[MOC] Mazda RX-7 FD red

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Mazda RX-7 FD red

#1 Post autor: Fuku »

Myślę, że tego kultowego pojazdu nie trzeba nikomu przedstawiać. Auto było produkowane w latach 90-tych, ale jego osobliwe, zaokraglone kształty robią wrażenie nawet dzisiaj. I przez te właśnie kształty jest bardzo cięzkie do odwzorowania z klocków Lego. Jest to moje drugie podejście do tematu RX-7 FD - jakiś czas temu prezentowałem Mazdę RX-7 FD z Initial D. Jednak w tamtym wypadku żółty kolor był ograniczeniem, nie mogłem też użyć droższych elementów, dlatego było tam wiele kompromisów. Tym razem wybrałem kolor dzięki któremu tych kompromisów było mniej (jedyny dotkliwy brak to górny bracket 1x1).

Modele mają wiele wspólnych elementów, to co zostało zrobione od nowa/zmienione to m. in.: otwierane drzwi, boczna linia, przednie słupki, maska, przedni zderzak, część tylniego zderzaka, błotniki, podwozie. Jest to praktycznie podstawowa wersja FD, jedyne ulepszenia to standardowy spojler i sportowe koła. Mam wirtualnie zaprojketowane jeszcze 2, mocniej stuningowane wersje, czarną i białą, ale tu wkracza mój podstawowy problem przez który tworzę MOCe 10x wolniej: koszt części. Mam nadzieję, że uda się je zbudować jeszcze w tym roku. Teraz jak tak patrzę, to tylnie światła w dark red trochę się zlewają z autem, być może w tym przypadku lepiej by było pójść w czarny kolor ale już trudno. No i zdjęcia wyszły tak sobie, mimo że mam dorbry aparat w telefonie, to jakość i ostrość zdjęć wydaje mi się bardzo słaba. Dajcie znać jak się podoba

Ilość części: 400
Skala: Speed Champions (figurka Jack Stone/Technic Fig)
Szacunkowy koszt części: 200 zł

Instrukcja na Rebricku: https://rebrickable.com/mocs/MOC-149600 ... d/#details

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#2 Post autor: Falcrum »

Popatrzyłem sobie trochę na oryginał i jest to faktycznie trudny temat. Tobie jednak jak zwyke udało się oddać cechy charakterystyczne pierwowzoru. Oczywiście mam obowiązek przeczepić się do maski i szpar pomiędzy skątowanymi a płaskimi fragmentami konstrukcji, ale tego lepiej zrobić się nie dało. Na szczęście (a może i nie) luka jest widoczna tylko z góry, czyli dla minifigurek, chomików i żab auto wygląda perfekcyjnie :)

Powiedziałbym że poza pewnym wąskim zakresem kątów obserwacji model wygląda absolutnie rewelacyjnie. Nie wiedziałem, że w tej skali można zbudować pojazd który nie będzie wyglądał jak klocki, ale najwyraźniej się myliłem. To chyba najlepszy z Twoich modeli samochodów do tej pory. Chętnie bym się skupił i pochwalił jakiś konkretny fragment MOCa, ale jest zbyt wiele tych godnych uwagi żeby nad każdym się rozpisywać, zatem kolektywnie o całości - BRAWO!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#3 Post autor: Mateusz92 »

Śliczności, z której strony nie popatrzysz widzisz rx7! Te słupki przy drzwiach ze ściętych slopów mistrzostwo świata.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#4 Post autor: syzygy »

W tej skali takie obłości uzyskać potrafisz Ty.. i chyba niewielu poza Tobą ;)
Bardzo podoba mi się zaokrąglenie drzwi na dole.. to taki szczegół, ale dobrze oddaje Twoje podejście - perfekcja w każdym calu!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#5 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2023-06-01, 21:52 Bardzo podoba mi się zaokrąglenie drzwi na dole..

To jest też mój ulubiony moment autka :). W ogóle profil mi się najbardziej podoba..
Świetna robota, Fuku! Mnóstwo fajnych rozwiązań jest w tym samochodzie.
Gratulacje!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#6 Post autor: eric trax »

O kurka ale to jest ładne i podobne do oryginału jak na tak małą skalę. Gratulacje!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#7 Post autor: Fuku »

Dziękuję, cieszę się że się podoba, bo generalnie w sieci model przyjął się słabiutko

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Mazda RX-7 FD red

#8 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze: 2023-06-15, 16:48 Dziękuję, cieszę się że się podoba, bo generalnie w sieci model przyjął się słabiutko
No bo czemu to takie małe, zbudowałbyś makietę 10 x 10 BP ze średnią gęstością 50 elementów/BP ale z dużą ilością figurek, wrzucił film na Tik Toka i wtedy to by robiło wrażenie, a to taka mała popierdółka jakieś czerwone autko można w sklepie kupić bieda ogólnie.

Tak jak już pisałem wiele razy, jak dla mnie liczy się opinia ludzi którzy znają się na temacie (czytaj np. nasze forum) aniżeli anonów w internecie.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ