LEGOWISKO Chojnice 2023

Termin wystawy: 24-25.06.2023
Autor
Wiadomość
REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

LEGOWISKO Chojnice 2023

#1 Post autor: REX »

Po dłuższej przerwie serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Jednocześnie pragnę zaprosić do uczestnictwa w wystawie głównej w 2023 roku.
Wystawa odbędzie się w Chojnicach w terminie 24-25 czerwca (sobota - niedziela) w budynku OSiR-u.

Od tej pory będzie to: LEGOWISKO Chojnice 2023

Podobna wystawa odbyła się w Chojnicach w 2017 roku i pewnie część osób (ówczesnych uczestników) kojarzy i miasto i miejsce.
Niemniej dla porządku przypomnę:

Chojnice, to niewielkie miasteczko, około 39-40 tys. mieszkańców, położone w Borach Tucholskich w województwie pomorskim (na szlaku dawnej "Berlinki" - drogi Berlin - Królewiec).
Dzięki swojemu położeniu (lasy i jeziora, w tym jezioro Charzykowskie) i prawie brakowi przemysłu jest idealnym miejscem turystyczno - wypoczynkowym.
Do większych miast; Słupsk, Piła, Bydgoszcz, Gdańsk jest od 90 do 120 km.
Dojazd drogami czy koleją nie powinien stanowić problemu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chojnice

Jako niewielkie miasteczko nie stanowi atrakcyjnego miejsca dla dużych komercyjnych wystaw ale dla nas może być miejscem idealnym - tym bardziej, że termin wystawy w 2023 roku pokrywa się z imprezą "Dni Chojnic".
W końcówce czerwca pogoda powinna być wyśmienita i wielu z nas może połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestniczyć w wystawie i spędzić dodatkowe kilka dni w pięknej okolicy w ramach urlopu wypoczynkowego.

Samo miejsce wystawy też jest nietuzinkowe. Wszystko mamy w jednym miejscu.
Hala (hale) OSiR-u, które będą nam udostępnione są położone praktycznie w jednym "kompleksie" z Hotelem Olimp (częściowe zakwaterowanie), Parkiem Wodnym (możliwy relaks), Restauracją i Pizzerią (ewentualne "papu" i może miejsce integracji) oraz terenem zielonym (w części czymś na kształt "ogródka jordanowskiego").
https://www.google.pl/maps/@53.6992778, ... !1e3?hl=pl
- okolice ul. Huberta Wagnera. Hale OSiR, to ten budynek gdzie z "lewej" jest KaNaMa a z "prawej" Bazylia.
Dojazd z pracami praktycznie pod samą halę (wejście).
Z miejscami parkingowymi też nie powinno być problemu, bo w najbliższej okolicy hali wystawowej (do 50m) może zaparkować około 80-100 aut a z 200m będzie do dużego parkingu przy Kauflandzie.
W pobliżu (do 200 m) są sklepy spożywcze i inne punkty handlowe.
Do centrum i Rynku już trochę dalej (około 1 km) ale spacerkiem się da a autem też się dojedzie.


Mamy poparcie Ratusza:)


Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wystawie LEGOWISKO Chojnice 2023.
Dalsze ustalenia i szczegóły wkrótce.

Aktualizacja wtorek 15-11-2022
===================================

Poniżej rysunek poglądowy miejsca wystawy i okolicy:

Obrazek

Legenda:
1. Hale wystawowe (na czerwono)
2. Nocleg (drugie główne miejsce noclegu poza mapką - około 500m)
3. Najbliższy punkt gastronomiczny
4. Relaks - baseny
5. teren zielony

- zielone owale - wejście i podjazd do rozładunku
- linie niebieskie - parkowanie prostopadłe
- linie fioletowe - parkowanie równole

Aktualizacja wtorek 14-03-2023
===================================
Wrzucam tutaj ostatni wpis romkoo dotyczący arkusza zgłoszeniowego by był dostępny i widoczny w pierwszym poście (z małą poprawką -*):

Zapraszamy do uzupełnienia arkusza Wystawców i Modeli.
ARKUSZ Legowisko Chojnice 2023

Dostęp do arkusza będzie przyznawany wyłącznie osobom, które potwierdziły udział w wystawie u Rexa. Po kliknięciu w link postępujemy zgodnie z instrukcją. Jak pojawią się problemu proszę o PW.
Proszę wziąć pod uwagę, że dostępu będę przyznawał wieczorami.

Proszę wypełnić zakładkę Wystawcy - wszyscy zgłoszeni są już wpisani* (proszę sprawdzić), wprowadzamy dane w puste pola.

Proszę wypełnić zakładkę Modele - wpisujemy tylko wolnostojące modele (niebędące elementami makiet).

W zakładce Plan wystawy, z biegiem czasu będziemy aktualizowali układ stołów i rozmieszczenie tematyczne modeli.

W zakładce Makiety - informacje o planowanych makietach wprowadzają ich koordynatorzy.

UWAGA: Zapisy na Brick Wystawowy zamykane są 30.04, Ponieważ czas ich realizacji wynosi 4 tygodnie + ewentualne opóźnienia.




Aktualizacja wtorek 16-05-2023
===================================

Dawno nic tu nie pisałem ale trudno pisać jak nie jest się pewnym czy uda się cos załatwić tak jak się chciało.
Dziś mogę zrobić małe podsumowanie tego co już jest i zostało potwierdzone przez Park Wodny (współorganizatora) oraz Firmy wspierające naszą wystawę - a są to obecnie: Drew Trans II oraz GINTER
Wspiera nas również Ratusz:)

Co mamy? wykaz poniżej

1. Zrodzony w bólach i oparach absurdu ale jest - czyli mamy Plakat i zaczął już działać wywieszony w istotnych miejscach.
Wersja elektroniczna w posiadaniu ADM
2. Mamy już zagwarantowaną Halę Widowiskowo Sportową (dawny OSiR) - i stały dostęp do niej od 8:00 w piątek 23.06.2023 do 12:00 w poniedziałek 26.06.2023
3. Mamy zarezerwowane noclegi w dwóch miejscach - hotel Olimp i Bursa - trwa podział i rozdysponowanie miejsc.
4. Mamy zarezerwowane i zagwarantowane obiady na sobotę i niedzielę w Bazylii - w Arkuszu zgłoszeniowym jest podane dostępne menu - warto się zapoznać pomyśleć "co bym chciał(a)?" - ponieważ prawdopodobnie zrobimy ankietę jak ma to
wyglądać w tym roku (deklaracja konkretnych zestawów na dany dzień - czy (jeśli się uda porozumieć) kupony "kwotowe" na posiłek) - cały czas próbuję policzyć co jest dla nas atrakcyjniejsze finansowo. Weźcie pod uwagę spore grono osób
towarzyszących.
5. Mamy zapewnione przez Promocje Chojnic barierki metalowe (szt. 4) i zgodę właściciela obiektu oraz Straży Miejskiej na oddzielenie miejsca do parkowania tylko dla nas.
6. Mamy zagwarantowane (Drew Trans II) płyty OSB 125x250 cm grubość 2,3 cm w ilości 2 x 42 szt. (dwie palety) (trzeba po to pojechać w piątek a w poniedziałek odstawić) W Hali mamy do tego multum rozkładanych stołów. Miejsca pod
ekspozycje nie powinno zabraknąć.
7. Wypożyczą nam z dowozem na miejsce (GINTER) 4 palety bloczków jako podstawa pod Endor + "paleciak" do transportu na Hali + komplet materiałów do zrobienia kącika dla trialowców 2,5m x 5m (rama z płyt podmurówkowych a w środku
tłuczeń kamienny) + 4 słupki drogowe (gumowe) by zrobić strefę buforową wokół makiety miasta.
8. Kolega Reglin zaoferował wypożyczenie potrzebnej ilości przedłużaczy i gniazdek /kwestie podłączeń i dostępu do prądu możemy uważać za załatwione/
9. Wszystkie stoły będą osłonięte materiałem (klubowym) - z deklaracji Buni (materiał jest pod Jej opieką) mamy tego łącznie 190 mb - co powinno wystarczyć.


To na razie tyle.
Jest jeszcze prośba do osób, które zechcą pomóc w piątek w przygotowaniu Hali - weźcie ze sobą rękawice ochronne (czyste) - noszenie i układanie płyt OSB bez rękawic jest mało komfortowe i może pozostawić nieprzyjemne pamiątki:))

jak są pytania, to śmiało - w wątku, na PW lub telefonicznie.
Do zobaczenia na wystawie:)



Aktualizacja wtorek 23-05-2023
====================================

Termin wystawy coraz bliżej a musimy jeszcze kilka spraw ustalić bądź doprecyzować:

1. dzięki uprzejmości Bartka (BH's) będziemy mieli zrobione opisy do modeli - ale bardzo proszę by najpóźniej do 11 czerwca pojawiły się w arkuszu wszystkie modele prezentowane na wystawie i do każdego z nich opis taki jaki twórca modelu chciałby zobaczyć. Dlatego bardzo proszę sprawdzić czy jest wszystko i uzupełnić czego nie ma. Przypominam do 11 czerwca 2023r

2. jako, że na każdej naszej wystawie pojawiają się dzieci warto przygotować dla nich jakieś konkursy z nagrodami lub chociaż dyplomami (sugestia Wojtka (Reglin) - z racji niewielkiej ilości nagród rzeczowych bardzo słuszna).
Jeśli byłyby osoby chętne do zajęcia się tą stroną naszej wystawy, to bardzo proszę kontakt. Mile widziane również pomysły na konkursy - tego nigdy nie za wiele.

3. w sobotę 27 maja 2023r zamykam ostatecznie listę uczestników i osób towarzyszących - jeśli są jeszcze jacyś "maruderzy", to ostatni dzwonek na zgłoszenie. Po tym terminie nadal będzie można zgłosić chęć udziału w wystawie i się na niej pojawić ale nie będę w stanie zagwarantować noclegu i wyżywienia.

4. ze spraw organizacyjnych - przyjeżdżamy - zgłaszamy swoją obecność - odbieramy identyfikator (będzie stolik i osoba dyżurna) - i dopiero działamy (rozpakowanie, kwatery, inne).
Ostatnio zmieniony 2023-05-23, 16:35 przez REX, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#2 Post autor: Sajan »

Wystawa po sąsiedzku, więc mój udział w niej to oczywistość ;)

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#3 Post autor: Reglin »

Super sprawa.
Ja się piszę. :-)
Jak mogę pomóc organizacyjnie?

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#4 Post autor: BJ »

Będę!
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#5 Post autor: Iwona »

To już tyle lat minęło od poprzedniej wystawy w Chojnicach??
Oczywiście zgłaszam się do pomocy!

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#6 Post autor: Szygalew »

Ja też mam "rzut beretem", więc na pewno będę! :)

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#7 Post autor: --pg-- »

O! Weekend otwierający szkolne wakacje! Też będę.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#8 Post autor: eric trax »

Termin jest po prostu wyborny. Zwłaszcza, że udało się go zgrać z dniami Chojnic. To będzie gruba impreza.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#9 Post autor: Bricksley »

Tam jeszcze nie byłem więc się piszę :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#10 Post autor: Johan »

Termin dla mnie dość niefortunny, już mam plany na wieczór 23 czerwca, więc mogę mieć problem z dotarciem na czas i rozstawieniem się. Na ten moment się nie deklaruję, zobaczymy bliżej imprezy.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#11 Post autor: Skylark90 »

Dobrze, że tak dużo wcześniej wiadomo, już zacznę planować i pracować nad żoną, żeby się zgodziła - najlepiej będzie nam chyba przyjechać z dziećmi na weekend lub nawet dłużej, bo z Krk to jednak kawałek i większa wyprawa ;)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#12 Post autor: Biedrus »

Z ostatniej wystawy w Chojnicach mam bardzo dobre i miłe wspomnienia.
Mimo sporej odległości postaram się znowu zawitać :)

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#13 Post autor: DawKub1922 »

Ponoć ma być też makieta kolejowa. Więc wstępnie jestem bardzo, bardzo na TAK.
A jak będzie obaczymy (:

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#14 Post autor: dmac »

Biedrus pisze: 2022-11-08, 10:14 Z ostatniej wystawy w Chojnicach mam bardzo dobre i miłe wspomnienia.
To tak jak ja :).
Rex chyba uznał, że już wyrosło nowe pokolenie zwiedzających, bo zapowiedział, że mnie przywiezie znowu z Endorem :D.
Czas pokaże, czy się uda, a dziś deklaruję, że jestem na tak i bardzo chcę przyjechać.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: LEGOWISKO Chojnice 2023

#15 Post autor: Szygalew »

dmac pisze: 2022-11-08, 21:49 Rex chyba uznał, że już wyrosło nowe pokolenie zwiedzających, bo zapowiedział, że mnie przywiezie znowu z Endorem :D.
A kto to jest ten Endor? ;)
Natomiast poważnie rzecz ujmując: Mam wielką nadzieję, że przyjedzie, bo z ogromną przyjemnością "go poznam" :).

ODPOWIEDZ