[MOC] Wrota

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Wrota

#1 Post autor: Szygalew »

Nie wiadomo dokąd dokładnie wrota prowadzą. Bardzo trudno przez nie przejść..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Wrota

#2 Post autor: Falcrum »

Oj, Szygalewie, jak chcesz to potrafisz :P

Cudna roślinność. Bujna, realistyczna, w adekwatnym tonie. Stworzyłeś Fuku bardzo silną konkurencję w tym miesiącu.

Piękne to.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
T-trix666
Posty: 35
Rejestracja: 2022-08-30, 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Wrota

#3 Post autor: T-trix666 »

Bardzo urokliwa budowla,
jak na swoją prostotę to jest to wręcz arcydzieło. Świetnie wykorzystałeś ciemno-zielone pazury, muszę to zapamiętać.
Rzecz, która mi się to jednak nie podoba to to że minifigurka jest żółta a nie w kolorze light nougat, nie próbuję być rasistowski, ale patrząc na ubiór minifiga zgaduję, że raczej nie chodziło Ci o zbudowanie Azjaty.
Poza tym konstrukcja jest świetna, myślę że najlepsza jej część to porosty na ścianach i drzewko po prawej.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 164
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Wrota

#4 Post autor: BlackKnight »

Drzewo jest świetne! wygląda jak pień opleciony przez liany albo kilka pni splątanych ze sobą, z jakich elementów to jest zbudowane?

Jedynie co to zdjęcia trochę nieostre :)
Czarna noc

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#5 Post autor: Szygalew »

Falcrum pisze: 2022-11-23, 18:00 Oj, Szygalewie, jak chcesz to potrafisz :P

Cudna roślinność. Bujna, realistyczna, w adekwatnym tonie. Stworzyłeś Fuku bardzo silną konkurencję w tym miesiącu.

Piękne to.
Bardzo dziękuję, Falcrum! Strasznie miło się czyta taki komentarz :)..
Konkurencję starałem się stworzyć dla wszystkich.. Fuku rozpoczął rozdanie bardzo wysoko, ale każda kolejna praca "nie pozostała mu dłużna".. Więc i ja postanowiłem usiąść do klocków szybciej niż zwykle, aby mieć jakieś szanse.
Zobaczymy jak to będzie :).
T-trix666 pisze: 2022-11-23, 20:01 Bardzo urokliwa budowla,
jak na swoją prostotę to jest to wręcz arcydzieło. Świetnie wykorzystałeś ciemno-zielone pazury, muszę to zapamiętać.
Rzecz, która mi się to jednak nie podoba to to że minifigurka jest żółta a nie w kolorze light nougat, nie próbuję być rasistowski, ale patrząc na ubiór minifiga zgaduję, że raczej nie chodziło Ci o zbudowanie Azjaty.
Poza tym konstrukcja jest świetna, myślę że najlepsza jej część to porosty na ścianach i drzewko po prawej.
Dzięki, T-trix666!

Nie pomyślałem o kolorze ciałka minifigurki, może warto było faktycznie i tym zagrać.. Pomyślałem w pewnym momencie jedynie o tym, że figurka nie ma z tyłu włosów, ale i tak mi to "uciekło".. ;) "Roślinki" na murze (oprócz dwóch Lime green) są zielone, a nie ciemno-zielone (w sensie - nie earth green)).
Cieszę się, że drzewko i bluszcz przypadły Ci do gustu :)

Dzięki, Panowie!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#6 Post autor: wielkamucha »

A mnie się właśnie podoba ten żółty - to klasyczny kolor. Od kiedy tylko pojawiły się buźki, wszystkie figurki miały żółte główki - dopiero po chyba 30 latach pojawiły się inne kolory. Akurat "Robin Hoody" miały wszystkie żółte główki - i nikt się nie dopatrywał w nich Azjatów...
A skoro przy kolorach już jesteśmy - coś ten duszek pusty w środku? Takie oczy ma czerwone, jak poświata za nim... Nie powinno tam być czarnej główki w środku?

Ta winorośl z gałęzi i pazurów jest super, ale i drzewo w porządalu. To skręcone fleksy (pień)?

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#7 Post autor: Szygalew »

BlackKnight pisze: 2022-11-23, 21:08 Drzewo jest świetne! wygląda jak pień opleciony przez liany albo kilka pni splątanych ze sobą, z jakich elementów to jest zbudowane?
wielkamucha pisze: 2022-11-23, 21:16 To skręcone fleksy (pień)?
Fotka odpowie :):

Obrazek

Obrazek



.. Sam warkocz (hose)by się nie trzymał pionowo, więc za maszt robi tzw. flex (hose rigid 3mm)..
BlackKnight pisze: 2022-11-23, 21:08 Jedynie co to zdjęcia trochę nieostre :)
Na to wygląda :(. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie..
wielkamucha pisze: 2022-11-23, 21:16 A skoro przy kolorach już jesteśmy - coś ten duszek pusty w środku? Takie oczy ma czerwone, jak poświata za nim... Nie powinno tam być czarnej główki w środku?
Zacząłem od czarnej główki , ale coś mi nie leżała i zmieniłem na czerwoną.. I wyszło pusto :p

Dziękuję za miły odzew! :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#8 Post autor: syzygy »

Plecione drzewo wspaniałe - świetny efekt! :)

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#9 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, syzygy!
Jest to patent dobry chyba i na trochę większe drzewa. Na pewno będę go rozwijał.. :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#10 Post autor: JK »

Te zarośla na murze wokół wejścia wyglądają rewelacyjnie!

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#11 Post autor: Szygalew »

Dzięki, JK!
Na ostateczny kształt tych zarośli miał wpływ Mestari. Za co dziękuję! :) Przy okazji dodam, że bardzo delikatne zmiany dotyczące innych kwestii poczyniłem też po sugestiach Liwnika i Romkoo. I choć te zmiany są naprawdę delikatne, to i tu należą się Podziękowania! :)


Dzięki!

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Wrota

#12 Post autor: DonBolano »

Świetna praca! Bardzo ładnie wyglądają zarośla. No i to drzewko - top! Praca zasługuje na lepsza zdjecia. ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Wrota

#13 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję, DonBolano!
Zdjęcia.. To chyba przez to, że chciałem by było ciemno, żeby światełko w przejściu było widoczne. No i przez to, że telefon, a nie aparat.. Wiem, widzę, przyznaję rację. Może spróbuję jeszcze raz, ale nie obiecuję.. ;)

Dzięki!

Awatar użytkownika
T-trix666
Posty: 35
Rejestracja: 2022-08-30, 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Wrota

#14 Post autor: T-trix666 »

Moim zdaniem to, że duch wygląda jakby był pusty w środku jest świetne i wygląda jakby był to zamysł twórcy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Wrota

#15 Post autor: Fuku »

Drzewko klasa, zresztą cała roślinność wygląda rewelacyjnie. Cała praca jest świetna i ma klimat. Swoją drogą uwielbiam tego legowego duszka, kojarzy mi się z najlepszymi setami castle z lat 90. Mam tylko jedno malutkie "ale", a jest nim krawędź drogi, przez to że jest tak łagodnie zaokrąglona przy ucięciu, wygląda dość nienaturalnie i nie daje wrażenia, jakby była częścią większej całości i ciągnęła się gdzieś dalej. Ale to oczywiście drobnostka

ODPOWIEDZ