10295 Porsche 911

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: 10295 Porsche 911

#16 Post autor: Fuku »

A ja przy okazji spytam, ktoś wie czemu ten zestaw cały czas tak trzyma cenę w porównaniu z jego poprzednikiem, Mustangiem? Mimo tej samej ceny katalogowej, jest teraz średnio 100 zł droższy i ogólnie od początku praktycznie nie był dostepny w akceptowalnej cenie około 70% katalogowej. Już pomijam to, że zmiana ceny katalogowej z 600 na 800 zł to jakiś niesmieszny żart

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10295 Porsche 911

#17 Post autor: syzygy »

W październiku/listopadzie 2021 był dostępny w cenach poniżej 500zł, więc dosyć znośnie. Potem zdrożał na święta i chyba było już tylko gorzej (przestałem śledzić, bo już go miałem).

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10295 Porsche 911

#18 Post autor: tomaq »

@Fuku nie do końca rozumiem Twoje pytanie. Mustang nie jest ani tańszy ani droższy od premiery, porsche raczej tak samo.
Mustang w chwili premiery kosztował coś ok 630zl i zdaje się za tyle go kupiłem bezpośrednio od Lego. Dzisiaj ceny np. na allegro są takie same. Porsche z tego co obserwowałem było za jakieś 530 dostępne jakoś w maju jeszcze (na allegro oczywiście, kupiłem wtedy, ale zestaw odesłałem, więc teraz to w sumie moje drugie podejście do niego). Porsche idzie teraz bez problemu kupić w okolicach 600-650zl, więc nie wydaje mi się to problemem. Owszem, jest ok 100 drożej, ale co ostatnio nie podrożało? A ceny na oficjalnej stronie Lego traktuję jako nie śmieszny żart, na samym lambo sian było ok 600zl różnicy, więc nie wiem co ma uzasadniać zakupy tam-jakieś śmieszne punkty, gdzie trzeba zrobić zakupów za 2k żeby dostać zestaw za 40zl? Jedyne co ma sens to kupowanie klocków luzem, bo u nas janusze biznesu robią z tego niezły biznes właśnie.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: 10295 Porsche 911

#19 Post autor: Fuku »

tomaq pisze: 2023-01-14, 00:06 @Fuku nie do końca rozumiem Twoje pytanie. Mustang nie jest ani tańszy ani droższy od premiery, porsche raczej tak samo.
Mustang w chwili premiery kosztował coś ok 630zl i zdaje się za tyle go kupiłem bezpośrednio od Lego. Dzisiaj ceny np. na allegro są takie same. Porsche z tego co obserwowałem było za jakieś 530 dostępne jakoś w maju jeszcze (na allegro oczywiście, kupiłem wtedy, ale zestaw odesłałem, więc teraz to w sumie moje drugie podejście do niego). Porsche idzie teraz bez problemu kupić w okolicach 600-650zl, więc nie wydaje mi się to problemem. Owszem, jest ok 100 drożej, ale co ostatnio nie podrożało? A ceny na oficjalnej stronie Lego traktuję jako nie śmieszny żart, na samym lambo sian było ok 600zl różnicy, więc nie wiem co ma uzasadniać zakupy tam-jakieś śmieszne punkty, gdzie trzeba zrobić zakupów za 2k żeby dostać zestaw za 40zl? Jedyne co ma sens to kupowanie klocków luzem, bo u nas janusze biznesu robią z tego niezły biznes właśnie.
No właśnie Mustang przez prawie 2 lata oscylował w okolicy 450 zł, dało się go kupić nawet poniżej 400 i na to samo liczyłem z Porsche, ale widać się przeliczyłem. 600 zł to dla mnie dużo za dużo za ten zestaw

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10295 Porsche 911

#20 Post autor: tomaq »

To mnie zaskoczyłeś, fakt, że po zakupie już na cenę nie patrzyłem, ale ze za 4 stówki był to bym brał w ciemno. Ja tak jakoś się nastawiłem że creatory po 5, 6 stówek będą. Takie f40 to już kosmos...

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: 10295 Porsche 911

#21 Post autor: liwnik »

Początkowa cena katalogowa Mustanga to było chyba 599zł. Teraz to 799zł. Niestety coraz więcej zestawów jest dostępnych wyłącznie w sklepach LEGO albo trafia do niewielkiej liczby dystrybutorów. A przez to jest coraz mniej okazji na kupienie zestawu poniżej ceny katalogowej. Jak do tego dodamy wzrost zainteresowania klockami i napływ "inwestorów" kupujących praktycznie wszystkie większe zestawy to dostajemy taką sytuację jak mamy obecnie. LEGO nie nadąża z produkcją i raczej szybko się sytuacja nie zmieni. Wprawdzie budują dwie nowe fabryki ale trudno powiedzieć jak to wpłynie na rynek w Europie.
Jak ktoś chce zobaczyć jak mniej więcej zmieniała się cena zestawu to polecam promoklocki.
Tu na przykład Porsche:
https://promoklocki.pl/lego-creator-exp ... 911-h21244
Dla porównania Mustang:
https://promoklocki.pl/lego-creator-exp ... ang-h18351
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: 10295 Porsche 911

#22 Post autor: Bricksley »

Fuku pisze: 2023-01-14, 00:41
tomaq pisze: 2023-01-14, 00:06 @Fuku nie do końca rozumiem Twoje pytanie. Mustang nie jest ani tańszy ani droższy od premiery, porsche raczej tak samo.
Mustang w chwili premiery kosztował coś ok 630zl i zdaje się za tyle go kupiłem bezpośrednio od Lego. Dzisiaj ceny np. na allegro są takie same. Porsche z tego co obserwowałem było za jakieś 530 dostępne jakoś w maju jeszcze (na allegro oczywiście, kupiłem wtedy, ale zestaw odesłałem, więc teraz to w sumie moje drugie podejście do niego). Porsche idzie teraz bez problemu kupić w okolicach 600-650zl, więc nie wydaje mi się to problemem. Owszem, jest ok 100 drożej, ale co ostatnio nie podrożało? A ceny na oficjalnej stronie Lego traktuję jako nie śmieszny żart, na samym lambo sian było ok 600zl różnicy, więc nie wiem co ma uzasadniać zakupy tam-jakieś śmieszne punkty, gdzie trzeba zrobić zakupów za 2k żeby dostać zestaw za 40zl? Jedyne co ma sens to kupowanie klocków luzem, bo u nas janusze biznesu robią z tego niezły biznes właśnie.
No właśnie Mustang przez prawie 2 lata oscylował w okolicy 450 zł, dało się go kupić nawet poniżej 400 i na to samo liczyłem z Porsche, ale widać się przeliczyłem. 600 zł to dla mnie dużo za dużo za ten zestaw
Jak Ci nie zależy na super pudełku itd. to polecam sekcje outlet na alto. Sam kupiłem Porsche w lipcu/sierpniu za 485 zł - pudełko było otworzone i trochę pogięte, ale kupiłem zestaw do złożenia a potem na części więc niejako lotto.

Swoją drogą dopiero parę dni temu złożyłem i hmm... mam mieszane uczucia. Po zbudowaniu (wybrałem turdbo) dość fajnie się prezentuje, budowa także nie nudna, ale nie zrobił na mnie efektu wow podczas budowy. Jasne było kilka ciekawych technik, ale odczułem, że dość szybko budowa leciała - zupełnie inaczej niż w Mustangu czy chociażby ostatnim Camaro. Te dwa ostatnie fajnie mi się detalami widzą jak i całokształtem, przy 911 czegoś brakło, albo za dużo tych Porsche i człowiek ma przesyt. Tak czy inaczej jako dawca już widzę będzie świetny, ale to za jakiś czas - obecnie znów żółty na tapecie jest :P
Pozdrawiam :)

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10295 Porsche 911

#23 Post autor: tomaq »

Bricksley pisze: 2023-01-14, 19:14... obecnie znów żółty na tapecie jest :P
Możesz coś więcej? Co tam kitrasz? 😁

ODPOWIEDZ