[MOC] BMW E36 coupe

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] BMW E36 coupe

#1 Post autor: Fuku »

Po małym eksperymencie jakim była E36 w kolorze magenta, czułem pewien niedosyt i postanowiłem wykorzystać lepiej potencjał klocków w bardziej standardowych kolorach. Padło na kolor czerwony, choć model jest mozliwy do zbudowania też w białym, szarym i czarnym (po modyfikacjach mozliwe też że w innych ale już mi się nie chciało kombinować, zdecydowanie zbyt duzo czasu spędziłem przy tym modelu).

Nie będąc już ograniczony Magentą, zbudowałem E36, lekko stuningowaną (podstawowa wersja miałaby pół płytki prześwitu więcej). Poprawiłem proporcje, dach jak i słupki są przesunięte o 3/4 płytki do przodu, co wymusiło zbudowanie od nowa wnętrza. Mocowanie kół jest klasyczne, nie na ball jointach, maska jest zbudowana w inny sposób, tył też jest przebudowany tak żeby zmieścić spoiler, chyba 2 dni się nad nim głowiłem, nie jest idealnie, ale to najlepsze co udało mi się wykombinować. Progi, zderzaki są zbudowane w inny sposób. Zmianie nie uległy jedynie drzwi, tylne słupki, linia grilla i świateł. Bedzie to podstawowa wersja mojej e36, mam też na jej bazie przygotowane białą i szarą w różnym stopniu stuningowania, jednak nie wiem czy je zbuduję, na razie mnie po prostu nie stać.

Nie jest to zupełnie nowy model, więc do MOCa miesiąca go nie będę zgłaszał, ale jest na tyle różny konstrukcyjnie i kosztował tyle dodatkowej pracy, że wrzucam go jako oddzielnego MOCa.

Model jest na razie na Rebrickable https://rebrickable.com/users/Fukusaku/mocs/, możliwe że później będzie na Brickvaulcie razem z innymi wersjami kolorystycznymi

Galeria flickr: https://flic.kr/s/aHBqjA6bpw

Kilka zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#2 Post autor: Falcrum »

Przyznam że bardziej mi się podoba w czerwonym (a do tego dzięki wyborowi koloru jest i szybszy!), wygląda znacznie bardziej naturalnie; jestem sobie w stane wyobrazić że taki samochód faktycznie produkowano w latach 90'.

Dopasowanie maski do reszty karoserii znacznie lepsze niż w poprzedniku, to 3/4 plate'a robi robotę. Podoba mi się dodatek spoilera, jak wszyscy wiemy czerwone auto + spoiler bez problemu prześcignie 90% samochodów sportowych.

Kwestia skali, jak zwykle zresztą: dodanie większej ilości detali zawsze kusi, szkoda tylko że z reguły odbywa się to kosztem budowania w "110% skali minifig", przez co figurka postawiona obok wygląda dosyć karłowato - Tobie się udało sprytnie taką sytuację ominąć używając kierowcy z Technic. To jedynie moje luźne spostrzeżenie.

Ogółem model majstersztyk, lubię jak ktoś przykłada wagę do każdego elementu MOCa, zamiast budować kilka baseplate'ów jakości "takie sobie", a na dodatek potrafi zawrzeć wszystkie cechy charakterystyczne modelu w jakże ograniczającej skali minifigurkowej. O to chodzi w modelarstwie LEGO.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#3 Post autor: Fuku »

Dzięki za miłe słowa. No właśnie przykładam wagę do każdego elementu MOCa i to jest problem, bo czasem po kilka godzin się głowię nad jakimś szczególem i powiem szczerze, że takie perfrrkcjonistyczne budowanie jest męczące a i tak mało kto doceni. Ale inaczej nie umiem, musze wycisnąć 100%.

Co do skali,to mimo że jest zbliżona do minifig, to jednak na tyle wyraźnie większa że już nie określałbym jej mianem skali minifig. Ja te autka 8 studowe traktuję jako taką jakby osobną serię, bo jednak pozwala na wiele więcej niż skala minifig, a z 2 strony i tak jest dość mała i można mieć sporą kilekcję takich autek na półce. I w ramach sprostowania, to nie jest technic fig, tylko fig ze znienawidzonej serii Jack Stone. Użyłem jej raz dla skali, pasuje lepiej niz minifig, choć i tak jest nieco za mała, a dwa miała taki jakiś vibe tamych lat i kogoś, kto mógł kierować taką bejcą :D

Już po opublikowaniu MOCa zmieniłem nieco wygląd tyłu, tak jak w poprzedniej wersji takie wykonanie tylnich świateł grało, tak tutaj mi niezbyt pasowało. Dodałem też mniejsze lampy na dole z 25893, niektóre wersje je mają i jako ta podstawowa, czerwona tez je będzie miała, inne kolory myślę że nie. Zdjęcia na razie muszą poczekać i mam nadzieję, że to ostatnia zmaina, bo już mam serdecznie dość ;P

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#4 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze: 2022-09-10, 18:15 Zdjęcia na razie muszą poczekać i mam nadzieję, że to ostatnia zmaina, bo już mam serdecznie dość ;P
Nie rób zdjęć bo jeszcze po wstawieniu na forum znowu wpadniesz na rewolucyjny pomysł, którego rezultatem będzie kilka godzin dłubania i lepsze 1.5 cm^2 MOCa :D

A co do skali miałem na myśli że ja wszystko muszę mieć w skali minifig (poza dużymi konstrukcjami, nikt nie będzie budował Imperial Star Destroyera na 55 metrów) i zwyczajnie szkoda jak model wychodzi ciut za duży (ok, w tym przypadku to więcej niż ciut), minifigurka postawiona obok wygląda jak krasnolud a zmniejszenie modelu oznacza przeprojektowanie całości i usunięcie detali z których jesteś najdumniejszy. Ale taka to już realność LEGO.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#5 Post autor: Szygalew »

Ta wersja jest ładniejsza. Jest pięknie! Nie do dogonienia :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#6 Post autor: Skylark90 »

Świetnie wygląda w czerwieni, a co do świateł z tyłu to zrób może przyciemniane - trans black, skoro tuning to tuning ;) gliny by się pewnie przyczepiły, ale w sumie o to też chodzi :P

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#7 Post autor: Fuku »

Dzieki! Ta wersja to akurat bardzo lekki i stonowany tuning, mocniej stuningowane biała wersja ma (wirtualnie) z tyłu trans black :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] BMW E36 coupe

#8 Post autor: Fuku »

Wrzucam zdjęcia po zmianie tylnych świateł o których pisałem. Nie jest idealnie, ale wierniej oryginałowi. Dodałem też opcjonalne lampy na zderzakach

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ