[MOC] Mini wywrotka przegubowa

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Mini wywrotka przegubowa

#1 Post autor: Damjan97 »

Witam.
Dawno mnie tu nie było, ale przynajmniej skończyłem wszystkie projekty.
Oto jeden z nich, mini wywrotka przegubowa.

Obrazek

Wymiary:
-Długość: 21cm
-Wysokość: 18cm
-Szerokość: 12cm

Ilość klocków: 729

Obrazek
Wywrotka jest wzorowana głównie ta wywrotce Terex.
Wywrotka posiada takie funkcje jak przegubowy system skrętu, atrapę silnika 3 cylindrowego, otwieraną pokrywę silnika oraz oczywiście kiprowaną wanne.
Sterowanie skrętem odbywa sie za pomocą tylko i wyłącznie kierownicy, przez to że sekcja pod kierownicą jest dość wąska to niestety z prawej strony nie udało się zakryć jednego koła zębatego.

Obrazek

Wychylanie wanny odbywa się za pomocą małego siłownika którym steruje się za pomocą światła ostrzegawczego na górze belki.
Ze względu na dość leciwy mechanizm ładowność wanny nie jest za duża, mniej więcej tyle co na pierwszym zdjęciu.
Głównym problemem są zębatki z8 które mają dość słabe podparcie.
W wymodelowaniu wanny na pewno pomogły nowe żółte panele 2x3 z Bugatti Bolide.

Obrazek

Atrapa silnika znajduje się z tyłu pojazdu i jest napędzana kołem prawym tylnym. Silnik znajduje się pod uchylną pokrywą.

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć:
https://bricksafe.com/pages/damianPLE/minidumpertruck

Instrukcja:
https://rebrickable.com/mocs/MOC-138254 ... k/#details

Czekam na Wasze opinie :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Mini wywrotka przegubowa

#2 Post autor: Skylark90 »

Bardzo ładna, bardzo zgrabna, jeszcze atrapa silnika do tego - super! Mi się bardzo podoba. Jakaś koparka do tego jest / będzie, do kompletu? :) I z ciekawości - da się zrobić w innym kolorze niż żółty? Wiadomo, żółty to taki podstawowy do maszyn budowlanych, ale gdyby chcieć zaszaleć i np. zrobić ją w niebieskim? Pytanie pod kątem projektu w stud.io, bo widzę, że jest instrukcja, więc to (chyba) nie problem, żeby sprawdzić możliwe re-coloury?

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

Re: [MOC] Mini wywrotka przegubowa

#3 Post autor: Damjan97 »

Skylark90 pisze: 2023-02-13, 21:43 Bardzo ładna, bardzo zgrabna, jeszcze atrapa silnika do tego - super! Mi się bardzo podoba. Jakaś koparka do tego jest / będzie, do kompletu? :) I z ciekawości - da się zrobić w innym kolorze niż żółty? Wiadomo, żółty to taki podstawowy do maszyn budowlanych, ale gdyby chcieć zaszaleć i np. zrobić ją w niebieskim? Pytanie pod kątem projektu w stud.io, bo widzę, że jest instrukcja, więc to (chyba) nie problem, żeby sprawdzić możliwe re-coloury?
Da się zrobić w każdym kolorze w którym dostępne są potrzebne klocki, ale pewnie jeszcze w białym będzie się sensownie prezentować.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Mini wywrotka przegubowa

#4 Post autor: legosamigos »

Lubię te Twoje MOCe, choć wydaje mi się, że burty "kiprownika" trochę przekombinowane panelami i łącznikami. Może lepsze byłby Technic, Panel Plate 5 x 11 x 1 Tapered 18945?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

Re: [MOC] Mini wywrotka przegubowa

#5 Post autor: Damjan97 »

legosamigos pisze: 2023-05-12, 15:44 Lubię te Twoje MOCe, choć wydaje mi się, że burty "kiprownika" trochę przekombinowane panelami i łącznikami. Może lepsze byłby Technic, Panel Plate 5 x 11 x 1 Tapered 18945?
Te panele są za duże niestety

ODPOWIEDZ