[MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#1 Post autor: syzygy »

Ciamek pisze: 2022-09-13, 19:00 A może jakiś Ford LTD policyjny?
A może... :) Nie wiedziałem, na jaką wersję się zdecydować, podobała mi się bardzo z lat 70., ale nie mogłem dobrego blueprinta znaleźć. Wziąłem się za trochę nowszą wersję - ale nie żałuję, chyba jest popularna i rozpoznawalna. "Wszędzie" go teraz widzę (np. w Narcos Meksyk, tylko w innym malowaniu).

ObrazekA1.0 — napis by Jakub Marcisz, on Flickr

Światła przednie najwięcej czasu mi zajęły, właściwie jak je zrobiłem, to samochód ukończyłem bardzo szybko. Zdaję sobie sprawę, że te plejty są trochę za grube jak na srebrne elementy pomiędzy światłami, ale nie umiałem wszędzie wcisnąć tych wąskich płytek (bracketowych). A nie chciałem tam naklejek :) Uparłem się też, żeby grill był lekko szpiczasty, tak jak w oryginale. To też było utrudnienie, żeby rozsunięty lekko grill spasować ze światłami. Z pomocą przyszedł Wedge Plate 2 x 4 27°, który wcale nie ma 4 studów, tylko 3,5, co było dla mnie wybawieniem.
Boki auta budowane takim połowicznym snotem - auto ma dość proste kształty (w końcu lata 80.), ale o wiele bardziej zróżnicowane niż mój poprzedni Lincoln Town Car :)
Jako że jest to "Highway Patrol" z przodu zamontowałem "push bar" - można go łatwo odczepić (foto poniżej), taka opcja miała być, ale chyba lepiej z nim wygląda niż bez :)

Aha, słupki C (czy D?) zbudowane inaczej niż w moich ostatnich autach, bez szyby. Wg mnie dobrze jest złapany kształt tego słupka- lubię na niego patrzeć z boku :) Pewnie w Lincolnie lepiej byłoby pójść w tę stronę - ale czekam na Wasze opinie!

Celowałem w taką wersję:
Obrazek Obrazek

..ale w malowaniu "Highway Patrol" - o dziwo znika wtedy napis "police" :)
Obrazek

Obejrzyjcie wideo :)
ObrazekA1.1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA4 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA5 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekB3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC1 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazeke3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekE1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekE2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekF1 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf2.0 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf2.1 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf3 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf5 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf6 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf7 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekf8 by Jakub Marcisz, on Flickr

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#2 Post autor: Bricksley »

I to jest kanciak - elegancki :)
Wedge Plate 2 x 4 27°, który wcale nie ma 4 studów, tylko 3,5
Aj, można się zdziwić, tyle że czasem to przekreśla jego użycie ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#3 Post autor: syzygy »

Dziękuję!
Domyślam się, pewnie częściej jest to minus :) Ja dzięki temu mogłem go podczepić pod otwieraną maskę (domykając górną ramkę świateł) i nie wchodził "w konflikt" z grillem :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#4 Post autor: legosamigos »

To żeś teraz zaszalał z tym modelem. Jeszcze jakbyś zmotoryzował Forda i dał błyskające stroboskopy byłby naprawdę bardzo bawialny pojazd. Tak czy inaczej gratuluję kolejnego udanego modelu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#5 Post autor: syzygy »

Bardzo dziękuję! :) Od motoryzacji trochę odszedłem, ale sporo miejsca jest w bagażniku.. ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#6 Post autor: Szygalew »

Samochód znowu wygląda jak resorak! W sensie - bardzo ładnie! :)
I słupki są dobre, więc nie da się o nich pomarudzić ;)..
Ale trochę mnie zastanawia tylny boczny kierunkowskaz. Chyba jest za duży.. Nie wiem, czy się da, ale może wyglądałby lepiej, gdyby zrobić go bokiem i wpuścić w karoserię, by tak nie odstawał? [edit] W sumie widzę, że przy tym układzie klocków z tyłu nie bardzo się da.. ;)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#7 Post autor: syzygy »

Dzięki! :) Cieszę się, że słupki lepsze. Chyba za bardzo się zafiksowałem na punkcie wstawiania tylnej szyby. A że nie mam szyb nigdzie, to szyba z tyłu też nie jest zbyt potrzebna.. A wiele utrudniała.
Szygalew pisze: 2022-11-28, 09:54 Ale trochę mnie zastanawia tylny boczny kierunkowskaz. Chyba jest za duży.. Nie wiem, czy się da, ale może wyglądałby lepiej, gdyby zrobić go bokiem i wpuścić w karoserię, by tak nie odstawał? [edit] W sumie widzę, że przy tym układzie klocków z tyłu nie bardzo się da.. ;)
Tak - jest za duży, wypukły i nie jest pod kątem jak w oryginale, więc w sumie wszystko źle :D

Ale sytuacja tam wygląda tak:
Obrazek
..więc żeby tylna lampa weszła ten fragment wisi na płytce. I nie bardzo umiem temu zaradzić :)
Nie chciałem dawać w ogóle tego światła, ale w końcu wrzuciłem takie mega przerysowane i groteskowe - może lepiej bez niego...
Ale fajnie, że to zauważyłeś - masz dobre oko do takich niespójności :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#8 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2022-11-28, 14:32 masz dobre oko do takich niespójności :)
Ale jedynie w nieswoich pracach.. ;)

Fakt, sytuacja przy-kierunkowskazowa jest niełatwa :). Na pewno nie da się kierunku zrobić pod skosem. Ale pionowo.. Ale tu pytanie brzmi: Czy da się zmienić budowę tylnych lamp tak aby zrobić miejsce na jakieś kombinacje pro-kierunkowskazowe? Chodzi o to, czy brackety użyte przy lampach da się zamienić na pojedyncze, by dzięki temu zyskać miejsce tam gdzie jest biała płytka? Jak by się udało to wówczas tę białą płytkę można zamienić na płytkę kontową, dzięki czemu dwie pionowe białe kropki znikają i mamy tam miejsce na powalczenie z kierunkiem na bazie jakiegoś bracketa.. Ale z kolei to troszkę odsuwa kierunkowskaz.. No i oczywiście nie wiem, czy to w ogóle dobre rozwiązanie.. :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#9 Post autor: syzygy »

No jest to jakiś pomysł - tylko że te brackety odgrywają "aktywną rolę" w wyglądzie zewnętrznym reflektorów :) Tzn. jakoś uparłem się, żeby tam wpakować czarne cienkie bracketowe płytki między trans-cleary, żeby imitować podział tych reflektorów tylnych, jak w oryginale :) Tylko na tych moich zdjęciach i tak pewnie słabo to widać, więc cała kombinacja na wiele się nie zdała ;)

Tutaj pokazałem, jak zbudowany jest reflektor (nie jest to pewnie jakaś super odkrywcza technika, ale nigdy tak wcześniej nie budowałem, więc się pochwaliłem na filmiku :P):
link do tego momentu: https://youtu.be/m7Pny0nNrNw?t=94

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#10 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2022-11-28, 16:10 brackety odgrywają "aktywną rolę" w wyglądzie zewnętrznym reflektorów :)
No pewnie, gapa jestem :). Ewentualnie dolny bracket (bo to on "przeszkadza") można zmienić na jeden długi i jeden krótki. Ale pozostaje kwestia linii lbg na dole.. A kątowy tile chyba się nie da podczepić, bo nie trafi na ew. kropkę, którą można wmontować w światło...
No nic, pomarudziłem troszkę, zaliczone, wystarczy.. ;)
A światła zmontowane ekstra! :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#11 Post autor: Bricksley »

Na pewno nie da się kierunku zrobić pod skosem.
Na upartego jakby zostawić tylko górnego jumpera, dolnego zamienić na kafla i na tym górnym nieco "przekręcić" :D Trochę cziterka ale z daleka byłoby :D
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#12 Post autor: Sariel »

Bardzo ładny, spokojnie mógłby być nowym zestawem Creator/18+/Icons/jak oni to teraz tam zwą. Wydaje mi się tylko że przednie światła są ciut za duże.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#13 Post autor: syzygy »

Szygalew pisze: 2022-11-28, 16:27 No nic, pomarudziłem troszkę, zaliczone, wystarczy.. ;)
Dobrze, że piszesz - z chęcią rozbiorę model na części pierwsze i sobie o nim pogadam - jeśli kogokolwiek to interesuje ;) I zawsze można do czegoś nowego dojść, czasem nie widzi się oczywistych rzeczy w swoich budowlach.
Bricksley pisze: 2022-11-28, 17:14 Na upartego jakby zostawić tylko górnego jumpera, dolnego zamienić na kafla i na tym górnym nieco "przekręcić" :D Trochę cziterka ale z daleka byłoby :D
No w sumie.. :D Dla mnie jak najbardziej dopuszczalne!

Sariel pisze: 2022-11-28, 19:35 Bardzo ładny, spokojnie mógłby być nowym zestawem Creator/18+/Icons/jak oni to teraz tam zwą. Wydaje mi się tylko że przednie światła są ciut za duże.
Dzięki! :) Walczyłem, żeby upchnąć w nich te wszystkie szczegóły (kierunkowskazy, szare płytki itp.), więc niewykluczone że coś się lekko rozjechało :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#14 Post autor: Fuku »

Bardzo ładny model. Nie jestem fanem amerykańskich aut, ale ich radiowozy zawsze stanowiły dla mnie wyjątek i Tobie się udało oddać wszystko tak jak trzeba. Być może są jakieś drobne niedociągnięcia o których inni wyżej pisali, ale generalnie model jest spójny i nie ma elementu, który by jakoś kłuł w oczy, co się zdarza nawet w najlepszych budowlach

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ford LTD Crown Victoria Highway Patrol 1983

#15 Post autor: syzygy »

Fuku pisze: 2022-12-01, 16:21 ich radiowozy zawsze stanowiły dla mnie wyjątek i Tobie się udało oddać wszystko tak jak trzeba
Dziękuję! Bycie radiowozem dodaje chyba +100 do wyglądu auta, bo jakoś dobrze został przyjęty - przez Was, na insta, grupach FB, na Eurobricks... A wydawało mi się, że to taki zwykły kanciak ;)

ODPOWIEDZ