[MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#1 Post autor: Ciamek »

Dzień dobry

Oto nadeszła chwila, w której chcę zaprezentować efekt ostatnich 4,5 roku mojej pracy nad MOCem.
Zdecydowanie mogę napisać, że to moje najnowsze opus magnum:

Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

Obrazek





[ZAŁOŻENIA]

Obrazek

Model w założeniu miał przedstawiać okręt z początkowego okresu wojny.
Nie pokazuje konkretnego egzemplarza ale powinien przypominać ubooty takie jak U-69 czy U-96 (znany z klasycznego filmu Das Boot).
Chciałem uzyskać w miarę dobre odwzorowanie zarówno krzywizn kadłuba jak i możliwie największej liczby elementów wyposażenia.






[CHARAKTERYSTYKA MODELU]

MOC ma ok 177 cm długości (to tyle co ja!) i zbudowany jest z ponad 15.000 klocków.
Składa się z 6 modułów naturalnie reprezentujących 6 sekcji prawdziwego okrętu:

Obrazek

1. Przedni przedział torpedowy i kwatery marynarzy [Dziób: ~3600 el.]
2. Mesa starszych podoficerów, mesa oficerska, pokój radiowy i nasłuchu [Mesa przód: ~2000 el.]
3. Centrala z kioskiem [Centrala: ~2700 el.]
4. Mesa podoficerów i kambuz [Mesa tył: ~1700 el.]
5. Przedział Diesli [Diesle: ~2400 el.]
6. Przedział silników elektrycznych i rufowej wyrzutni torpedowej [Rufa: ~2800 el.]


Obrazek Obrazek

W każdym module można zdemontować lewą i/lub prawą burtę.
W efekcie cały model może przedstawiać okręt tylko z zewnątrz lub z otwartym wnętrzem.
Docelowa konfiguracja przedstawia okręt z zamkniętą sterburtą i otwartą bakburtą.

Do prezentacji zdjęciowej wykonałem ostatecznie dwie sesje całego modelu - w konfiguracji zamkniętej oraz z zamkniętą sterburtą i otwartą bakburtą.

Dodatkowo przygotowałem prezentację poszczególnych modułów osobno.



[BUDOWA]

Budowę zaplanowałem robić sekcjami i rozpocząłem od centrali.
Każdy moduł wpierw był projektowany w LDD (najpierw kadłub potem wnętrze) a następnie budowany w rzeczywistości.
Oczywiście po drodze należało wyszukać i zakupić na BL potrzebne elementy.
(ciekawostka - okazuje się, że zakupienie 90% części z Wanted Listy dla danej konstrukcji wcale nie gwarantuje jej komfortowego budowania!)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Powstawały kolejno sekcje:
3. Centrala (trudne początki, nadanie skali i wymiarów całości)
2. Mesa przód (zdeterminowana kontynuacja)
1. Dziób (największy, najdłużej projektowany i najtrudniejszy moduł)
4. Mesa tył (najszybciej powstały moduł, bo kadłub analogiczny do modułu 2.)
5. Diesle (prawdopodobnie największe zagęszczenie detali - jeden silnik to prawie 350 el.)
6. Rufa (upragniony finisz, moduł dość wrażliwy konstrukcyjnie w dolnej części kadłuba)

Obrazek

"Stępkę" (a dokładnie projekt włazu grodzi w centrali) w LDD położyłem 26.12.2017.
Projektowanie i budowa trwały ponad 4 lata, ale przerywane były innymi projektami, przeważnie dla odpoczynku od żmudnego siedzenia w LDD.
Myślę, że łącznie były to więc jakieś 2,5-3 lata pracy nad samym ubootem.




[INNE]

Postawiłem sobie za cel zbudować jak najbardziej udetalizowany model U-boota z LEGO jaki powstał do tej pory.
Myślę, że mi się udało - zobaczcie np. tę żałosną pokrakę:

Obrazek
https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=63423


(to oczywiście żarcik - to jest mój MOC powstały w 2003 r.)




Dla osób nieobeznanych z tematem - można sobie dla porównania "zwiedzić" wnętrze U995: U-boota - muzeum
https://www.kubische-panoramen.de/index ... d=5373&p=i
(przy czym jest to egzemplarz z końca wojny, a więc jest tu trochę różnic w stosunku do mojego modelu)



[ZDJĘCIA]

Uff, na razie tyle. Na pewno jeszcze coś napiszę na temat tego MOCa


Zapraszam do oglądania zdjęć.
Przepraszam, że jest ich tyle, ale nie mogłem się powstrzymać
(fotografowanie i obróbka zajęły mi ok. 3 miesiące)


BS [wszystkie zdjęcia]:
0. Całość: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584704
1. Dziób: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584706
2. Mesa przód: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584707
3. Centrala: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584708
4. Mesa tył: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584709
5. Diesle: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584710
6. Rufa: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=584711


Flickr [część zdjęć]:
0. Cały uboot: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300082599
1. Dziób: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300077412
2. Mesa przód: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300086873
3. Centrala: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300082694
4. Mesa tył: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300082699
5. Diesle: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300086878
6. Rufa: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300077462
0-6. Razem: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0300076411







ZDJĘCIA:

CAŁOŚĆ:


Zdjęcia "katalogowe"

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



W całej okazałości:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Zbliżenia kadłuba:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Z załogą:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Prezentacja z bonusami (Torpedy: G7a, G7e; BdU; silnik Krupp-Germaniawerft F46 Diesel):

Obrazek



Przejście przez sekcje:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Zdjęcia z kategorii "lans":

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Duże panoramy ze sklejonych zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek






SEKCJE:


1. Dziób:

Obrazek

Ogólne i detale zewnętrzne:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z załogą:
Obrazek Obrazek Obrazek



2. Mesa przód:

Obrazek

Z załogą:
Obrazek Obrazek Obrazek

Bez załogi:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pokład:
Obrazek



3. Centrala:

Obrazek

Ogólne z załogą:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ogólne bez załogi:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wnętrze bez załogi - od bakburty:
Obrazek Obrazek Obrazek

Wnętrze bez załogi - od sterburty:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wnętrze z załogą - od bakburty:
Obrazek Obrazek Obrazek

Wnętrze z załogą - od sterburty:
Obrazek Obrazek Obrazek

Dowódca w centrali:
Obrazek



4. Mesa tył:

Obrazek

Z załogą:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bez załogi:
Obrazek Obrazek

Pokład:
Obrazek



5. Diesle:

Obrazek

Z załogą:
Obrazek Obrazek Obrazek

Bez załogi:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z załogą, bez pokładu:
Obrazek Obrazek Obrazek

Detale:
Obrazek

Silnik Krupp-Germaniawerft F46 Diesel:
Obrazek Obrazek



6. Rufa:

Obrazek

Przygotowanie torpedy:
Obrazek Obrazek

Różne stany:
Obrazek

Bez załogi:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z załogą:
Obrazek Obrazek

Pokład:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-06-26, 18:25 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#2 Post autor: wielkamucha »

Chrzanić to, mój zwycięzca na MOCa roku. W ciemno, nawet bez czytania.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#3 Post autor: JK »

Ależ imponująca praca! Przy tak obszernym materiale i ponad 4 latach pracy nad projektem, jego odbiór i recenzja też wymagają sporo czasu, wiec pewnie jeszcze wrócę do tematu i napiszę coś bardziej sensownego, po bliższym przyjrzeniu się i przestudiowaniu tego MOCa. Póki co, jestem pod wrażeniem rozmachu i skali projektu i mam jak najbardziej pozytywnie wrażenie z odbioru całości. A przede wszystkim uznanie za konsekwencję w realizacji, bo 4 lata to naprawdę sporo czasu. A tak w ogóle to świetnie zsynchronizowałeś swój projekt z niedawną całkiem premierą zestawu Titanic, utrzymanego w podobnej konwencji.
Ostatnio zmieniony 2022-06-24, 21:00 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#4 Post autor: wielkamucha »

Ciamek pisze: 2022-06-24, 14:45 Model w założeniu miał przedstawiać okręt z początkowego okresu wojny.
Nie pokazuje konkretnego egzemplarza ale powinien przypominać ubooty takie jak U-69 czy U-96 (znany z klasycznego filmu Das Boot).
Chciałem uzyskać w miarę dobre odwzorowanie zarówno krzywizn kadłuba jak i możliwie największej liczby elementów wyposażenia.
Ciamek pisze: Postawiłem sobie za cel zbudować jak najbardziej udetalizowany model U-boota z LEGO jaki powstał do tej pory.
Powiem tylko tyle: udało Ci się to w 150% ! Jejku, jakie to piękne cudo!

Zaraz ktoś pomyśli, że szajbus dorwał się do klawiatury, ale podwodniaki to mój największy "konik", a Das Boot znam na pamięć lepiej, niż "Ojcze nasz". Książkę, film... Nawet nie wiesz, jak wielką przyjemność mi sprawiłeś tym MOCem! :)

Okręt jest wspaniale zbudowany. Kształt, proporcje - wszystko jak trzeba a w dodatku bez udziwnień. Tak jakoś "naturalnie". Ogromne plusy za możliwość otworzenia w różny sposób burty, żeby zobaczyć wnętrze. Jeszcze większe "plusy" za niebywałą staranność w odwzorowaniu tego wnętrza. Ty nawet zrobiłeś "papenbergi" w centrali! I te dźwignie zaworów z popychaczami z czekanów - coś cudownego. Nawet jest magazyn na zapasową torpedę pod pokładem na rufie.
Normalnie RE-WE-LAC-JA.

Jedyne, co mnie trochę w oczy "kłuje", to te ogony torped z rakiet - ale rozumiem, że miały być płetwy stabilizatorów, a ciężko jest innymi klockami to oddać... Więc "rozgrzeszonyś" :)

Widziałem kiedyś na zdjęciach model SS212 Gato podobnie kozacko wykonany, również w skali minifig, ale bez wnętrza (chyba) i tylko do linii wodnej. Chciałbym je zobaczyć obok siebie... Byłby piękny komplet...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Czad! Dałeś do pieca z grubej rury. A do tego MOC jest nadal Ciamkowy
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#6 Post autor: Szygalew »

Przepiękny!
Jakiś czas temu zastanawiałem się: No dobra - moc relaksacyjny.. moc bez budżetowy... moc jeszcze inny.. A kiedy będzie ten MOC, który znowu zwiesi serwery?.. No i jest! :)
Wielka przyjemność płynie z oglądania i podziwiania tego wszystkiego, co nabudowałeś przez te cztery i pół roku..
Wielkie gratulacje! I jeszcze większy podziw! :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#7 Post autor: legosamigos »

WOW. Jestem naprawdę pod wrażeniem. 4,5 roku to naprawdę długi czas, ale jak widać opłaciło się. Może nie finansowo, ale efekt WOW jest na pewno. Wiem, że Sariel jest w trakcie budowy ORP "Orzeł", ale chyba nie takich rozmiarów. Mam pytania odnośnie Twojego MOCa. Ile tak mniej więcej wagowo waży cały okręt? Czy zamierzasz go rozebrać, bo jednak 4,5 roku włożyłeś swój trud w budowę tego MOCa. Czy jest to projekt na jakieś zamówienie? Tak czy inaczej pełen szacun
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#8 Post autor: Mestari »

Hehe, też się zastanawiałem od czego robisz te wszystkie relaksacyjne MOCe :)

Nie umiem należycie ogarnąć całości na ekranie. Chciałbym móc po prostu stanąć obok i zacząć się na to gapić, a jeszcze lepiej z komentarzem autora. Mam nadzieję, że będzie okazja w Pszczynie :)

Oczywiście gratuluję. To jest coś wielkiego.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#9 Post autor: Ciamek »

wielkamucha pisze: 2022-06-24, 17:55 I te dźwignie zaworów z popychaczami z czekanów - coś cudownego. Nawet jest magazyn na zapasową torpedę pod pokładem na rufie.
Normalnie RE-WE-LAC-JA.
Jestem z nich bardzo zadowolony : o) Aczkolwiek mogłem się bardziej przyłożyć i ułożyć je bardziej na zmianę wyżej / niżej. (chociaż to już trochę ciężko ustawić)

wielkamucha pisze: 2022-06-24, 17:55 Jedyne, co mnie trochę w oczy "kłuje", to te ogony torped z rakiet - ale rozumiem, że miały być płetwy stabilizatorów, a ciężko jest innymi klockami to oddać... Więc "rozgrzeszonyś" :)
Tutaj niczego nie wymyśliłem sensownego faktycznie. Zwłaszcza g7e średnio wyglądają.

wielkamucha pisze: 2022-06-24, 17:55 Widziałem kiedyś na zdjęciach model SS212 Gato podobnie kozacko wykonany, również w skali minifig, ale bez wnętrza (chyba) i tylko do linii wodnej. Chciałbym je zobaczyć obok siebie... Byłby piękny komplet...
Nie kojarzę niestety - jak znajdziesz to podlinkuj.
Próbowałem wyguglać, ale nie wyszło.

glaz_pimpur pisze: 2022-06-24, 22:13 A do tego MOC jest nadal Ciamkowy
O, to miło! ; o)

Szygalew pisze: 2022-06-24, 22:55 Jakiś czas temu zastanawiałem się: No dobra - moc relaksacyjny.. moc bez budżetowy... moc jeszcze inny.. A kiedy będzie ten MOC, który znowu zwiesi serwery?.. No i jest! :)
Tak, to właśnie jest TEN zjadacz energii i budżetów : oP

legosamigos pisze: 2022-06-25, 14:07 Wiem, że Sariel jest w trakcie budowy ORP "Orzeł", ale chyba nie takich rozmiarów.
Czy można to gdzieś zobaczyć?

legosamigos pisze: 2022-06-25, 14:07 Ile tak mniej więcej wagowo waży cały okręt?
Nie mam pojęcia, ale lekki nie jest.
No i w sumie to tego MOCa trzeba by traktować bardziej jako dioramę "U-boot" a nie model.
Bałbym się próbować go podnieść w całości. Z duszą na ramieniu przenosiłem kawałek spięte razem 4 środkowe moduły 2-5 i więcej nie będe próbował.
legosamigos pisze: 2022-06-25, 14:07 Czy zamierzasz go rozebrać, bo jednak 4,5 roku włożyłeś swój trud w budowę tego MOCa.
Oczywiście, że ma zostać w całości na zawsze : o)

legosamigos pisze: 2022-06-25, 14:07 Czy jest to projekt na jakieś zamówienie?
Nie, niestety nikt mi nie płaci za zabawę : o(
Ale myślę, że jesli ktoś miałby płacić to już nie byłaby to zabawa.


Mestari pisze: 2022-06-25, 21:52 Nie umiem należycie ogarnąć całości na ekranie. Chciałbym móc po prostu stanąć obok i zacząć się na to gapić, a jeszcze lepiej z komentarzem autora. Mam nadzieję, że będzie okazja w Pszczynie :)
Taki był plan, ale niestety się nie uda, bo wypadło coś innego w tym terminie.




Dziękuję wszystkim za komentarze!



Jako ciekawostka obrazek z "Workspace'a":

Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#10 Post autor: legosamigos »

Ciamek pisze: 2022-06-26, 18:06 ...
legosamigos pisze: 2022-06-25, 14:07 Wiem, że Sariel jest w trakcie budowy ORP "Orzeł", ale chyba nie takich rozmiarów.
Czy można to gdzieś zobaczyć?
Tak, w co miesięcznych raportach Sariela na YT, ale jest cały czas w budowie :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#11 Post autor: eric trax »

Ten MOC jest tak dopracowany i przemyślany, że śmiało mogę powiedzieć, że wszedłeś na wyższy level.

Ile tutaj jest do oglądania, te szczegóły zdejmowane boczne ściany. WOW.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#12 Post autor: ImpreSariO »

Oj pozamiatałeś. Ogromnych mocy w skali minifig jest sporo i zwykle dzięki swej wielkości robią efekt wow, a przy bliższym spojrzeniu często czar pryska. Tutaj nie dość że model z zewnątrz jest genialny, to te świetnie przemyślane zdejmowane elementy poszycia i pełne detali wnętrze są z najwyższej ligi. Jak dla mnie to twoje życiowe opus magnum i zdecydowany pretendent do moca roku. Brawo Ciamku.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#13 Post autor: Skylark90 »

He he, jak ktoś miał coś publikować jeszcze w czerwcu, żeby zgłosić do MOC miesiąca, to się chyba wstrzyma do lipca :D Genialny, świetny, fantastyczny, dopracowany - widać ten czas, jakiego wymagał, żeby go zbudować. Opus magnum? Oby nie ostatnie! Tak trzeba żyć i budować :) Gratulacje za wysiłek, czas, energię i cierpliwość - szczególnie tę ostatnią, które nam najczęściej brakuje :P

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#14 Post autor: Ciamek »

Dzięki za miłe słowa!

Mam jeszcze takie dwa obrazki:

Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Das Uboot: U-BOOT TYP VII C - model w skali 1:38 (minifig) z pełnym wnętrzem

#15 Post autor: syzygy »

Jestem trochę "cichym wielbicielem" Twoich prac- bo za rzadko je komentuję a podobają mi się bardzo, np. ostatni Moc miesiąca :)
Wielkie gratulacje - ten model jest fenomenalny, widać w każdym calu ogrom włożonego wysiłku! :)
Z minusów to tylko niewygodny do przeglądania brickshelf ;P Ale warto poklikać!

ODPOWIEDZ