[MOC] The Cosmic God

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[MOC] The Cosmic God

#1 Post autor: bigfig2000 »

Witam,

Przedstawiam Wam mój nowy MOC pt. "The Cosmic God". Zależało mi aby praca była z pogranicza mitologii i sci-fi. Trochę w stylu Thanosa czy innych potężnych z Marvela, którzy przybyli na Ziemię z kosmosu i sieją zniszczenie, a ich moc z punktu widzenia Ziemian jest niemal boska.

Oczywiście inspiracją dla mojego tła były prace Janka Woźnicy (aka John Carter).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-10-14, 12:56 przez bigfig2000, łącznie zmieniany 3 razy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: The Cosmic God

#2 Post autor: Fuku »

Bardzo ładna i dobrze zbudowana mikro dioramka! To wybrzeże ma dla mnie bardzo Bioniclowy vibe. Lubię wykorzystanie tych charakterystycznych skałek w tego typu pracach, dodają zawsze autentyczności

Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: The Cosmic God

#3 Post autor: bigfig2000 »

Fuku pisze: 2022-10-13, 14:42 Bardzo ładna i dobrze zbudowana mikro dioramka! To wybrzeże ma dla mnie bardzo Bioniclowy vibe. Lubię wykorzystanie tych charakterystycznych skałek w tego typu pracach, dodają zawsze autentyczności
Wielkie dzięki :) nie znam za bardzo serii Bionicle, ale przypuszczam, że miało to mieć pozytywny wydźwięk :D A co do skałek, żałuję że dysponuję jedynie dwoma sztukami, bo na pewno fajniej by te skały wyglądały gdybym ich użył jeszcze od drugiej strony zamiast serków

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: The Cosmic God

#4 Post autor: Falcrum »

Właściwie nie ma do czego się przyczepić, a szkoda, bo bardzo to lubię.

Bardzo podoba mi się planeta z pierścieniami, palmy od razu rozpoznawalne, domków lepiej się w tej skali nie da, chmury również świetne.

Ale nie, jednak pokrytykuję sobie - istota tych rozmiarów na pewno spowodowałaby znacznie większe fale, sądzę, że nawet niemałe tsunami.

Ale to tylko mały szczególik. Brawo!

P.S. zacznij dodawać [MOC] przed tytułem pracy. Wtedy system nie tylko wyświetla ją na stronie głównej, ale i kataloguje w Twoim portfolio prac (przycisk MOC pod Twoim zdjęciem) i łatwiej w ten sposób zobaczyć co do tej pory na forum opublikowałeś.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: The Cosmic God

#5 Post autor: bigfig2000 »

Dzięki za miłe słowa i podpowiedź z formatem tytułu :)

Przyznaję, że jakoś o większych falach nawet nie pomyślałem... Od razu kompozycyjnie założyłem takie małe aby zbyt wiele nie zasłaniały. Od nóg do plaży też jest dystans jedynie czterech studów więc wielkiego pola do popisu nie ma.

A dla uściślenia, kłęby z tyłu z zamierzenia miały odwzorować kłęby pary ze wrzącej wody, a nie chmury. Dlatego dodałem jeszcze te białe winogronka :D Ale zdaję sobie sprawę, że nie musi to być czytelne. Tak czy owak na odbiór końcowy chyba nie ma to dużego wpływu :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] The Cosmic God

#6 Post autor: eric trax »

bigfig2000 pisze: 2022-10-13, 13:11 Oczywiście inspiracją dla mojego tła były prace Janka Woźnicy (aka John Carter).
Takie właśnie miałem skojarzenie. Twoja praca to chyba najlepszy sposób aby wykorzystać taką oryginalną figurkę. Najbardziej urzekł mnie pomysł na domki i drzewa.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] The Cosmic God

#7 Post autor: Bricksley »

Pierwsze moje skojarzenie to świat Poważnego Sama :D Fajne :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] The Cosmic God

#8 Post autor: syzygy »

Bricksley pisze: 2022-11-17, 21:07 Pierwsze moje skojarzenie to świat Poważnego Sama :D Fajne :)
Brakuje miniguna ;)

ODPOWIEDZ