[MOC] Samochody 4WLC

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Samochody 4WLC

#1 Post autor: Danny_4wlc »

Cześć!

Jest to mój pierwszy post po przywitaniu na forum, ale pozwolę sobie stworzyć temat zbiorczy kilku budowli, aby nie robić spamu podobnych konstrukcji.

Z pasji do tuningowanych samochodów, ograniczonej liczby klocków i słabości do małych budowli moje budowanie skupia się na samochodach 4WLC, czyli 4 Wide Lego Cars.
Scena tuningu 4wlc, jest całkiem duża, istnieją nawet (niestety aż w Japonii) zloty/pokazy samochodów tego typu, jest sporo ciekawych filmików, blog oraz oficjalna grupa 4WLC-UG, której jestem członkiem. Zainteresowanym chętnie co nieco podeślę :D

To tak słowem wstępu, na tle budowli pokazywanych na forum te samochodziki nie są może niesamowite, ale mają swój urok i chciałbym pokazać kilka lepszych moich tworów oraz zapytać o opinie, rady, krytykę :D Oczywiście skala i rozmiary klocków nie pozwalają na odzwierciedlanie idealnych kształtów i detali, ale zawsze staram skupić się na najbardziej wyraźnych elementach prawdziwego samochodu.

BMW 2002 ,,Black Demon" samochód zgłoszony do konkursu na najlepszy ,,Stance car":


Obrazek

Obrazek

Nissan 350z:

Obrazek

Obrazek

Nissan 180sx:

Obrazek

Obrazek

Rajdowe MG METRO:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie!

brckbldr
Posty: 30
Rejestracja: 2019-03-18, 14:24
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: brckbldr »

Koła w negatywie w tak małej skali mają szansę jeździć, czy to model jedynie do postawienia?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

BMW i Metro są super. Zwłaszcza podnoszony cały tył w Metro. Ogólnie nie jestem fanem stance ale po pojazdach zwłaszcza na 4 study wyszło całkiem uroczo.

Podobają mi się zdjęcia. Trochę większa głębia ostrości i było by super. Mają klimat z tą widownią w tle.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Danny_4wlc »

brckbldr pisze:Koła w negatywie w tak małej skali mają szansę jeździć, czy to model jedynie do postawienia?
Zależy które i jak zbudowane :D Oba nissany są całkiem jezdne, ale wiadomo większy nacisk z góry i przestają. BMW natomiast nie ma prawa jeździć :D
Miałem też zbudowanego civica EF z napędem pullback i śmigał aż miło haha, ale oczywiście bez negatywów.
Ostatnio zmieniony 2021-08-16, 21:20 przez Danny_4wlc, łącznie zmieniany 1 raz.

brckbldr
Posty: 30
Rejestracja: 2019-03-18, 14:24
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: brckbldr »

Danny_4wlc pisze:Zależy które i jak zbudowane :D
No właśnie po Twojej prezentacji wyszukałem sobie na YT jakiś tutorial i mocno zwątpiłem w "jezdność" kół po mocowaniu, które jego autor zastosował, stąd pytanie ;).
Ostatnio zmieniony 2021-08-17, 21:00 przez brckbldr, łącznie zmieniany 1 raz.

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Danny_4wlc »

brckbldr pisze: No właśnie po Twojej prezentacji wyszukałem sobie na YT jakiś tutorial i mocno zwątpiłem w "jezdność" kół po mocowaniu, które jego autor zastosował, stąd pytanie ;).
W obu Nissanach jak i w wielu innych moich autkach, koła są założone na piny, które są wciśnięte na trójniki pneumatyczne, które znowu są przyczepione do clipów (chyba tak się to nazywa haha), także bez problemu się obracają. Kwestia tego jak mocno obniżysz, bo jak już opierają się o nadkola to logicznym jest, że się nie kręcą :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Świetne zastosowanie dla zdezelowanej podstawki. ;-) BMW to nawet rozpoznawalne. Miło się to ogląda. Jest klimat.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Danny_4wlc »

Hahaha no podstawka dostała drugie życie :D

Bardzo mi miło, dzięki!

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Szygalew »

Widziałem jakiś czas temu takie auto z krzywymi kołami i zachodziłem w głowę: Ki diabeł?
I w sumie dalej nie wiem: To tak dla bajeru tylko, czy też dzięki takim "krzywym kołom" coś specjalnego się osiąga?

No a samochody, które pokazałeś są sympatyczne. :) BMW najlepsze! Wiadomo co to od razu. :)

Podoba mi się też napis na ścianie.

Witamy na forum!:)

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Danny_4wlc »

Żeby uzyskać efekt gleby w autkach i spasu koła z nadkolem :) Wiadomo w Lego, kąty przesadzone, w rzeczywistości mało kto ma negatywy po 20-30* (chociaż tacy się zdarzają hah), ale przynajmniej są od razu widoczne :D

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Samochody 4WLC

#11 Post autor: Danny_4wlc »

Po długiej przerwie chciałbym podrzucić dwie nowe furki :D

Toyota Celsior F30 - Bippu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amerykański pick-up - ,,bed dancer"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dajcie znać co sądzicie :D

Pozdrawiam!

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Samochody 4WLC

#12 Post autor: Danny_4wlc »

Siemanko ponownie :D

Tym razem dwa podobne, lecz różne RWB :D RAUH-Welt BEGRIFF czyli zmodyfikowane Porsche przez japończyka Akira Nakai-San.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Samochody 4WLC

#13 Post autor: Fuku »

Ładne, mimo małej skali widac od razu, że to porszaki. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej by było uzyć curved slopów z tyłu zamiast dużej szybki + te wypuszczone felgi w czerwonym mnie nieco gryzą ;P

ODPOWIEDZ