La Casa Nueva

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

La Casa Nueva

#1 Post autor: BHs »

La casa nueva
Obrazek
Dom w obrysie footprintu mieści się w 20x18 studów. Dom ma trzy kondygnacje – parter, piętro I drugie piętro.
Obrazek
Wysokość to równe 22 bricki, przy czym im wyższa kondygnacja tym wysokości są niższe (ale minimum przepisowe 6 bricków zachowane).
Obrazek
Obrazek
Inspiracje:
Kilka inspiracji jakie wniosły swoje trzy grosze do projektu:
https://homedesignlover.com/architectur ... new-theme/
https://www.arkitecture.org/modern-line ... house.html
http://88designbox.com/home-design/olea ... -4719.html
Stąd m.in. pomysł na kolorystykę – biel przełamana mieszaniną stonowanych barw w postaci pasów na elewacji oraz podłóg w łazienkach i detali wewnątrz.

Budynek rozkłada się na moduły – podstawa+parter, piętro, II piętro, taras, dach.
Obrazek

Parter
z wiatrołapem, salonem z aneksem kuchennym, małą toaletą, wąskim schowkiem na miotły (tym razem bez H.Pottera) oraz przestronną komunikacją na piętra.
Obrazek
Kuchnia mimo małej powierzchni spełnia wszystkie funkcje – jest lodówka, zlew, mały zawieszony piekarnik. Posiłki serwowane są przy barowym stole.
Obrazek

Piętro
Piętro składa się z dwóch sypialni (jedna z balkonem) oraz dużego pokoju muzycznego.
Obrazek
Obrazek
Na paluszkacgh idziemy dalej...
W największym pokoju właściciele mają studio odsłuchowe (klasyczne połączenie płyt winylowych ze wzmacniaczem lampowym, dające ciepły dźwięk na głośnikach hi-end…) oraz do muzykowania – fortepian.
Obrazek
Obrazek
Początkowo miał być instrument zapożyczony z sali koncertowej z oscarowej gali Johna Williamsa, ale okazało się że tamten jest zbyt duży na klatkę schodową. Wstawiono zatem mniejszą, poręczniejszą wersję.

Od frontu znalazła się łazienka z kabiną prysznicową i pralnią oraz mała garderoba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No dobra, może dość już tej permanentnej inwigilacji...
Jako że na działce znalazła się stara wierzba, właściciel zdecydował się na jej zachowanie i wkomponowanie w bryłę balkonu.
Obrazek

Komunikacja między piętrami odbywa się ciągiem jednobiegowych szklanych schodów.
Obrazek

Drugie piętro
Obrazek
Drugie piętro jest typową przestrzenią do rozrywki i relaksu – mamy gabinet, który przypadkiem jest Lego room-em.
Obrazek
Nie mogło zabraknąć szufladek OKT :).
Obrazek
Dalej jest otwarta mini-siłownia (bieżnia, worek do treningu), a obok niej kolejna łazienka, tym razem z wanną z hydromasażem.
Obrazek
Obrazek
Ostatnie drzwi prowadzą na otwarty taras z basenem.
Obrazek
W nocy taras idealnie nadaje się do obserwacji księżyca i gwiazd.
Obrazek

Dach
Dach prosty, płaski.
Obrazek
Klatka schodowa doświetlona jest naturalnym światłem z dwóch okrągłych dachowych świetlików.

Teren zewnętrzny
Ponieważ w pierwotnej wersji garaż będący w bryle budynku nie mieścił się w limitach budowlanych, został zdjęty a na jego miejsce wprowadzono zadaszony piętrem podjazd, z miejscem do ładowania pojazdu elektrycznego (model Izera 1.1 beta-caroten :) ).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyzwaniem okazało się oszklenie nietypowych, nieregularnych okien w łazienkach oraz siłowni. Nie chciałem wchodzić w panele 1x6x5. Rozwiązaniem okazały się stare szyby 1x6x5 (1978r.) oraz montaż ich na grillach i prowadnicach. Co ciekawe, tamte szyby są ciut grubsze niż obecnie stosowane.
Obrazek
W obrębie działki 32x64 zmieścił się taras, miejsce na grilla oraz łamana kanapa pod pergolą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozostały teren pozostał zielony, z nasadzeniami iglaków.
Obrazek

Na wyposażeniu domu nie mogło zabraknąć klimatyzatora split, z jednostką centralną na dachu. Na wypadek braku gazu do ogrzewania na zimę, rezerwowym elementem jest kominek z płaszczem wodnym.
Obrazek
Do rozwiązań eko należą panele fotowoltaiki na dachu (inwerter jest na parterze obok toalety) oraz rezerwuar deszczówki podłączony pod jedną z rynien. Segregacja śmieci w altance.
Obrazek
Obrazek
Z racji posiadania długowłosego czworonoga, na wyposażeniu jest także iRobot.
Obrazek

Na koniec taka refleksja... projektując to (oczywiście najpierw w wersji papierowej, potem mniej lub bardziej udanie przenosząc w świat klocków) i patrząc na końcowy efekt, w wielu aspektach okazało się, że odtwarzałem rozwiązania które w życiu realnym przewinęły się w u mnie.
Nie, nie mam fortepianu (ten wspomniany z Williamsa się nie liczy :)). iRobota też nie mam, jakoś nie mam zaufania, wolę starą poczciwą manualną operację rurą po powierzchni płaskiej.
Ale już taki obniżowy sufit z charakterystycznym wycięciem pod kątem w kuchni czy murek barowy miałem na pierwszym mieszkaniu i mam obecnie – i trafiło do “Casy”.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: La Casa Nueva

#2 Post autor: Szygalew »

No tak, parę dni temu zacząłeś i zbudowałeś tyle i w taki sposób, że mi by to zajęło pół roku.. ;)
Bardzo ciekawy budynek, taki zwariowany - tak na zewnątrz jak i w środku :). Upchałeś tu tyle wszystkiego, że starczyłoby na kilka całkiem nasyconych detalami domków..
Niedobry BHs! :p (w sensie: Brawo! :)).

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: La Casa Nueva

#3 Post autor: BHs »

Szygalew pisze: 2022-07-19, 07:32 No tak, parę dni temu zacząłeś i zbudowałeś tyle i w taki sposób, że mi by to zajęło pół roku.. ;)
Bardzo ciekawy budynek, taki zwariowany - tak na zewnątrz jak i w środku :). Upchałeś tu tyle wszystkiego, że starczyłoby na kilka całkiem nasyconych detalami domków..
Po 28 czerwca - projekt (plik z podkładem w postaci 32x32pb wtedy szedł do druku);
3-8 lipca - shell&core;
10 lipca - basen & Izera;
12 lipca - nowy fortepian :).
Tak jakoś wyglądał harmonogram.
Niestety z propsdami muszę się powstrzymywać, bo zdarza się że narobię i potem leżą i kurz zbierają.
A ha - i standardowo (u mnie) jednym z ostatnich elementów były drzwi wejściowe. Musiałem nadproże usuwać aby je wstawić...
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Kamil „MOCarny”
Posty: 29
Rejestracja: 2022-07-11, 15:35
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: https://www.flickr.com/photos/195837353@N06/

 https://www.flickr.com/photos/195837353@N06/" target="_blank" title="Brickshelf gallery of https://www.flickr.com/photos/195837353@N06/">

Re: La Casa Nueva

#4 Post autor: Kamil „MOCarny” »

Bardzo dobra praca, fajny wygląd i mnóstwo świetnych detali ;)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: La Casa Nueva

#5 Post autor: syzygy »

Te okna są prześwietne :) ..i szklane schody.. i ogólnie całość!
Trochę mało ujęć samochodu - wygląda ciekawie, ale mało widać ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: La Casa Nueva

#6 Post autor: Mestari »

Cudne są te głośniki:) chyba B&W? ;)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: La Casa Nueva

#7 Post autor: Fuku »

Ten dom, a raczej willa, wyszedł Ci super, jeden z moich ulubionych Twoich mocy. Cała bryła, łuki, zdobienia, całość wygląda elegancko ale też nie do przesady. Genialny patent na basen. Jedyny minus, choć bez większebgo znaczenia, bo temat dotyczy domu, to autko, które jest o jakieś 50% za duże :)

ODPOWIEDZ