[MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#1 Post autor: Iwona »

Seria M: Tron należy do jednej z moich ulubionych serii, marzy mi się model ideas albo jakieś wznowienie. Na razie muszę zadowolić się swoją rozbudową serii. Bohaterowie serii M: Tron to kosmiczni naukowcy, trochę koczownicy (z racji braku bazy), ciągle szukacjący świecących kryształów, aby zasilić swoje maszyny.
Dziś, korzystając z prototypowego modelu statku poszukująco-transportującego ma odbyć się przeniesienie nowego pierwiastka zasilającego. Korzystając z archiwum bazy odkryto, iż na planecie Ucsnolu w układzie Urilsk X znajdują się niewielkie złoża aktywowanego trans greenu z płytach. Dwoje poszukiwaczy wyposażonych w multinarządzie z zaawansowanym laserem wydobywczym ruszyło na skutą wiecznym śniegiem planetę. Na statku można zmontować i bezpiecznie przewieść dwie płyty, nie zakłócając przy tym działania napędu emerylowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#2 Post autor: Kirysowaty »

Hmmm... Spróbowałbym go jeszcze trochę dopracować. Sporo tu elementów, które sprawiają wrażenie, że mogłyby łatwo odpaść podczas zabawy modelem.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 967
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#3 Post autor: Jahoo »

Czekam do końca tygodnia na porządną pracę, a nie odgrzewanego sprzed lat kotleta na tle brudnych klocków po to, żeby spełnić wymagania BOP w 5 minut.
GBC!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#4 Post autor: Falcrum »

Zgadzam się z Jahoo, surowa ocena, ale sprawiedliwa. Całość prezentuje się mocno tak sobie.

Twoja poprzednia konstrukcja inspirowana M:Tronem jest podobnych rozmiarów, ale widać tam jakąś ideę, tutaj co najwyżej kilka czerwonych i czarnych klocków na krzyż i na dodatek umieszczonych w przypadkowych miejsach na pojeździe. Zdjęcia również na łapu capu, wszystkie kilka pikseli poniżej limitu rozmiaru na forum, a za wiele nie prezentują, nie widać nawet gdzie zaczyna się jedno a kończy drugie.

Ironicznie, widać że masz całkiem pokaźną kolekcję elementów w kolorze białym - dlaczego z nich czegoś nie zbudujesz?
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#5 Post autor: Iwona »

Na kolejnej planecie systemu odkryto jeszcze mniejsze złoża aktywowanego trans greenu z płytach, jednakże do jego wydobycia niezbędne były pojazdy wyposażone w wyciągarki. Przybyły na miejsce pojazd uległ awarii, konieczne było wezwanie pojazdu naprawczego oraz drugiego pojazdu wydobywczego. Wspólnymi siłami udało się doprowadzić operację wydobywczą do końca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ps. A w połowie sesji doszło do próby porwania antenki 😉
Obrazek

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#6 Post autor: JK »

Teraz już wiem, że yellow to aktywowany trans green. 😁

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#7 Post autor: Iwona »

JK pisze: 2022-11-06, 14:06 Teraz już wiem, że yellow to aktywowany trans green. 😁
Tak to jest jak No Man's Sky wejdzie za mocno ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#8 Post autor: Szygalew »

Jest dużo lepiej! Pojazdy "wsparcia" są całkiem fajne. Szkoda, że nie dorobiłaś do nich chociaż płytki terenu, prezentowałyby się one dużo lepiej.. Ale z drugiej strony - znam powody :).
A kotek jak to kotek - super!:)

.. Pomijając mojego kotka, który ostatnio raczył zaznaczyć teren w moim "klockowie" i obsikał wszystkie pudełka z klockami :(

wielkamucha
Posty: 802
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#9 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze: 2022-11-06, 18:53 .. Pomijając mojego kotka, który ostatnio raczył zaznaczyć teren w moim "klockowie" i obsikał wszystkie pudełka z klockami :(
Ciesz się, że sam nie "klockował", bo wtedy miałbyś dopiero problem...

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#10 Post autor: syzygy »

Mój kot kiedyś zaczął grzebać w pojemniku z klockami jak w swojej kuwecie... na szczęście w porę interweniowałem :D

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#11 Post autor: Szygalew »

Odpowiem jeszcze Chłopakom, chociaż wiem, że to trochę "zaśmiecanie", zgoda? ;)
Mianowicie:
wielkamucha pisze: 2022-11-06, 23:40 Ciesz się, że sam nie "klockował", bo wtedy miałbyś dopiero problem...
Może i "dwójka" kojarzy się gorzej, ale to jednak z grubsza sytuacja "punktowa", natomiast w przypadku "jedynki" mamy do czynienia ze zdarzeniem "obszarowym" (jakkolwiek to brzmi :p). Mój Szaruś oblał wszystko jak leci od lewa do prawa i jak to piszę to migiem mi się przypomina ten smród.. Jeszcze dzisiaj odkrywam tu i ówdzie jakieś przeoczone "rezerwuary", mimo, że parę godzin to czyściłem..
syzygy pisze: 2022-11-07, 14:21 Mój kot kiedyś zaczął grzebać w pojemniku z klockami jak w swojej kuwecie... na szczęście w porę interweniowałem :D
Trzeba przyznać, że niezły numer :D. Mój kotek, można powiedzieć - zdążył... :(

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#12 Post autor: JK »

W sumie cenny wątek tu się pojawił. Poszerza moją listę obaw związanych z kupowaniem używanych klocków na BL 😁

wielkamucha
Posty: 802
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M:Tron poszukująco-transportujący

#13 Post autor: wielkamucha »

JK pisze: 2022-11-07, 22:30 W sumie cenny wątek tu się pojawił. Poszerza moją listę obaw związanych z kupowaniem używanych klocków na BL 😁
Dlatego kupuję TYLKO nowe klocki (no, po za tym, jestem też "fetyszystą" i po prostu lubię nowe :) ).
Szygalew pisze: Mój kotek, można powiedzieć - zdążył... :(
Na Twoim miejscu bym się raczej cieszył, niż smucił - daj nawias w drugą stronę :D . Moja "fabryka pcheł", jak bardzo chciała do łazienki, to stwierdziłem, że 15 sekund go nie zbawi... Owszem, jego nie zbawiło, ale ja musiałem wymienić kapcie (choć było "obszarowo", nie "punktowo").

Może miałem szczęście, bo "obszarowe" działania mojego futrzaka nigdy nie były tak "mocarne", jak te "punktowe" (kwestia, powiedzmy, "koncentracji sił i środków"), niemniej i Ty, jak widzę, doświadczyłeś "organoleptycznie", skąd wzięło się sformułowanie "jakby kota rozdarł" :D .

ODPOWIEDZ