[MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#1 Post autor: Fuku »

Obrazek

Winietka 16x16 zbudowana na forumowy konkurs. Zawsze zastanawiało mnie jak Mikołaj na jakichś saniach zdąży objechać cały świat w jeden dzień - zagadka rozwiązana, zamienił sanie na superzaawansowane urządzenie do tworzenia portali. Nie miałem pomysłu na scenkę, ale od dawna miałem w planach zbudować coś z serii kultowych gier Portal i taki pomysł zaświtał mi w głowie i uznałem ze to będzie dobra rozgrzewka. Dla niewtajemniczonych - w grze mamy broń która pozwala tworzyć portale - wchodzący i wychodzący - na płaskich powierzchniach, z pomocą których pokonujemy różne wyzwania w kolejnych pokojach. Inspirowałem się głównie dwoma sekretnymi pokojami z gier. Pracę chciałem opublikować jakoś bliżej świąt, ale niestety musiałem czekać na pomarańczowe macaroni tile. Całość jest dość prosta, jedynie same portale stanowiły spore wyzwanie (chciałem by to były moduły 6x8) i jestem z nich zadowolony w 95%. Dajcie znać czy się podoba

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Album flickr:
https://www.flickr.com/photos/fukusaku/ ... 0304878433

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#2 Post autor: Szygalew »

Takie pralki teleportacyjne.. :)
Bardzo fajna interpretacja przyczyn hiper-tempa Mikołaja. Super wygląda to miasto za błękitną bramą.
Podoba mi się.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#3 Post autor: Falcrum »

Ponownie, ustawiasz poprzeczkę bardzo wysoko - tym razem przede wszystkim pomysłem.

Przyznam, że praca nie wywołuje takiego wrażenia jak Twoja poprzednia szesnastka, głównie ze względu na zagospodarowanie przestrzeni i dużo płaskich, pustych powierzchni, lecz tak też i było w Portalu, zatem nie mogę się tutaj przyczepić.

Same portale, natomiast, są fantastyczne - elipsy z makaronów wyszły świetnie, taki prosty pomysł, a mam wrażenie że nigdy bym na niego nie wpadł. Nocne miasto to kolejna rewelacja - z początku myślałem, że poszedłeś na łatwiznę i użyłeś naklejki, ale po bliższej inspekcji na szczęście okazało się iż panorama została prawilnie zbudowana z klocków.

Brawo!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#4 Post autor: wielkamucha »

Ha, nie tylko ja pomyślałem o pralkach patrząc na zdjęcia z daleka! :)
Podobają mi się detale: końcówka rury z kierownicą wetkniętą w okrągły segment 3x3, rurki i bary jako resztki "zbrojenia"... "Światy" w portalach... No same portale - nowy wymiar szyldów reklamowych w Miasteczku :)

Zapisuję sobie też patent na stolik. Cudny!

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#5 Post autor: Skylark90 »

Genialne jako całość i poszczególne detale! Z czego zrobiłeś pistolet? Gdzieś coś mi się kojarzy, akcesorium kosmity z CMF 20 lub 21?

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#6 Post autor: Fuku »

Dziękuję za komentarze! Fajnie też, że nocne miasto się podoba, nie budowałem wczesniej niczego w tym stylu i nie bardzo wiedziałem czy to w ogóle zda egzamin. Jeszcze dodam, że gwiazdy i księżyc świecą w ciemności, choć to zupełnie niepotrzebny detal akurat w tej pracy ;P

@Skylark, akurat pistolet to oryginalny, dedykowany element z tego zestawu: https://brickset.com/sets/71203

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#7 Post autor: wielkamucha »

Fuku pisze: 2023-01-03, 16:02 Jeszcze dodam, że gwiazdy i księżyc świecą w ciemności, choć to zupełnie niepotrzebny detal akurat w tej pracy ;P
To taki bajer, że po jakimś czasie mówisz "wow", choć już myślałeś, że widziałeś wszystko. :)

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#8 Post autor: Jaskier »

Kapitalna scenka, świetny pomysł.
Nie wiem, czy nie byłoby lepiej, gdyby Mikołaj stał przodem do widza, ale z drugiej strony obecne ustawienie odwołuje się do gierkowego pierwowzoru.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Sekret transportu świętego Mikołaja rozwiązany

#9 Post autor: Fuku »

Jaskier pisze: 2023-01-20, 09:32 Kapitalna scenka, świetny pomysł.
Nie wiem, czy nie byłoby lepiej, gdyby Mikołaj stał przodem do widza, ale z drugiej strony obecne ustawienie odwołuje się do gierkowego pierwowzoru.
Dzięki, Jaskier! Z tym ustawieniem to była ciężka sprawa, ale chciałem żeby były 2 portale i żeby Mikołaj "tworzył" jeden z nich. Jeszcze można było poprzestawiać trochę i dac go bokiem

ODPOWIEDZ