[MOC] Betrayal at Krondor - Katapulta [stud.io]

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 2023-02-04, 00:30

[MOC] Betrayal at Krondor - Katapulta [stud.io]

#1 Post autor: darksavant »

Kolejna scena inspirowana wydarzeniami z gry "Betrayal at Krondor". Ta także ma miejsce w piątym rozdziale gry, zatytuowanym "When Rivers Run Blood". Scena rozgrywa się na dalekiej północy w okolicach miasta Raglam. Loclear, James i Patrus mają za zadanie zdobycie dla księcia Martina planów oblężenia twierdzy Northwarden. Plany były w posiadaniu rezydującego w Raglam kapitana Kroldeha. W tym celu bohaterowie postanowili użyć katapulty (po jej uprzednim naprawieniu). Za jej pomocą zniszczyli kwaterę Kroldecha, zabijając jego i jego ochronę. Ze zrujnowanej chaty bez problemów wydobyli bezcenne dokumenty...

Poniżej rzut oka na oryginał:
Obrazek

I moja interpretacja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka szczegółów:
Obrazek
Obrazek

I na koniec jeszcze rzut oka na dramatis personae. Od lewej szlachetnie urodzony Loclear, jeden z najlepszych szermierzy w Midkemii, James, złodziej i giermek na dworze księcia Krondoru, nieco zdziwaczały czarodziej Patrus, mistrz Akademii Magii w Stardock, oraz anonimowy Moredhel, który najzwyczajniej miał w życiu pecha i jak to mówią "znalazł się w złym miejscu o niewłaściwym czasie":
Obrazek

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Betrayal at Krondor - Katapulta [stud.io]

#2 Post autor: wielkamucha »

Ooo!
Powiem, że scenka podoba mi się bardziej, niż poprzednia. Zwłaszcza ten śnieg na drzewie, jak i samo drzewo. Są takie "w sam raz". Katapulta też jest niczego sobie :)

Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 2023-02-04, 00:30

Re: [MOC] Betrayal at Krondor - Katapulta [stud.io]

#3 Post autor: darksavant »

Miło, że się podoba :)

Przy okazji drzewka ciekawostka - czarne ptaki, które sobie na nim przysiadły mocno podnoszą jego wartość. Ptaszki w tym kolorze wystąpiły tylko w jednym zestawie z 1990, a mianowicie w #6081 King's Mountain Fortress.

Z katapulty jestem zadowolony. Oczywiście bez problemu dałoby się ją rozbudować i nieco urealnić, ale chciałem, żeby chociaż odrobinę przypomniała komputerowy oryginał, który jak widać na pierwszej ilustracji był przysadzisty i raczej grubo ciosany. Jedyne co bym zmienił to koła. Te szprychowe wyglądają dobrze, ale nadają konstrukcji zbytniej lekkości. Takie zbite z desek byłyby lepsze, ale na razie nie mam pomysłu jak je zrobić. Być może pokombinuję coś z okrągłym platem 11833.

Jak teraz patrzę na dioramę to chyba dołożę także trochę więcej płytek w kolorze aqua i light aqua.

Tą scenkę będę chciał przekuć na fizyczny model. Do końca tygodnia powinny do mnie trafić brakujące części do katapulty. Mam już złożone figurki (zresztą mam zebraną całą szóstkę grywalnych bohaterów gry). James będzie miał inny tors, bo ten który jest na prezentowanym MOCu nie występuje w czerwieni. Także Patrus będzie miał torsik zrobiony przeze mnie (ten z kolei nie występuje w bieli). W jego przypadku użyłem białego torsu na którym narysowałem cienkopisem permanentnym 0,3mm fałdy materiału i pasek. Zostaje drzewo i teren.

ODPOWIEDZ