[MOC] Imperialna forteca

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

[MOC] Imperialna forteca

#1 Post autor: BlackKnight »

Był okręt to czas na miejsce gdzie imperialni żołnierze (tak się mówi?) mogą przybić do brzegu.

Forteca znajduje się na małej skalistej wyspie, blisko wybrzeża do którego prowadzi most. Można dostać się też od strony morza i tamtędy też transportowane są w większości towary do fortecy. Od strony wybrzeża jest też niewielka jaskinia do której można wpłynąć szalupą. Z wnętrza jaskini prowadzi drabina do jednego z budynków - jest to ewentualna droga ucieczki gubernatora. Największy dom na wyspie to oczywiście siedziba gubernatora, oprócz tego jest jeszcze 3 inne budynki mieszkalne oraz wieża. W skale wykute jest też więzienie.

Obszar: około 2 na 3 płyty bazowe. Max wysokość ok. 60 cm.
Cała wyspa zbudowana jest z modułów więc można ją łatwo rozebrać na elementy o powierzchni 16x16, 16x32 + sam środek 32x32
Budowa zajęła mi 5 miesięcy, nie mam pojęcia ile liczy klocków..;p

Album Flickr
Galeria Flickr

Obrazekimperial fortress 01a by Kamil M, on Flickr
Obrazekimperial fortress 02a by Kamil M, on Flickr
Obrazekimperial fortress 05 by Kamil M, on Flickr
Obrazekimperial fortress 06 by Kamil M, on Flickr
Obrazekimperial fortress 04 by Kamil M, on Flickr
Obrazekimperial fortress 07a by Kamil M, on Flickr
Obrazekimperial fortress 03a by Kamil M, on Flickr
Czarna noc

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#2 Post autor: Fuku »

Ładna praca, trochę w zestawowym stylu, kompozycja bez zarzutu, całość wygląda ciekawie. Skały mogłyby być bardziej dopracowane, szczególnie od strony morza, od strony lądu są ok

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#3 Post autor: Falcrum »

Oczywiście mógłbym ponarzekać, że techniki budowy z 2010 roku, bla bla bla, ale kogo to obchodzi skoro budowla wygląda imponująco? Z wielką przyjemnością obejrzałbym ją na żywo. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się zatoka i jaskinia z łódką - aż się prosi o zdjęcie z żabiej perspektywy wyglądające na fortecę zza drzew. Piękna praca.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#4 Post autor: BlackKnight »

Dzięki za komentarze!

Przyznaje, że fikuśne techniki nie są moją mocną stroną, z drugiej strony wciąż lubię klasyczne podejścia :P
Skały od morza jak rozumiem pewnie trochę za pionowe...
Czarna noc

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#5 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajna praca! Faktycznie całkiem duża..
Cały układ pracy bardzo mi się podoba. Fajnie, że budynki są zróżnicowane, dzięki temu nie ma monotonii i dodatkowo wyspa wydaje się większa.
Most między wybrzeżem a wyspą - super. Cały ten "przesmyk" wyszedł fajnie..
Techniki budowy.. Myślę, że gdybyś chciał to byś budował inaczej, ale po prostu w taki właśnie sposób lubisz i już :) Ważne, że świetny efekt to daje!

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#6 Post autor: BlackKnight »

Falcrum pisze: 2023-03-01, 15:15 (...) Zdecydowanie najbardziej podoba mi się zatoka i jaskinia z łódką - aż się prosi o zdjęcie z żabiej perspektywy wyglądające na fortecę zza drzew. (...)
Bardzo proszę!
Obrazek

Obrazek
Szygalew pisze: 2023-03-01, 22:20 Bardzo fajna praca! Faktycznie całkiem duża..
Cały układ pracy bardzo mi się podoba. Fajnie, że budynki są zróżnicowane, dzięki temu nie ma monotonii i dodatkowo wyspa wydaje się większa.
Most między wybrzeżem a wyspą - super. Cały ten "przesmyk" wyszedł fajnie..
Techniki budowy.. Myślę, że gdybyś chciał to byś budował inaczej, ale po prostu w taki właśnie sposób lubisz i już :) Ważne, że świetny efekt to daje!
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 2023-03-02, 11:34 przez BlackKnight, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarna noc

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#7 Post autor: Falcrum »

Ojej, to jest naprawdę piękne... szczególnie pierwsze zdjęcie - cudo <3
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#8 Post autor: wielkamucha »

Falcrum pisze: 2023-03-02, 11:34 Ojej, to jest naprawdę piękne... szczególnie pierwsze zdjęcie - cudo <3
Przyłączam się do zachwytów. Genialny pomysł z tym tłem, ono daje bardzo wiele pozytywnego vibe'u do całości.

Osobiście bym jedynie ponarzekał na te szare mury - prawdziwie zestawowo powinno być na biało, z żółtymi i ceglanymi akcentami, ale w sumie i tak jest przepięknie.
Wprawdzie trochę ciasno wewnątrz murów, te uliczki wąskie w opór, ale tak właściwie budowano. Duży plus za wnętrza. Jest szansa zobaczyć tak dokładniej, jak wygląda jaskinia?

Bardzo, bardzo fajne!

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#9 Post autor: BlackKnight »

wielkamucha pisze: 2023-03-02, 15:16
Falcrum pisze: 2023-03-02, 11:34 Ojej, to jest naprawdę piękne... szczególnie pierwsze zdjęcie - cudo <3
Przyłączam się do zachwytów. Genialny pomysł z tym tłem, ono daje bardzo wiele pozytywnego vibe'u do całości.

Osobiście bym jedynie ponarzekał na te szare mury - prawdziwie zestawowo powinno być na biało, z żółtymi i ceglanymi akcentami, ale w sumie i tak jest przepięknie.
Wprawdzie trochę ciasno wewnątrz murów, te uliczki wąskie w opór, ale tak właściwie budowano. Duży plus za wnętrza. Jest szansa zobaczyć tak dokładniej, jak wygląda jaskinia?

Bardzo, bardzo fajne!
Dzięki!

Na flickrze jest troche wiecej zdjęć z rozebranych modułów - tu jest jaskinia ze zdjętą cześcią skał, więc widać też drabinę prowadzącą do niebieskiego budynku
Obrazek

a tu jest widoczne wejście do niebieskiego budynku, samo wnętrze nie jest niestety zbyt dopracowane ;)
Obrazek
Czarna noc

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Imperialna forteca

#10 Post autor: wielkamucha »

Podziękował!

ODPOWIEDZ