[MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

[MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#1 Post autor: Migalart »

Jakiś czas temu zauważyłem, że większość moich budowli wykonałem w czasie, gdy mojej córki nie było na świecie, albo była małym dzidziusiem. Postanowiłem, że zbuduję przynajmniej jedną większą makietę dla niej. Jako, że dość mocno jest w klimatach Harry Potter, wybór nie był trudny – Zamek Hogwart.
Jeżeli chodzi o samą budowlę to przez założenia własne pojawiły się dwie duże trudności:
- budowla jednocześnie musiała zachować proporcje zewnętrzne zamku i jednocześnie uwzględniać wnętrza – w skali minifig
- sam zamek postanowiłem budować z Dark Tan, wiec sporo elementów odpadło jako niedostępne w tym kolorze. No i samo zdobywanie klocków też trudniejsze, bo praktycznie nie dało się posiłkować zestawami Harry Potter, gdzie mury są z Light Tan.
Co do samego kształtu – dość mocno inspirowałem się 71043
Budowla składa się z około 100000 klocków. Tym razem dość sporo – około 3 miesiące przebiegał sam proces planowania i testowania kształtów i wymiarów i zamawiania głównej partii klocków. Samą główną wieżę robiłem 3 razy. Później poszło już w miarę sprawnie – około 6 miesięcy, ale całość dałoby się sprowadzić do około 20 roboczodni.
Wnętrza zawierają dużą część charakterystycznych miejsc dla różnych części Harry Potter – Komnatę Tajemnic, Wszystkie pomieszczenia prowadzące do profesora Quirrella z 1 cz, liczne sale lekcyjne. Elementy ruchome – klapy, obracające się schody, itp. Tak aby dało się fajnie bawić 😉.
Tradycyjnie zapraszam do mojej pełnej galerii: https://www.flickr.com/photos/migalart/

ObrazekLEGO Hogwart by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart - Interiors by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart - Interiors by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart- Interiors by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart - Interiors by Michał Kaźmierczak, on Flickr

ObrazekLEGO Hogwart - with the user and the builder :) by Michał Kaźmierczak, on Flickr

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#2 Post autor: DonBolano »

Łooo Panie! Ale to wielkie! Piękna praca!!
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#3 Post autor: ImpreSariO »

100k części :O jako makieta do zabawy dla córki. Syna nie szukasz? :D Rozmach jest obłędny.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#4 Post autor: Johan »

O, Migalart, wróciłeś! I model bardzo w Twoim stylu. Robi wrażenie rozmiarem i tym ile się dzieje ;)

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#5 Post autor: Migalart »

ImpreSariO pisze: 2022-07-24, 11:26 Syna nie szukasz? :D Rozmach jest obłędny.
Syn już wyrósł z LEGO....

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#6 Post autor: michallus »

To się nazywa wielki comeback. Bajka, bajka, bajka, co mogę więcej powiedzieć. Dla małej będzie to jedno z najlepszych wspomnień z dzieciństwa w życiu :). Mnóstwo smaczków, pięknie wpleciony w całą budowlę zestaw z szachami.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#7 Post autor: romkoo »

Wspaniała. Domyślam się że dużo planowania jest podczas rozmieszczania wnętrz. Wyszło bardzo fajnie jak na zestaw do zabawy. Bawiłbym się i moje córki też :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#8 Post autor: eric trax »

No toś Pan kaliber wyjął ze szafy :O Rozmach porównywalny z makietą dmaca. Cudny to będzie konkurs na MOC roku a miesiąc temu już niektórzy przyznawali tytuł Ciamkowi. Let them fight :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#9 Post autor: Migalart »

eric trax pisze: 2022-08-05, 10:04 No toś Pan kaliber wyjął ze szafy :O Rozmach porównywalny z makietą dmaca. Cudny to będzie konkurs na MOC roku a miesiąc temu już niektórzy przyznawali tytuł Ciamkowi. Let them fight :)
Dzięki za miłe słowa ;) Aczkolwiek mam świadomość pewnych konkretnych słabości tej pracy, a silne strony słabo widać :P.
Zrobienie zestawu bawialnego, wytrzymałego, dwustronnego, poczynając od Komnaty Tajemnic i żeby to się wszystko w skali zmieściło i żeby głównej wieży były żywe obrazy i ruchome schody to była masakra planistyczna.
Z drugiej strony nie ukrywam (i koledzy już to słusznie zauważyli) - woda to proste baseplaty, skały są budowane "techniką bazową", a mury mają małą ilość detali.

Starałem się, żeby model był jak najmniejszy :P, ale zawierał w swej bryle "ducha" Hogwartu i jak najwięcej klasycznych scenek - jest ich z 20. Mam nadzieję, że ten cel udało się osiągnąć. Na zdjęciach tego nie widać, ale serio ogromną trudnością był też dokonany wybór koloru ścian - dark tan, bo to strasznie ograniczyło ilość dostępnych elementów. Paradoksalnie na zdjęciach to wygląda jak by było z light tan... :P

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#10 Post autor: syzygy »

To jest dark tan? Wygląda zupełnie jak zwykły tan.. :)

Ogrom pracy robi piorunujące wrażenie. Fajnie, że na jednej fotce stoisz obok, to pozwala sobie wyobrazić jak duże to jest :)
Zawsze czegoś można się czepiać, a im większa praca to pewnie więcej niedociągnięć można znaleźć - wodę np. możesz zawsze poprawić, ale brak takich szczegółów nie umniejsza ogromu pracy, jaki włożyłeś w ten Hogwart! :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#11 Post autor: dmac »

Migalart pisze: 2022-07-24, 18:37 Syn już wyrósł z LEGO....
No to gdzieś popełniłeś błąd :D . Żartuję, moi obaj też wyrośli, oczywiście.
A serio, to nie każdego ojca stać na budowanie córce "domku dla lalek" przez trzy miesiące, więc przyjmij wyrazy uznania. Budowla jest imponująca i naprawdę z potencjałem; uproszczenia takie jak woda z baseplate'ów łatwo wyeliminować. Chociaż może nie trzeba, skoro model ma służyć zabawie :).
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

Re: [MOC] Harry Potter - Hogwart minifig + wnętrza

#12 Post autor: Migalart »

@dmac @syzygy dziękuję

ODPOWIEDZ