z myślą o nim kupiłem tyle okrągłych bricków 1x1 DkOrange. Potraktowałem tę pracę jako okazję do zbudowania porządnego kamiennego muru (nie klasycznego). Chyba pierwszy raz jestem całkowicie z niego zadowolony - wcześniej zawsze brakowało klocków, czasu lub umiejętności żeby osiągnąć taką teksturę.

Domek miał premierę na wystawie w Radomiu. Po wystawie dobudowałem jeszcze placyk z drzewem i ławkami.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Album: https://www.flickr.com/photos/toltomeja ... 0299327209

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Gavoi

#2 Post autor: Fuku »

Bardzo ładna praca, widziałem na żywo w Radomiu i robi jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach :)
Mur wyszedł bardzo dobrze

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Gavoi

#3 Post autor: syzygy »

Świetne! Wiele fantastycznych detali - kapliczka, schodki z poręczą itp. Ładnie musi być w tym Gavoi ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Gavoi

#4 Post autor: eric trax »

Toltomeja pisze: 2022-05-28, 20:18 Chyba pierwszy raz jestem całkowicie z niego zadowolony - wcześniej zawsze brakowało klocków, czasu lub umiejętności żeby osiągnąć taką teksturę.
Ja bym Ci przyznał order człowieka cierpliwego. Nie wiem czy zdobyłbym się na takie budowanie. Co natomiast zwraca moją uwagę to fenomenalne połączenie krawędzi dachu. W końcu ktoś to zrobił porządnie budując całość opartą o round bricki. Genialna technika i pomysł.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

Re: [MOC] Gavoi

#5 Post autor: Toltomeja »

eric trax pisze: 2022-06-30, 20:09Ja bym Ci przyznał order człowieka cierpliwego. Nie wiem czy zdobyłbym się na takie budowanie. Co natomiast zwraca moją uwagę to fenomenalne połączenie krawędzi dachu. W końcu ktoś to zrobił porządnie budując całość opartą o round bricki. Genialna technika i pomysł.
Dzięki!
Technikę z narożnikami dachu z serków podpatrzyłem gdzieś w internetach, ale nie pamiętam u kogo.

ODPOWIEDZ