[MOC] Ferrari 250 GTO

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Ferrari 250 GTO

#1 Post autor: barneius »

Kolejne autko zbudowane w skali i w stylu Speed Champions, które od dawna czekało na prezentację w sieci. Ferrari 250 GTO to prawdopodobnie najbardziej pożądane na świecie auto wśród kolekcjonerów. Wyprodukowano zaledwie 36 sztuk, z czego o dziwo wszystkie do dzisiaj istnieją.
Zabierając się do budowy miałem spore obawy czy uda się uchwycić jego charakterystyczne obłości, co w tej skali jest z reguły niemałym wyzwaniem, ale ostatecznie osiągnąłem bardzo zadowalający mnie rezultat. Model składa się z 314 elementów. Naklejki przygotowane zostały wraz z Brick Sticker Shop.

EDIT: w ślad za słuszną uwagą SMOLOTa (dzięki!) dodaję kilka fotek 250 GTO o podwoziu nr / serii 4115GT, który był wzorem dla mojego modelu. Z tego co się zorientowałem w zasadzie wszystkie 250'ki różnią się detalami nadwozia a już w szczególności malowaniem. Dzięki zdjęciom oryginału łatwiej będzie ocenić moca, bo przecież nie wszyscy interesują się samochodami sportowymi z początku lat 60. A na koniec porównanie profili moca i oryginału na renderze.

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO chasis 4115GT by barneius, on Flickr

ObrazekFerrari 250 GTO vs LEGO MOC by barneius, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2022-09-07, 20:57 przez barneius, łącznie zmieniany 2 razy.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Danny_4wlc
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-12, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#2 Post autor: Danny_4wlc »

Meeega, tak właśnie powinny wyglądać zestawy Speed Champions!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#3 Post autor: syzygy »

Barneius ma własną linię, która bije na głowę Speed Champions ;) Auto bardzo obłe=trudne, ale znakomicie odwzorowane. Jak zwykle rewelacyjny model!

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#4 Post autor: SAMOLOT »

Bardzo ładny, dobre proporcje, nie mam uwag do modelu, ale fajnie by było gdybyś dodawał zdjęcia oryginału do prezentacji aby mona było łatwiej porównać i docenić Twoją pracę.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#5 Post autor: dmac »

Elegancja-Francja, jak to się kiedyś mówiło. Choć tu to raczej Włochy oraz Polska ;).
Naprawdę pięknie Ci wychodzą te autka.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#6 Post autor: barneius »

Dziękuję Panowie za docenienie pracy. Cieszę się bardzo, że się podoba. Budowanie tych autek nadal (bo to już ponad 1,5 roku) sprawia mi mnóstwo frajdy i z pewnością na tym się nie skończy. Kolejne dwa modele już tylko czekają na wykończenie, naklejki i sesje :)
SAMOLOT pisze: 2022-09-06, 20:38 Bardzo ładny, dobre proporcje, nie mam uwag do modelu, ale fajnie by było gdybyś dodawał zdjęcia oryginału do prezentacji aby mona było łatwiej porównać i docenić Twoją pracę.
Dzięki za podpowiedź. Teraz dopiero przypomniałem sobie, że Twoje modele ruskich pojazdów mogłem docenić właśnie dzięki fotkom oryginałów, które zamieszczałeś. Fotki prawdziwego GTO, który był wzorem dla moca uzupełnione w pierwszym poście.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#7 Post autor: syzygy »

barneius pisze: 2022-09-07, 21:08 Budowanie tych autek nadal (bo to już ponad 1,5 roku) sprawia mi mnóstwo frajdy i z pewnością na tym się nie skończy. Kolejne dwa modele już tylko czekają na wykończenie, naklejki i sesje :)
No raczej ;) Jak to "ktoś" ładnie powiedział:
Walter White pisze: Being the best at something is a very rare thing. You don't just toss something like that away. And what, you wanna squander that potential?
:P

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#8 Post autor: Skylark90 »

Super trudny do oddania w klockach ze względu na obłości, ale... zrobiłeś to! Jak dla mnie przynajmniej :) Bardzo miło się na niego patrzy i chętnie postawiłbym go sobie na półce. Pytanie techniczne: czy przednich świateł nie dałoby się zrobić z round tile ttrans clear 1x1 osadzonego na Bar 1L with Angled Hollow Stud (numer części: 65578)? Jest tam miejsce, żeby ten Bar 1L wcisnąć czy nie? To mnie trochę razi, że te światła są kwadratowe, kanciaste, a tak byłyby okrągłe i pod kątem.

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#9 Post autor: barneius »

Skylark90 pisze: 2022-09-13, 15:41 Super trudny do oddania w klockach ze względu na obłości, ale... zrobiłeś to! Jak dla mnie przynajmniej :) Bardzo miło się na niego patrzy i chętnie postawiłbym go sobie na półce. Pytanie techniczne: czy przednich świateł nie dałoby się zrobić z round tile ttrans clear 1x1 osadzonego na Bar 1L with Angled Hollow Stud (numer części: 65578)? Jest tam miejsce, żeby ten Bar 1L wcisnąć czy nie? To mnie trochę razi, że te światła są kwadratowe, kanciaste, a tak byłyby okrągłe i pod kątem.
Dziękuję. Auto jest rzeczywiście bardzo trudne do oddania w tej skali z powodów o których piszesz. Reflektory były dla mnie największym wyzwaniem i zacząłem właśnie od pasa przedniego. Konstrukcję, o której napisałeś z góry odrzuciłem, ponieważ lampy byłyby karykaturalnie małe. Poza tym te lampy zachodzą charakterystycznie na maskę i błotniki. Musiałem w związku z tym szukać kompromisu. Proporcje były priorytetem. Rozumiem Twoje obiekcje, bo to subiektywna sprawa, choć sam jestem w pełni usatysfakcjonowany tym rozwiązaniem. A odpowiadając wprost na Twoje pytanie: obecnie nie ma tam na to miejsca - pas przedni i maska to była walka o każde pół płytki żeby uzyskać odpowiednie kształty a zarazem stabilność. Trzeba byłoby wszystko inaczej zaprojektować.
PS. Sorry za poślizg w odpowiedzi
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#10 Post autor: Skylark90 »

@Barneius Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, żadnego poślizgu nie widzę :) Dopóki nie odkopujesz tematu z głębin i czeluści forum, kandydując tym samym do Złotej Łopaty Miesiąca, to nie ma jak dla mnie żadnego opóźnienia :D PS: Tak, mam małe dzieci i zapewne stąd moje rozumienie czasu i opóźnień xD

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#11 Post autor: barneius »

Skylark90 pisze: 2022-09-25, 20:46 @Barneius Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, żadnego poślizgu nie widzę :) Dopóki nie odkopujesz tematu z głębin i czeluści forum, kandydując tym samym do Złotej Łopaty Miesiąca, to nie ma jak dla mnie żadnego opóźnienia :D PS: Tak, mam małe dzieci i zapewne stąd moje rozumienie czasu i opóźnień xD
dobrze wiedzieć, że nie nie jestem odosobniony w temacie :)
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 107
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#12 Post autor: Naturalbornuser »

No no niezłe kształty :) I to w dodatku w takiej mikro skali. Każdy najmniejszy klocek wnosi duży wkład w całość i odnosi się wrażenie, że nie mógłby być zastąpiony żadnym innym.

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#13 Post autor: Karol JR Bricks »

Rewelacja.
Chętnie bym taki przytulił do kolekcji :)

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari 250 GTO

#14 Post autor: barneius »

Dzięki @Naturalbornuser i @Karol JR Bricks :)
mocs: rebrickable | pics: flickr

ODPOWIEDZ