42130 BMW M 1000 RR

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: tomaq »

No właśnie ciekawy jestem ile będzie na stronie Lego kosztować jak już zestaw wyjdzie. O ile będzie go można kupić... 😜

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#17 Post autor: eric trax »

tomaq pisze:No właśnie ciekawy jestem ile będzie na stronie Lego kosztować jak już zestaw wyjdzie. O ile będzie go można kupić... 😜
To akutat dość proste do sprawdzenia:

https://www.lego.com/pl-pl/product/bmw-m-1000-rr-42130
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Skylark90 »

eric trax pisze:
tomaq pisze:No właśnie ciekawy jestem ile będzie na stronie Lego kosztować jak już zestaw wyjdzie. O ile będzie go można kupić... 😜
To akutat dość proste do sprawdzenia:

https://www.lego.com/pl-pl/product/bmw-m-1000-rr-42130
Z tego co ja zrozumiałem to chodziło o amortyzator, nie cały zestaw. Jak dla mnie ten amortyzator jest największym zawodem - taka okazja, żeby wskrzesić regulowany amortyzator z 8420... I też był w modelach RC. Genialny, z regulowaną twardością, obecnie kosmicznie drogi...

Tak poza tym to dla mnie taki o sobie zestaw, nie lubię jak coś się rozpada od samego patrzenia... I nienawidzę naklejek. Więc może gdzieś na jakąś okazję wpadnie, a może pominę, może używany na części gdzieś kiedyś...

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: tomaq »

Tak, chodziło mi o cenę samego amora, a pisząc o tych z modeli RC miałem na myśli tren, który jest w 8420 - nawet nie wiedziałem że był w motocyklu. 😁

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Model za 900 zł, a nie ma lusterek bocznych? :D Ale wtopa
Ostatnio zmieniony 2021-12-13, 17:46 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Model za 900 zł, a nie ma lusterek bocznych? :D Ale wtopa
Zapoznałeś się z tym, co mówił Balazs, czy tylko obrazki oglądasz?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#22 Post autor: legosamigos »

Tak Marku, oglądałem i słuchałem całą recenzję
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Skylark90 »

legosamigos pisze:Model za 900 zł, a nie ma lusterek bocznych? :D Ale wtopa
Dokładnie, szczególnie po tej recenzji RacingBrick rzuciło mi się to w oczy i obniżyło moją ocenę tego modelu, szczególnie, że to UCS i to z Technic: powinni tak pomyśleć tę szybę, żeby dało się lusterka założyć / zdjąć. Skoro to i tak jeden, nowy element, to można było to zaprojektować tak, żeby były zaczepy na lusterka... Jeszcze ta kruchość modelu, o której mówi @Sariel w recenzji... W tym wypadku UCS powinno się tłumaczyć jako Ultimate Crusty Set :P
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 10:42 przez Skylark90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#24 Post autor: --pg-- »

Napiszę tu, bo nie za bardzo wiem, gdzie. Tworząc instrukcję do modelu alternatywnego - pingwina, porównuję zużyte części wynikające z mojej instrukcji, nieużyte części zostawione na stole i spis części z tyłu instrukcji modelu A.

Ku mojemu zdziwieniu LEGO pomyliło się w kilku miejscach z tyłu swojej instrukcji, podając nieprawidłową liczbę części:
* część 32126 w kolorze czarnym:
Obrazek
występuje w modelu 8 a nie 6 razy: krok 86 (2 elementy), krok 225 (2 elementy), krok 231 (2 elementy), krok 585 (1 element), krok 649 (1 element);
* część 32056 w kolorze dark bluish grey:
Obrazek
występuje w modelu 2 a nie 3 razy: krok 155 (1 element), krok 159 (1 element);
* część 22961 w kolorze czerwonym:
Obrazek
nie występuje w modelu (spis podaje, że są rzekomo dwie takie części).

Spis na portalu brickset nie nabiera się na błędną informację z tyłu instrukcji stworzonej przez LEGO i podaje prawidłowe liczby elementów. Spis na portalu rebrickable bezkrytycznie wierzy instrukcji.

Czy ktoś się z czymś takim już spotkał?

EDYCJA: do administratorów rebrickable napisałem i już poprawili.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#25 Post autor: ontek »

Kupiłem 2 sztuki bo zawsze marzyłem o modelu motocykla, w wersji klejonej a nadarzyła się okazja z lego.
Na plus: spora liczba detali (fajnie wymodelowany), jak dla mnie nowe części, sprytna skrzynia biegów w sensie sekwencyjna, wielkość, nawet bez naklejek wygląda całkiem fajnie.
Na minus: kruchość - nie wiadomo gdzie chwycić aby coś nie odpadło, boję się zmieniać biegi by nie połamać klocków, model typowo i jedynie na półkę.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Juliya
Posty: 13
Rejestracja: 2018-05-08, 10:18
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#26 Post autor: Juliya »

Fakt jest taki ze nie jest tak kruchy jak VESPA z creatora która rozlatuje się w rękach.
BMW jest bardzo fajne i majestatyczne w swojej wielkosci i detalach. Robi na półce o wiele wieksze wrażenie niż dziurawe Bugatti.

Dla mnie najwiekszym zaskoczeniem była technika składania jego. Gdy składa się go jak taki mini mechanik gdzie na podnośniku masz silnik i dobudowujesz do niego kolejne elementy.
Budowa była dość interesująca. Kupione po sporej zniżce wiec biorąc pod uwagę że cena idzie w góre to udało się wręcz kupić po 50% obniżce na amazonie.

Naklejki są nie lada wyzwaniem by były naklejona tak by miały ręce i nogi.

Michbudz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#27 Post autor: Michbudz »

Przepraszam bardzo, ale ja dobrze widzę, że wajcha skrzyni biegów jest ustawiona "do tyłu" motocykla?
Ktoś kto to zrobił to widział w życiu prawdziwy motocykl i pokazał mu kto jak się zmienia biegi?

Blue_army
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-11, 10:00
Lokalizacja: Brzesko

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#28 Post autor: Blue_army »

Michbudz pisze: 2022-09-06, 19:14 Przepraszam bardzo, ale ja dobrze widzę, że wajcha skrzyni biegów jest ustawiona "do tyłu" motocykla?
Ktoś kto to zrobił to widział w życiu prawdziwy motocykl i pokazał mu kto jak się zmienia biegi?
Polecam wcześniej sprawdzić jak wygląda dźwignia zmiany biegów w prawdziwym BMW M 1000 RR, również jest ustawione "do tyłu" co widać na zdjęciu poniżej:
Obrazek

Michbudz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#29 Post autor: Michbudz »

Hmmm... Zwracam honor :-)
Chociaż cały czas nie rozumiem, dlaczego wajha idzie w dół przy zmianie biegu do góry

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

Re: 42130 BMW M 1000 RR

#30 Post autor: ontek »

Miałem motorynkę i zarówno jedynka jak i dwójka szły w dół. Chcesz jechać szybciej to drepnij :)
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

ODPOWIEDZ