[MOC] BMW E36 drift car

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] BMW E36 drift car

#1 Post autor: Fuku »

Przedstawiam swój najnowszy mocyk, jest to BMW E36 wzorowane na samochodzie driftowym z profilu @squadato na Instagramie.
Miałem parę próśb o zbudowanie e36, ale chciałem spróbować pójść trochę trudniejszą ale i ciekawszą drogą. Budowanie w kolorze
magenta było sporym wyzwaniem, nie ma zbyt wielu części w tej barwie, jednak udało mi się osiągnąć zadowalający efekt przy tylko
kilku elementach w innym kolorze. Jak na razie bez instrukcji, częśći magenta nie są szczególnie drogie, ale na tyle rzadkie, że
trzeba je zamawiać z wielu sklepów i wyszło mi jakieś 400 zł za części, choć zestaw tej wielkości nie kosztoweałby więcej niż 150,
a szacowany koszt w Stud.io to 250. Model ma w sumie 458 części, otwierane drzwi i maskę i koła które można przechylac/lekko skręcać.
Dajcie znać co sądzicie

Kilka zdjęć:
ObrazekBMW E36 drift car by Fuku Saku, on Flickr
ObrazekBMW E36 drift car by Fuku Saku, on Flickr
ObrazekBMW E36 drift car by Fuku Saku, on Flickr
ObrazekBMW E36 drift car by Fuku Saku, on Flickr

więcej zdjęć w albumie: https://flic.kr/s/aHBqjzW9T6

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#2 Post autor: wielkamucha »

Jaka urocza różowa świnka! :D

Zglebiony na maksa, oczojebny kolor, podwójna wielka rura i pługi odśnieżne ze wszystkich możliwych stron - kwintesencja driftowego BMW. Zresztą, także wyścigowego. A w ogóle zaryzykowałbym twierdzenie, że jakby to był realny samochód, to byłby mokrym snem większości młodych fanów BMW w charakterystycznym obuwiu sportowym XD.

Ugh... Samochodzik uroczy :). Plusy za otwierane drzwi.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#3 Post autor: Mestari »

Gratulacje :) Nie wiem jak to zrobiłeś, że to się kupy trzyma :) Wygląda jakby ktoś po prostu w przestrzeni przyłożył klocki tam gdzie chciał, a one tam zostały ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#4 Post autor: Szygalew »

Piękna rzecz! :)
Faktycznie, jak pisze Mestari, jest wrażenie, że zawieszone jest to wszystko w przestrzeni wolą twórcy.. Sporo czasu trzeba, by rozkminić jak to jest poprzyczepiane (w przybliżeniu, rzecz jasna ;))..
.. Chyba jedno z najlepszych aut :). Inspirujące.. :) Aż się chce popróbować coś podobnego... :)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#5 Post autor: Falcrum »

Zdecydowanie jesteś mistrzem w budowaniu samochodów w skali minifg / 110% minifig. nawet taki laik jak ja patrzy i widzi - o, BMW - pomylić z niczym innym się nie da.

Świetnie odwzorowane detale, charakter auta, jak Ty budujesz widać, że kanciastość jest zamierzoną cechą, wiernym odwzorowaniem stylu budowania samochodów z lat 90', a nie nieudolną próbą przybliżenia krzywizny.

Natomiast mimo tych wszystkich zalet, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś z modelem jest nie tak (i jest to pierwszy raz z Twoimi samochodami) - mianowicie, wydaje mi się że model jest krzywy, tj. patrząc mam to nieprzyjemne odczucie jakby ktoś próbował zbudować prostokąt, ale zchrzanił kąty proste i wyszedł taki kiepski równoległobok czy nawet gorzej, przypadkowy czworokąt z losowymi kątami.

O ile karoseria nie wywołuje u mnie tego stanu PTSD, o tyle nie mogę powiedzieć tego samego o zawieszeniu. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się, że każdy segment (przedni, środkowy, tylny) jest na innej wysokości nad ziemią - przód zdaje się być zawieszony ułamek milimetra nad nią, środek zdecydowanie szoruje asfalt, a tył ma milimetr czy dwa prześwitu. Nie wiem czy to zamierzony efekt, czy może rezultat oświetlenia (a jestem zbyt leniwy by policzyć sobie rzeczywiste wysokości zawieszenia), ale aspekt ten nieubłaganie odwraca moją uwagę od zalet konstrukcji.

Ogólnie rzecz biorąc, piękna maszyna.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#6 Post autor: Fuku »

Dzięki za komentarze! Co do tego że wygląda jak zawieszone w przestrzeni - wszystko trzyma się kupy i co więcej, zawsze unikam nielegalnych technik więc i tu ich prawdopodobnie nie ma :)
Ale też jak zwykle było tu dużo kombinowania, w środku jest dość ciasno, nie bez powodu autko będąc wielkości zestawowych Speed Champions ma bez mała 2x więcej części.
Plus całość jest dość trwała jak na standardy MOCowe, choć są newralgiczne miejsca, jak np maska którą się podnosi na słowo honoru (z opuszczoną nie ma problemu).
Jeszcze dodam, że z powodu ograniczeń klockowych w kolorze magenta, maska jest o jakieś pół studa za długa. Słupki są w dobrym miejscu, ale jednak szyba by wystawała w środkowej części pewnie o studa.

Co do zawieszenia, to środek i przód jest około pół płytki nad ziemią, tył więcej, bo po bokach serki idą po skosie, więc tam jest chyba 1,5 płytki. Jednak może się wydawać inaczej z 2 powodów: pierwszy to karton na którym robiłem zdjęcia, on nieco odstaje miejscami od powierzchni biurka, więc tam gdzie nie jest przyciśnięty kołami, tam może nieco odstawać. Po drugie, tył rzeczywiści emoże być nieco niżej niż przód, bo koła są ruchome, tak żeby odać stance (nie wiem jak to się nazywa po polskiemu). Dodatkowo przednie są na ball jointach, tak że mozna też nieco imitować skręt i tak też jest na zdjęciach. Ustawiając ręcznie 4 koła niezależnie od siebie, mogłem to zrobić nieco krzywo po prostu. Na zdjęciach też nie widać tego przekrzywienia kół tak wyraźnie jak na żywo, na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości, w szczególności autka, co pareę osobó wystawowych może potwierdzić.

Jeszcze raz dzięki i cieszę się że się ogólnie podoba :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#7 Post autor: JK »

Podoba mi się chyba najbardziej ze wszystkich Twoich modeli. Otwierane drzwi i maska naprawdę robią wrażenie w tej skali i przy takim upchaniu części, żeby to wszystko połączyć. I bardzo podoba mi się ten pazur w tylnych słupkach. Wygląda tam tak naturalnie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#8 Post autor: legosamigos »

A nie było jakieś "męskiego" koloru, np. niebieskiego, bo ten kolor mocno bije po oczach? :D Mam wrażenie, że cały samochód wisi w powietrzu przez te slopy na dole
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#9 Post autor: JK »

legosamigos pisze: 2022-07-10, 10:56 A nie było jakieś "męskiego" koloru, np. niebieskiego, bo ten kolor mocno bije po oczach? :D Mam wrażenie, że cały samochód wisi w powietrzu przez te slopy na dole
Podział kolorów na "męskie" i "damskie" na szczęście należy już do przeszłości. Po prostu coś do czegoś pasuje, albo nie, jest w dobrym, albo złym guście, niesie jakiś przekaz, czasem nawet będąc w zasadzie kiczem (co nie jest wcale określeniem pejoratywnym). A w przypadku tego modelu kolor uważam właśnie za jego mocną stronę i podkreślenie charakteru tuningu. Raczej nie po to się go robi, aby wtopić się w tłum. A swoją drogą, tym samochodem może przecież jeździć kobieta 🙂 Nawet powoli ją sobie wyobrażam... Ach rozmarzyłem się 😁

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#10 Post autor: Falcrum »

JK pisze: 2022-07-10, 13:36 Podział kolorów na "męskie" i "damskie" na szczęście należy już do przeszłości.
No nie wiem.

Ja sobie nie wyobrażam Terminatora jeżdżącego autem z Barbi.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#11 Post autor: ImpreSariO »

Kolor tak bardzo robi robotę że aż zaczynam rozważać zakup potrzebnych elementów. Jest świetny i od razu widać że to E36. Ostatnie tak kanciate BMW.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#12 Post autor: Fuku »

Ja nie jestem ogólnie jakimś fanem BMW, ale to może dlatego, że teraz co drugi samochód to BMW, Mercedes albo Audi, a to autko powstało właśnie dlatego że mi się spodobał realny samochód w tym kolorze. I cieszę się, że nie tylko ja uważam, że robi robotę :)
A co do "męskości" koloru... nie jest to może standardowy kolor, ale nie przesadzałbym z takimi podziałami.

Tylne słupki z pazurów - cieszę się, że ktoś zwrócił na to uwagę, to mój ulubiony element tego MOCa. Pazury wpasowały się tutaj idealnie, miałem szczęście że były dostępne w tym kolorze. Dzięki!

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#13 Post autor: mw »

Oooooo E36 aż serce mi szybciej zabiło :) na miniaturce od razu idzie poznać że to ten model. Po powiększeniu już mniej, ale może dlatego że jest tak stuningowany (styl japoński) ogólnie trochę się rozjechał z proporcjami dach, bardziej mi wygląda na składany metalowy dach od kabrioleta np. M4 poprzedniej generacji F83. Jesli chodzi o nadkola to może brakowało tobie elementu w kolorze różu ale nawet dobrze ponieważ przeważnie driftowozy maja je dokładane właśnie w innym kolorze :) więc wyszło profesjonalnie. Bardzo chciał bym żebyś zbudował jeszcze jedną E36 w stylu niemieckim czyli mały spojler i lekko walnięty na glebę - bazę już masz. A następnie E46 - czekamy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 drift car

#14 Post autor: Fuku »

Dzięki! Dach powinien być nieco dłuższy jak i maska krótsza, ale to już ograniczenia nie do przeskoczenia w tym kolorze. Zrobię jeszcze pewnie jakąś e36 na tej bazie, nawet miałem się za to zabrać w weekend, ale okazało się, że Stud.io z jakiegoś powodu usunęło z bazy koła, których tu użyłem, nieźle się zdziwiłem jak otworzyłem plik i moim oczom ukazał się model bez kół. Także na razie jestem zmuszony odłożyć to na dalszą przyszłość

ODPOWIEDZ