[Zawody] LTTC 2022 rajd #6

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

[Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#1 Post autor: Blaha »

LTTC#6 - 22.10

Miejsce: ZMIANA LOKALIZACJI Teren pod wiaduktem trasy S2 - Południowa obwodnica Warszawy. Dojazd od https://www.google.com/maps/place/52°09 ... 21.1358308 W miejscu pinezki przejeżdżamy przez przejazd kolejowy w kierunku Wisły, jedziemy prosto, za około 100 metrów skręcamy w lewo, dojeżdżamy pod most, pod mostem skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku Wisły.
Godzina: 10:00

Jak zawsze wpisujcie w tym temacie czym będziecie startować. Jeśli będzie to nowa maszyna pamiętajcie o zgłoszeniu jej w temacie [Zawody LTTC] Zgłoszenia modeli na sezon 2022 Pamiętajcie o terminowym zgłoszeniu!
Po tych ostatnich zawodach w tym sezonie planujemy integrację. Do zobaczenia!

------------------
NASTĄPIŁA ZMIANA LOKALIZACJI - CZYTAĆ WYŻEJ.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#2 Post autor: Kubrick »

mnie by miało nie być? Ural oczywiście
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Kamyk
VIP
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#3 Post autor: Kamyk »

Będę z AM General ;)

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#4 Post autor: Aleksander Spyra »

Oczywiście będę! Z Ziłem wyposażonym w nowe zwrotnice 😁

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#5 Post autor: Blaha »

Ja też będę, jeszcze nie wiem z czym ;)
--------------------------------------------------
już wiem - GAZ 34 wybieram Cię! :D

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#6 Post autor: BJ »

Ja będę z URALem.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#7 Post autor: smyk »

AM General M818
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#8 Post autor: dirtzone »

Iveco Daily 4x4

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#9 Post autor: BJ »

Dirtzone, musisz jeszcze zgłosić furę tu: viewtopic.php?t=33630&sid=730cdc5de82b6 ... bffce1fa85
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#10 Post autor: Cieślu »

Będę z Uralem.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#11 Post autor: Blaha »

NASTĄPIŁA ZMIANA LOKALIZACJI - CZYTAĆ PIERWSZY POST

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#12 Post autor: Aleksander Spyra »

Co my tu mamy?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na deser fotki z rajdu: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
I rozdania nagród: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Dzięki za obecność! To było fajne zakończenie dobrego sezonu. Mimo tego, że Kamyk w generalce był nie do dogonienia, to reszta podium została przydzielona w sobotę :) Szkoda, że Sebanm nie dał rady się pojawić, bo też kandydował na drugie miejsce.

Miejscówka jest fajna, mimo że teoretycznie podobna do Siekierek, to teren jest zupełnie inny. Jazda po betonowych fragmentach przypominała mi bardzo przeszkody na bytomskiej hali. Super że mamy kolejne miejsce do jazdy w razie deszczu :) Może następnym razem uda się trochę przekopać teren, ziemia wyglądała na mało sypką.

Cieszę że że udało się też zrobić integrację. Nie ma to jak przegadać pomysły na żywo! Propozycje zmian w regulaminie będą opublikowane i poddane głosowaniu na forum, termin nie jest jeszcze ustalony.

Jeszcze raz dzięki za spotkanie i do zobaczenia po zimie 😁

Kamyk
VIP
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#13 Post autor: Kamyk »

Dzięki wielkie za kolejny sezon!
Cieszy mnie, że obfitował on w nową twarz oraz nowe miejscówki i udało nam się rozegrać 6 rajdów, mimo że przez okres wakacyjny nie jeździliśmy.

Nie będę rozpisywał się o pojazdach, gdyż miałem już okazję opisać swoje przemyślenia o każdym z nich. Skupię się natomiast na samym rajdzie - nowa miejscówka, teren pod mostem, ale inny niż na siekierkach. Ziemia nie była zbyt sypka, były koleiny, bloczki betonowe, spore kamienie. Naprawdę było w czym wybierać i ewidentnie jest potencjał na kolejne sezony, jedynie brakowało przechyłów, ale nie można mieć wszystkiego - za to była ochrona przed ewentualnym deszczem.
Pierwsza i druga sekcja były rozgrzewkowe, przejazd po trapie okazał się nie taki straszny jak myśleliśmy i po podsypaniu go kamieniami był prosty - mamy nauczkę na przyszłość. Trzecia i czwarta sekcja dały nam w kość, przejazd po kamieniach był bardzo wymagający dla maszyn i trzeba było uważać na wszystkie dziury pomiędzy - jedynie 8x8 prawdopodobnie przejechałoby go w miarę gładko. Potem przejazd po bloczkach, który nie był łatwy w żadną stronę - w jednym kierunku koła wpadały w dziurę o rozstawie prawie identycznym ze średnicą opony, a w drugą bardzo łatwo było się ześlizgnąć na dwóch stromych progach. Piąta sekcja miała być za to oddechem po męce, ale trzeba było być czujnym, bo bramka z kratką była zdradliwa. Również przejazd po trapie mógł sprawić problem, jeśli auto miało niekorzystne rozstawy osi.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za rywalizację i zaangażowanie - naprawdę miło się z Wami spędza czas i jest to warte wstawania przed świtem i spędzenia połowy dnia w aucie ;) Wygrana sezonu cieszy, bo jest to ukoronowanie ciężkiej pracy, ale nie mogę powiedzieć, by było łatwo, nieraz szczęście mocno mi pomagało. Muszę przyznać, że bardzo dużo daje jazda tym samym bądź lekko zmodyfikowanym autem przez dłuższy czas - po pewnym czasie już przed przejazdem ma się świadomość jak ustawić się do danej bramki, na co można sobie pozwolić i jaka dla mnie będzie najbardziej optymalna trasa przejazdu. Również samo prowadzenie w trakcie przejazdu jest już automatyczne i nie trzeba się zastanawiać jak dalej jechać.
Na przyszły sezon być może będzie jeszcze M35A2, może w zmienionej troszkę formie, ale kusi też budowa czegoś innego - wyjdzie w praniu :)

Gratuluję wszystkim zawodnikom i widzimy się już za kilka miesięcy ;)

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#14 Post autor: Cieślu »

Dzięki za wspólną zabawę :) Miejscówka ma całkiem niezły potencjał i myślę, że może stanowić zamiennik dla Siekierek w razie gorszej aury. Sekcje były moim zdaniem ciekawe, a jak się okazało w klasyfikacji było ciasno. Dlatego tym bardziej szkoda, że im bliżej końca rajdu tym moja fura coraz mocniej prądowo umierała z nieznanych mi powodów. Do zobaczenia w kolejnym sezonie! Gratulacje dla zawodników z pudła:)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

Re: [Zawody] LTTC 2022 rajd #6

#15 Post autor: Blaha »

Dzięki Panowie za kolejny emocjonujący sezon! Gratulacje dla wszystkich Zawodników, w szczególności dla tegorocznego hegemona - Kamyka! Ostatni rajd był ciekawy, trochę inny teren, jest alternatywa dla Siekierek. Moje fura dawała radę, jedynie rozstawy i przelicznik nie pomagały czasem. Na przyszły sezon trzeba coś innego i jeżdżącego zbudować ;) Wasze fury są już tak wymaksowane, że walka jest trudna. Często idziemy łeb w łeb i bardzo dobrze, bo jest rywalizacja. Tak jak Olek napisał, zrobimy głosowanie nad ewentualnymi zmianami do regulaminu na przyszły sezon, ale nie będziemy robić rewolucji. Teraz mamy dość fajnie dopracowany regulamin i zasady i nie chciałbym tego burzyć. Dzięki i do zobaczenia!

ODPOWIEDZ