[MOC] Bespin - Łowcy Nagród

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#1 Post autor: Falcrum »

Witam po krótkiej przerwie. Trzecim MOCem z mojej miniserii jest Bespin, a dokładnie winietka przedstawiająca wnętrze Miasta w Chmurach. Jako że lokacja ta jest konsekwentnie dyskryminowana przez LEGO, moim obowiązkiem jako fana sagi (i wielbiciela Bespinu) było jej odwzorowanie.

ObrazekMain by Jakub Grochowski, on Flickr

Starałem się oddać cechy charakterystyczne wnętrza - surowe, geometryczne ozdoby ścian, lekkie jasnoszare akcenty, znalazłem nawet kilka przezroczystych płytek na niewielką ozdobę w centrum. Przede wszystkim chciałem jednak zbudować drzwi, które kontrastują z nieskazitelną bielą otoczenia.

Obrazek

Na potrzeby MOCa zbudowałem jednocześnie moją wersję droida IG-88:

Obrazek

Na koniec prezentuję uzbrojenie bohaterów dioramy - uważam że blastery z Gwiezdnych Wojen można zbudować i nie toleruję blasterów firm trzecich, jak Brickarms.

Obrazek
Wyciągnąłem wnioski z poprzednich prac i obrobiłem zdjęcia, tj. dokonałem korekcji kolorów i delikatnego ogólnego retuszu. Zapraszam do komentowania.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#2 Post autor: JK »

Nie znam pierwowzoru, ale podoba mi się samo wnętrze na drugim zdjęciu. Ma klimat. Ładne te wrota i ich otoczenie, a także kryształ. Trochę natomiast wydaje się przekombinowana ta ściana na zdjęciu po lewej. Natomiast przyznam szczerze, że główne zdjęcie z rozgrywającą się scenką (czyli w zasadzie istota MOCa) jakoś do mnie nie przemawia. Podejrzewam jednak, że duży udział ma w tym kadrowanie, w którym widać jakieś tło całej pracy (kojarzące mi się ze ścienną tapetą). I nagle klimat wnętrza gdzieś pryska, nie postrzegamy go już jako fragmentu większej całości, gubimy integralność.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#3 Post autor: Falcrum »

Słowo "przekombinowane" jest określeniem wysoce nieprecyzyjnym i nie mówi mi wiele, ale co do lewej ściany to głównym ograniczeniem był zasób elementów, gdybym miał jakiekolwiek macaroni tiles to estetyka tejże ściany byłaby lepsza.

Zanotowałem uwagę dotyczącą prezentacji, jak Ty byś to sfotografował? Praca zajmująca jak najwięcej przestrzeni (jak na drugim zdjęciu) i białe tło (niewykadrowane, np. białe płotno czy koszulka)? Wydaje mi się że w ten sposób integralność o której mówisz byłaby lepiej zachowana.

Zapraszam do komentowania, przy takim ruchu na forum każda uwaga jest na wagę złota.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#4 Post autor: JK »

Falcrum pisze: 2022-09-24, 14:35 Zanotowałem uwagę dotyczącą prezentacji, jak Ty byś to sfotografował? Praca zajmująca jak najwięcej przestrzeni (jak na drugim zdjęciu) i białe tło (niewykadrowane, np. białe płotno czy koszulka)? Wydaje mi się że w ten sposób integralność o której mówisz byłaby lepiej zachowana.
Myślę, że lepsze byłoby kadrowanie takie właśnie jak w przypadku drugiego zdjęcia. Daje ono złudzenie realności całej scenki.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#5 Post autor: Falcrum »

Masz rację, diorama na szerokość zdjęcia + kamera na poziomie oczu ludzika daje lepszy efekt niż pierwsze zdjęcie. Dzięki za pomoc.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#6 Post autor: Fuku »

Bardzo dobra, dopracowana dioramka. Ornamenty na ścianie wyszły świetnie, tylko jak piszesz, przydałyby się macaroni tile, ten dish 4x4 mi tam nie pasuje. Drzwi są znakomite, dobra robota z blasterami. Drugie zdjęcie bardzo klimatyczme. Na pierwszym wg mnie tło zaburza odbiór pracy. Lepsze by było jednolite, jakieś szare czy błękitne. Myślę, że podmiana to nie problem, bo widzę że wycinałeś oryginalne tło

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Bespin - Łowcy Nagród

#7 Post autor: Falcrum »

Jeżeli jednej osobie się coś nie podoba, to kwestia gustu, jeśli dwóm, to mają rację :)

Oczywiście JK'a samego się posłuchałem, ale Twój komentarz tylko potwierdza to co napisał. To ciekawe, że kwestia pozornie tak trywialna jak dobór tła ma tak duży wpływ na odbiór pracy. Z drugiej strony robi to sens tym bardziej, że pokrywa ono 20% powierzchni zdjęcia. Kiedyś na pewno to poprawię i dziękuję za konstruktywne komentarze :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ