[MOC] Pomarańczowa kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Pomarańczowa kamienica

#16 Post autor: Szygalew »

glaz_pimpur pisze: 2023-01-13, 07:50 To i tak dobrze, że zamontowałeś
No tak, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy określenie "zmontowałem" nie jest trochę nadużyciem... ;). To na pewno można zmontować inaczej, ale przez to, że budowałem sobie wcześniej same okienka, to chciałem, by to był niezależny integralny element. A i klocków potrzebnych nie miałem zapewne pod ręką..

A Twoja kamieniczka piękna! Gzyms prześliczny, zresztą wszystko, łącznie z terenem i światłami drogowymi :)
A co do twoich jumperów, to skoro mogą sobie leżeć na wcisk i się trzymają, to jak dla mnie montaż nie ma sensu, tj. dobra robota!

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Pomarańczowa kamienica

#17 Post autor: Jaskier »

Ładne kolory i ciekawe detale (duży plus za wykorzystanie kajdanek, które się wiecznie każdemu walają, a jak widać, da się ich użyć w MOCu), bardzo to przyjemne dla oka.

Mam natomiast wrażenie, że proporcje są nieco rozjechane - może wyższe o jedno okienko okienka rozwiązałyby sprawę?

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Pomarańczowa kamienica

#18 Post autor: Fuku »

Bardzo ładna kamienica, detale dopracowane. Praca jak zwykle na wysokim poziomie. 2 drobne uwagi: trochę mnie gryzie to że nad oknami jest tak dużo szarego, a pod tylko1 warstwa plate, wydaje mi się, że jakby jeszcze jednej wartswie zmienić kolor na szary, cały moduł okna wyglądałby bardziej proporcjonalnie. Druga uwaga jeszcze bardziej kosmetyczna, daszek wygląda jakby był cienką betonową płyta, dałbym jakiś inny kolor samych tajli

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Pomarańczowa kamienica

#19 Post autor: Szygalew »

Jaskier, Fuku - Dziękuję!
Jaskier pisze: 2023-01-20, 09:29 Mam natomiast wrażenie, że proporcje są nieco rozjechane - może wyższe o jedno okienko okienka rozwiązałyby sprawę?
Nie myślałem o tym. I nie widziałem tego. Ale jak o tym napisałeś, to wydaje mi się, że możesz mieć rację :). Nie zmienię tego teraz, bo kamieniczki już nie ma, ale jedno okienko schowałem do szufladki na przyszłość. Może dobuduję do niego inną kamieniczkę kiedyś i wtedy sprawdzę :).
Fuku pisze: 2023-01-20, 15:21 nad oknami jest tak dużo szarego, a pod tylko1 warstwa plate, wydaje mi się, że jakby jeszcze jednej wartswie zmienić kolor na szary, cały moduł okna wyglądałby bardziej proporcjonalnie
Nie wiem, czy nie próbowałem takiego zabiegu. I musiało mi to z jakiegoś powodu nie pasować. Jednak głowy nie dam, że tak było ;). Ale owszem, chyba jest tam trochę niedoobecność szarego. Może być tak, że nie miałem na to pomysłu. Będę próbował w przyszłości :).
Fuku pisze: 2023-01-20, 15:21 daszek wygląda jakby był cienką betonową płyta, dałbym jakiś inny kolor samych tajli
Z daszkiem akurat próbowałem w innych kolorach. I chociaż monotonna, to wersja LBG najbardziej mi podeszła. Inne barwy zaburzały dualizm kolorystyczny kamienicy.

Dziękuję za odzew i za rady! :)

ODPOWIEDZ