[MOC] Most Khazad-Dûm

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Most Khazad-Dûm

#1 Post autor: Jaskier »

Kolejny raz postanowiłem wziąć udział w wyzwaniu organizowanym przez LEGO na platrofmie Ideas. Tym razem konkurs dotyczy Tolkienowskiego Śródziemia, można zgłaszać prace w dwóch kategoriach - "Scena" lub "Lokacja".

Zdecydowałem się na przedstawienie sceny z Morii, w której Gandalf zatrzymał Balroga, dając tym samym Drużynie Pierścienia czas na ucieczkę.
Główną inspiracją do wybrania tej konkretnej sceny było to, że mam zestaw Ninjago 71753, w którym smok miał pomarańczowe ogniste skrzydła. Uważam, że dzięki nim mój Balrog wyróżnia się na tle innych zbudowanych na obecny konkurs lub wcześniej. W figurkę udało mi się też wpakować wielgachną pomarańczową szybę, z czego jestem zadowolony, bo nie zajmuje już miejsca w szufladzie.
Fakt, że do tej sceny wystarczyło użyć tylko figurki Gadalfa także był czynnikiem motywującym do wybrania tego momentu z książki. Ceny figurek z LotRa to bowiem jakiś kosmos.

Podstawka została zbudowana w przeciągu trzech wieczorów. Najpierw powstały filary, potem prototyp tego "pudełka", następnie doszły skałki, uszkodzenia muru i posadzki oraz obowiązkowe detale.

Obrazek

Obrazek

Zgłoszenie na Ideas można znaleźć tutaj:
https://ideas.lego.com/challenges/58660 ... 4d66a6eb62

Mam nadzieję, że praca się podoba. ;)

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 173
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#2 Post autor: BlackKnight »

kultowa scena :) podoba mi połączenie jasno-szarego z ciemnym i wózek kolejki. Balrog ekstra, może dorzuciłbym pojedyncze płomienie na rękach i nogach :)
Czarna noc

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#3 Post autor: Falcrum »

Sądzę, że powinniśmy ograniczyć częstotliwość publikowania budowli tego kalibru, bo przez kolejny tydzień nikt nie ma wystarczająco dużo odwagi by opublikować swoją pracę :P

Jak dla mnie perfekcja, świetna podstawka, świetny Balrog, klimat Śródziemia zachowany, ciekawy dobór elementów (dysk z płomieniami, wykorzystanie klocków Bionicle/Hero Factory, jak i opony zakrywające cienkie stawy umożliwiające artykulację) - rewelacja!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#4 Post autor: Ciamek »

Wygląda konkretnie!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#5 Post autor: Maciek Johannes »

Bardzo ładna konstrukcja, po nazwie nie skojarzyłem, ale jak tylko zobaczyłem zdjęcie, od razu wiedziałem o co chodzi :). Naprawdę dobrze wykonany Balrog, ale jego bicz powinien być dłuższy, i wydaje mi się, że miał bardziej rozbudowaną górną część ciała, ale może mi się tylko tak zdaje.
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#6 Post autor: Szygalew »

Ślicznie zrobione!
Jasnoszary bardzo ładnie "okleja" ciemnoszary. Super przysłoniłeś pazurkami oczy stwora.
Czy wieża/obelisk miała być taka prosta, czy czasu zabrakło?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#7 Post autor: eric trax »

Trzeba przyznać, że Balrog przykuwa uwagę od razu. Scena jest ikoniczna, więc zero problemu z jej rozpoznaniem :)

Mam takie wrażenie, że sam Balrog jakiś taki chudy i powinien być bardziej dopakowany. Wydaje się dość "zestawowy". Klatka z kościotrupem jest genialna :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#8 Post autor: Fuku »

Świetna praca, Balrog co prawda jak napisał Eric trochę zestawowy, ale z tych lepszych zestawów z wyższej półk, jak dla mnie brakuje płomieni na ciele, szczególnie ręce wydają się nieco gołe. Generalnie ładnie się wszystko komponuje w tej pracy, moją uwagę szczególnie przykuł wózek zrobiony z wieka dużej skrzyni

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#9 Post autor: Jaskier »

@BlackKnight
Dzięki! Połączenie dwóch odcieni szarości wyszło trochę przypadkiem - skończyły mi się elementy do budowania skał w dbg. :D

@Falcrum, Ciamek
Dzięki, Panowie! Schlebiacie mi. :)

@Maciek Johannes, eric trax, Fuku
Celowałem w taki nieco uproszczony projekt figurki ze względu na to, że moje poprzednie zgłoszenie do wyzwania na Ideas często było określane jako "za mało zestawowe".
No i też nie ukrywam, że zależało mi na tym, żeby postać była stabilna (nie rozpadała się, stała bez pomocy ręki albo przezroczystego bara wetkniętego w tyłek), była chociaż trochę pozowalna i skalą pasowała do skrzydeł, które narzucał rozmiar.

Cieszę się, że detale się podobają. ;)

@Szygalew
Prawdę powiedziawszy, zwróciłem na to uwagę dopiero po zrobieniu zdjęć. Faktycznie, brakuje trochę uszczerbków w tym stojącym filarze. Jeśli będę zabierał scenkę na wystawę, to wprowadzę trochę poprawek w tej materii. ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#10 Post autor: dmac »

Wszystko pięknie (nie będę powtarzał zasłużonych komplementów rzuconych powyżej), ale skoro już miałeś stwora z przezroczystymi pomarańczowymi elementami, to czemuś nie zrobił nocnej sesji fotograficznej z subtelnym podświetleniem tychże elementów??? Byłoby jak w filmie, a tak jest jak podczas próby generalnej - niby widać, że wszystko gra, ale klimatu ni ma.
No, ale to jest tylko moje wybrzydzenie na sposób prezentacji; pobudowałeś naprawdę bardzo fajnie. Powodzenia w konkursie (jeśli jeszcze trwa, bo nawet nie wiem :) )!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Most Khazad-Dûm

#11 Post autor: Jaskier »

@dmac
Prawdę powiedziawszy, nie przyszło mi do głowy robienia zdjęcia z podświetleniem, ale może faktycznie byłby to dobry pomysł.

Obecnie trwa ocenianie prac, ogłoszenie wyników w przyszłym tygodniu, więc można cały czas trzymać kciuki. ;)

ODPOWIEDZ